Rodrigo Palacio (vpravo) oslavuje gól v zápase Serie A 2019/2020 FC Bologna - Parma Calcio. (Autor: Elisabetta Baracchi SITA/AP)
TASR|24. nov 2019 o 14:42

Bologna vyrovnala po rohovom kope v 95. minúte.

RÍM. Futbalisti Parmy remizovali v nedeľňajšom dueli 13. kola talianskej Serie A na ihrisku FC Bologna 2:2.

Na druhý gól hostí prihral v 71. minúte Juraj Kucka, jeho tím prišiel o víťazstvo až v piatej minúte nadstaveného času.

Parma sa ujala vedenia v 17. minúte po presnom zásahu Švéda Dejana Kulusevského, ešte do prestávky vyrovnal za domácich Rodrigo Palacio.

Hostia opäť gólovo udreli dvadsať minút pred koncom, keď Kucka poslal v protiútoku loptu šikovne "do uličky" Simonemu Iacoponimu a ten upravil na 2:1.

Bologna ale zo záverečného tlaku vyťažila aspoň bod, po rohovom kope v 95. minúte vyrovnal Blerim Džemaili.

Rímske Lazio zvíťazilo piatykrát v sérii, keď uspelo v Sassuole 2:1. Denis Vavro presedel duel na lavičke, rovnako ako Nikolas Špalek, ktorý sledoval prehru Brescie 0:3 na trávniku AS Rím.

Záverečný duel dňa Lecce - Cagliari odložili pre silný dážď. Po troch inšpekciách trávnika arbiter Maurizio Mariani rozhodol, že terén je nespôsobilý. Duel možno odohrajú už v pondelok, hoci predpoveď nie je priaznivá.

Seria A 2019/2020 - 13. kolo:

• FC Bologna - Parma Calcio 1913 2:2 (1:1)

/Denis Vavro (Lazio) sedel na lavičke náhradníkov./

• Hellas Verona - ACF Fiorentina 1:0 (0:0)

Gól: 66. Di Carmine

• Sampdoria Janov - Udinese Calcio 2:1 (1:1)

Góly: 45.+6 Gabbiadini, 74. Ramírez (z 11m) - 29. Nestorovski, ČK: 51. Jajalo (Udinese)

• Lecce - Cagliari odložili

Domov»Futbal»Taliansko»Serie A»Kucka prihral na gól Iacoponimu, Parma však prišla o víťazstvo v nadstavenom čase