José Mourinho poďakoval podávačovi lôpt. (Autor: SITA/AP)
Juraj Berzedi|27. nov 2019 o 12:44

Z podávača lôpt sa stal hrdina.

BRATISLAVA. Podávači lôpt sú vo futbale niekedy záškodníkmi, ktorí úmyselne zdržujú hru. Inokedy sú akoby ďalšími spoluhráčmi.

V utorkovom zápase Ligy majstrov medzi Tottenhamom a Olympiakosom Pireus (4:2) zažil jeden z nich svoju chvíľu slávy.

Bolo to na začiatku druhého polčasu, keď hosťujúci futbalista kopol loptu mimo hracej plochy. Chlapec v sivej rozlišovačke a šiltovke ani na chvíľu nezaváhal.

Ihneď vyskočil zo svojho miesta a hodil náhradnú loptu Sergeovi Aurierovi. Ten poslal loptu za obranu na rozbehnutého Lucasa, ktorý pred prázdnou bránkou našiel Harryho Kana. A hviezdny útočník vyrovnal na 2:2.

Má rád inteligentných podávačov

Tottenham napokon pod novým trénerom Josém Mourinhom zvíťazil nad Olympiakosom 4:2, hoci už prehrával 0:2.

Kontroverzný portugalský tréner po vyrovnávajúcom góle bežal za podávačom lôpt. Najskôr mu podal ruku a potom ho otcovsky objal.

"Mám rád inteligentných podávačov. Tiež som taký býval. Ten chlapec bol úžasný. Výborne čítal hru a pripísal si dôležitú asistenciu," tvrdil Mourinho v rozhovore pre BT Sport.

Mladému podávačovi lôpt pripravili po zápase aj prekvapenie, nanešťastie však už medzitým zo štadióna odišiel.

"Chcel som ho pozvať do kabíny, aby s nami oslávil víťazstvo a postup do osemfinále Ligy majstrov. Ale už som ho nenašiel," hovoril Mourinho.

Mourinho ukazuje žoviálnosť i aroganciu

Portugalčan po príchode do Tottenhamu ukazuje humor, žoviálnosť i aroganciu.

Mám rád inteligentných podávačov. Tiež som taký býval. Tento chlapec bol úžasný. Výborne čítal hru a pripísal si dôležitú asistenciu.

José Mourinho, tréner Tottenhamu

Keď sa ho na úvodnej tlačovej konferencii novinári pýtali, či môže za aktuálne postavenie tímu v Premier League (14. miesto) prehra vo finále Ligy majstrov, Mourinho svojsky odvetil: "Neviem, nikdy som vo finále Ligy majstrov neprehral."

Mourinho sa nebojí náročných rozhodnutí. V utorok proti Olympiakosu už po pol hodine hry stiahol z ihriska Erica Diera a na trávnik poslal Christiana Eriksena.

A ťah mu vyšiel. Dánsky stredopoliar priniesol do hry Tottenhamu výrazné oživenie.

"V prvom polčase boli všetci hráči zrelí na striedanie. Napokon si to odniesol Eric. Po zmene strán sme boli ako vymenení. Cítili sme na ihrisku väčšiu voľnosť," naznačil stredopoliar Dele Alli.

Z dokumentu môže byť bestseller

Čo urobil cez polčas v kabíne Mourinho? "Snažil som sa byť na hráčov skôr mäkší ako prehnane tvrdý a kritický," prezradil portugalský tréner.

Novinári sa pýtali, aké slová zvolil, aby po zbabranom polčase vyburcoval hráčov.

"Počkajte si pár mesiacov a kúpte si dokument od Amazonu," pohotovo reagoval Mourinho.

Narážal na to, že americká spoločnosť mapuje aktuálnu sezónu londýnskeho klubu. Pripravuje dokument, ktorý má ukázať, ako fungujú hráči i tréneri.

A vďaka Mourinhovi sa z toho môže stať bestseller.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Mourinho chváli podávača lôpt a baví svojou žoviálnosťou