Slovan nezvládol záver zápasu proti Besiktasu. Stratil šancu na postup

Hráči Slovana v zápase K-skupiny Európskej ligy 2019/2020 Besiktas Istanbul - ŠK Slovan Bratislava. (Autor: TASR/AP)
Športové prenosy SME, TASR|28. nov 2019 o 16:00

Turecký tím otočil duel v druhom polčase.

Európska liga 2019/2020 - K-skupina

Besiktas Istanbul - ŠK Slovan Bratislava 2:1 (0:1)

Góly: 75. Roco, 90.+2 Ljajič - 35. Daniel

Rozhodovali: Jorgji - Cokaj, Avdo (všetci Alb.). ŽK: Uysal, Erkin, Elneny, Ljajič - Moha, Holman, Rabiu, Abena.

Besiktas: Karius - Uysal, Vida, Roco, Rebocho (46. Ljajič) - Elneny, Özyakup (76. Yalcin), Diaby - Boyd (46. N'Koudou), Nayir, Erkin

Slovan: Greif - Bajrič, Abena, Božikov, De Marco - De Kamps, Rabiu - Holman (83. Ljubičič), Daniel (87. Ratao), Moha (76. Dražič) - Šporar

ISTANBUL. Futbalisti Slovana Bratislava nepostúpili do ďalšej fázy Európskej ligy UEFA 2019/2020.

Vo štvrtkovom dueli na pôde Besiktasu Istanbul prehrali 1:2, v priebežnej tabuľke sú na treťom mieste so štyrmi bodmi. Ďalej zo skupiny postúpili Sporting Braga a Wolverhampton Wanderers.

Európska liga: Momenty zo zápasu Besiktas Istanbul - ŠK Slovan Bratislava: fotogaléria

29.11.2019

Slovan viedol vo Vodafone Aréne po góle Erika Daniela z 35. minúty, po prestávke domáci vyrovnali zásluhou Enza Roca.

O triumfe Besiktasu rozhodol v nadstavenom čase z penalty striedajúci Adem Ljajič. S tohtoročnou pohárovou Európou sa Slovan rozlúči vo štvrtok 12. decembra v domácom zápase s Bragou.

Slovan skóroval z prvej šance

Domáci začali náporom, prvú šancu mal Elneny, ale jeho zakončenie obrana Slovana zblokovala. Hra sa potom vyrovnala, hralo sa prevažne v strede ihriska, hráči Slovana nedovoľovali domácim rozvíjať ofenzívne akcie.

Vážnejšia príležitosť prišla v 26. minúte po centri do šestnástky Slovana, ale Nayira opäť dobre zdvojila obrana. O tri minúty neskôr mal ešte lepšiu možnosť Özyakup po zaváhaní De Marca, ale v dobrej pozícii prestrelil bránku.

Slovan v ofenzíve nebol nebezpečný, ale v 35. minúte sa po centri De Marca dostal k lopte Erik Daniel a otvoril skóre.

Po góle sa hralo opäť prevažne medzi šestnástkami, no v 44. minúte dostal loptu do behu Šporar, ale vo výbornej šanci poslal loptu vedľa ľavej žrde.

Besiktas otočil v poslednej štvrťhodine

Tréner domácich Avci poslal do druhého polčasu dvoch nových hráčov N'Koudoua a Ljajiča a jeho zverenci sa snažili čo najrýchlejšie vyrovnať. Greifa v 49. minúte ohrozil Nayir, bola to vôbec prvá strela domácich, ktorá smerovala na bránku.

Slovan odpovedal o minútu neskôr, Karius musel vyboxovať tvrdú strelu Daniela spoza šestnástky. Besiktas potom ožil, kopal štyri rohové kopy za sebou, ale bez úspechu.

V 64. minúte nebezpečne hlavičkoval Holman, lopta tesne minula bránu. Domáci potom prebrali iniciatívu, Nayir napálil brvno, no v 75. minúte dostal loptu na hlavu Roco a vyrovnal.

Besiktas chcel v závere strhnúť triumf na svoju stranu, výborné šance mali Nayir a Yalcin, ale Greif svoj tím zachránil. V závere však Besiktas predsa len dokázal skórovať, keď Abena v šestnástke fauloval a Ljajič z penalty nezaváhal.

Hlasy po zápase /zdoj: RTVS/

Ján Kozák, tréner Slovana: "Som sklamaný. Hrali sme o víťazstvo a napokon sme prehrali. Vedeli sme, že po polčase domáci niečo zmenia, Ljajič oživil ich hru. Ale rozhodli iné veci, ku ktorým sa nebudem vyjadrovať. Kto robí vo futbale, ten to videl."

Dominik Greif, brankára Slovana: "Je to ťažká prehra. Je to škoda, prvý polčas em mali výborný. V druhom dejstve Turci zvýšili tlak, boli tam viaceré kontroverzné situácvie. Ťažko sa k tomu vyjadruje, musel by som si ich pozrieť na videu."

Erik Daniel, strelec jediného gólu Slovana: "Nebol to môj životný gól, lebo sme napokon prehrali. Prvý polčas bol z našej strany výborný. V druhom dejstve tam Besiktasu všetko padlo. Napriek prehre sa nemáme za čo hanbiť."

Andraž Šporar, útočník Slovana: "Škoda, že sa mi nepodarilo zvýšiť na 2:0. V druhom polčase Besiktas potvrdil svoju kvalitu. Nemôžeme už postúpiť, v zápase s Bragou sa však s našimi fanúšikmi chceme rozlúčiť víťazstvom."

Tabuľka K-skupiny

1.Sporting Braga532011:711 b
2.Wolverhampton53117:510 b
3.Slovan Bratislava51138:94 b
4.Besiktas Istanbul51046:113 b

ONLINE PRENOS: Wolverhampton Wanderers - ŠK Slovan Bratislava (futbal, Európska liga 2019/2020, LIVE)

Európska liga Skupina K 2019/2020
28.11.2019 o 18:55
Besiktas
2:1
(0:1, 2:0)
90+3 minúta
Ukončený
Slovan Bratislava
Prehľad
Góly: 75. Roco, 90+2. Ljajić (pen.) – 35. Daniel. ŽK: 53. Uysal (BES), 63. Erkin (BES), 82. Alnaní (BES) – 30. de Kamps (SBA), 61. Holman (SBA), 78. Rabiu (SBA), 90+2. Abena (SBA). Rozhodca: Jorgji – Cokaj, Avdo (všetci Alb.).
Prenos
Slovan mal zápas výborne rozbehnutý, po prvom polčase vyhrával 1:0, no v závere druhého polčasu Besiktas zvýšil obrátky a Slovan sa nechal zatlačiť pred vlastnú bránu. Rezultovali z toho dva góly v sieti Dominika Greifa. Besiktas zvíťazil nad Slovanom 2:1, belasí prišli o šancu na postup zo skupiny.
90+3
Koniec zápasu.
90+2
goalBesiktas dáva gól! ADAM LJAJIĆ skóruje prudkou strelou k pravej žrdi. Greif uhádol stranu, ale aj tak bol bez šance.
90+2
yellowCardŽltú kartu dostáva Myenty Abena (ŠK Slovan Bratislava).
90+1
importantDe Marco v šestnástke fauloval Diabyho, píska sa penalta pre Besiktas!
90
importantNayirova hlavička skončila tesne nad brvnom!
89
Veľký tlak domáceho tímu. Najprv výborne na zemi zasiahol De Marco, potom loptu odkopol Abena, ale len na kopačky hráčov Besiktasu.
88
Besiktas zvyšuje obrátky, Slovan už akoby nestíhal a nevládal.
87
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Erik Daniel, prichádza Rafael Ratão.
87
Prihrávka po zemi, dvaja hráči Besiktasu nabiehali, výborne Abena.
86
Ljajič napriahol k strele z rohu pokutového územia, ale nemieril presne.
85
importantErkin poslal pas na Yalcina, ktorý chrbtom k bráne pätičkou zakončil len do Greifa! Výborný zákrok brankára Slovana.
84
Domáci rýchlo zaútočili, ale Božikov sa postavil do strely a Greif nemusel zasahovať.
83
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dávid Holman, prichádza Marin Ljubicić.
82
yellowCardŽltú kartu dostáva Muhammad Alnaní (Besiktas Istanbul).
81
Hráči Besiktasu protestujú u hlavného rozhodcu, po súboji v šestnástke si pýtajú penaltu. Alnaní však súboj s De Kampsom prifilmoval.
78
yellowCardŽltú kartu dostáva Ibrahim Rabiu (ŠK Slovan Bratislava).
78
Greif svojím nákopom naštartoval útok Slovana, lopta sa dostala k Danielovi, ktorý centroval a získal rohový kop.
77
changeStriedanie v tíme Besiktas Istanbul: z ihriska odchádza Oğuzhan Özyakup, prichádza Güven Yalcın.
76
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Rharsalla Moha, prichádza Dejan Dražić.
75
75
goalBesiktas dáva gól!
NKoudou centrom z ľavej strany našiel hlavu ENZA ROCA, ktorý poslal loptu do brvna, odkiaľ sa odrazila za bránkovú čiaru! Besiktas vyrovnáva na 1:1.
73
importantVýborná rýchla akcia na jeden dotyk v podaní hráčov Besiktasu s následnou koncovkou zvnútra šestnástky skončila na brvne!
72
Rabiu akoby nemal žiadne nervy, predviedol niekoľko fintičiek, našťastie mu hráči Besiktasu loptu nezobrali, mohlo to mať fatálne následky pre Slovan.
71
Na Ljajičov center skákali hneď dvaja hráči Besiktasu, ale nebolo z toho žiadne nebezpečné zakončenie hlavou.
70
Holman fauloval Ljajiča a Besiktas získal priamy kop z pravej strany.
69
Erkinov center pred bránu hľadal Nayira, ktorý skončil na trávniku, faul to v žiadnom prípade nebol. Greif rozohral na Rabiua.
67
Daniel mal priestor, skúšal prudko po zemi prihrať do šestnástky, tento úmysel, žiaľ pre Slovan, prečítal Roco.
65
Belasí si vypracovali ďalšiu šancu, Karius opäť s neistým zákrokom, nedokázal to využiť Daniel.
64
Z ničoho nič prišiel Mohov center, ktorý presne našiel hlavu Holmana, ten hlavičkoval nad bránu.
63
yellowCardŽltú kartu dostáva Caner Erkin (Besiktas Istanbul).
61
yellowCardŽltú kartu dostáva Dávid Holman (ŠK Slovan Bratislava). Ťahal súpera za dres.
60
Erkinov center ľavačkou odvrátil hlavou Božikov. Pri lopte je Slovan.
58
Brankár Slovana si vypýtal krátke ošetrenie.
58
Slovan pozorný v zadných radoch, odvrátil už dva rohy v krátkom slede, tretí bol už nebezpečnejší, aj Greif mal prácu.
57
Daniel padol po súboji tesne pred šestnástkou, vyzeralo to na faul, ale pokračuje sa ďalej v hre. Domáci sa dostali do protiútoku, NKoudou centroval, po zákroku Abenu budú domáci kopať roh.
55
importantHolman zahral priamy kop, necentroval, zvolil priamu strelu, lopta pred Karisuom zaplávala a brankár Besiktasu nepredviedol istý zákrok, práve naopak. So šťastím vytesnil loptu na roh.
53
yellowCardŽltú kartu dostáva Necip Uysal (Besiktas Istanbul).
53
Moha výborne potiahol akciu stredom ihriska a vypýtal si faul. Slovan získal štandardku.
52
Moha postupoval po ľavej strane, dostal sa cez jedného hráča, ale druhý ho vytlačil.
51
importantDaniel s ďalším streleckým pokusom, mieril do pravej časti brány, výborný zákrok Kariusa.
50
Besiktas si pomaly nahráva v zadných radoch a tak Slovan vysunul napádanie vyššie. Holman bol dôrazný a dostal Kariusa do neľahkej situácie, takmer sa dostal k lopte, ale Karius napokon situáciu zvládol.
49
Ljajičov pokus z približne 20-tich metrov mieril presne do stredu brány, kde bol pripravený Greif.
48
Holman sa predieral dopredu, ale bol zastavený na polovici ihriska. Besiktas útočí pomaly, skúša to najprv po ľavej strane, potom stredom ihriska.
46
Až dvojnásobné striedanie Besiktasu na začiatku druhého polčasu. Slovan nastupuje do druhého dejstva v nezmenenej zostave.
46
changeStriedanie v tíme Besiktas Istanbul: z ihriska odchádza Tyler Boyd, prichádza Georges-Kévin NKoudou.
46
changeStriedanie v tíme Besiktas Istanbul: z ihriska odchádza Pedro Rebocho, prichádza Adem Ljajić.
46
Začal sa druhý polčas.
Slovan môže byť s prvým polčasom spokojný, súperovi veľa nedovolil, sám síce tiež veľa šancí nemal, ale tú najväčšiu pretavil v gól. Od 35. minúty vyhráva po presnom zásahu Daniela nad Besiktasom 1:0.

Druhý polčas sa začne približne o 19:56.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
44
44
importantVýborne Bajrič, ktorý prečítal prihrávku na Rebocha, Slovan išiel do protiútoku, Daniel uvoľnil Šporara, ktorý sa vyhol ofsajdu, lenže nezakončil úplne ideálne, jeho strela tesne minula pravú žrď Kariusovej brány.
43
Súboje o loptu pri postrannej čiare vyšli víťazne pre hráčov Slovana, belasým takáto kúskovaná hra vyhovuje.
42
Domáci sa nevedia presadiť, len pomaly si posúvajú loptu, chýba moment prekvapenia. Pas na Erkina nebol presný.
39
Holman na Mohu, ktorému veľa nechýbalo, aby sa zbavil Vidu a následne by mohol nebezpečne odcentrovať.
38
Výborná vzpruha pre belasých, ktorí hrali pozorne v defenzíve a v podstate z prvej šance sa im podarilo vsietiť gól.
35
35
goalSlovan dal gól!

De Marco poslal výborný center na vzdialenejšiu žrď, Rebocho si nepostrážil nabiehajúceho ERIKA DANIELA, ktorý mal dostatok času na presné zakončenie a nekompromisnou strelou napol sieť!
33
Moha už bol na hranici šestnástky, kde mal viacero spoluhráčov, no nepodarilo sa mu cez Uysala odcentrovať.
32
Pokus Šporara o vysunutie Mohu, ktorému sa však nepodarilo prejsť cez Uysalu.
30
yellowCardŽltú kartu dostáva Joeri de Kamps (ŠK Slovan Bratislava).
29
importantZatiaľ najväčšia šanca zápasu! Besiktas poslal loptu do pokutového územia, tesne pred bránkovou čiarou odvrátil De Marco, pri tom však zavadil o Greifa, ktorý nemohol následne zasiahnuť pri streleckom pokuse Özyakupa, našťastie pre Slovan mieril z dobrej pozície nad bránu!
28
Holmanova zaujímavá lopta na Daniela na pravé krídlo, ktorý ju len veľmi tesne nestihol, chýbali centimetre, aby stihol odcentrovať do pokutového územia.
26
Özyakup centroval, Boyd sa k hlavičke nedostal, bola pri ňom až dvojica hráčov Slovana.
24
Veľa nepresností na oboch stranách, najprv dlhý nákop Besiktasu skončil u Greifa, potom Moha neprestrčil loptu na spoluhráča.
22
Faul De Marca pri autovej čiare, domáci majú k dispozícii štandardku, ale nevidíme center do šestnástky, Besiktas rozohráva opäť nakrátko a dozadu.
21
Holman sa presadil v strede ihriska, neprihrával na krídlo, ale hľadal rovno na hrote Šporara, ktorý sa k lopte nedostal.
20
Zatiaľ nesledujeme nejaký vyslovene atraktívny duel, šance sme nevideli ani na jednej strane, Slovan ešte na Kariusa nevystrelil, no darí sa mu držať domácich hráčov na dištanc, dobre dostupuje.
19
Vysoká prudká lopta letela na Diabyho, ktorý išiel do hlavičkového súboja vo vnútri šestnástky s De Marcom a drží sa za hlavu, musí byť ošetrený.
15
Po rohovom kope a následnom hlavičkovom zakončení musel Greif boxovať, bol tam kontakt s Nayirom, ktorý potrebuje lekárske ošetrenie, faul sa ale nepíska.
14
Belasí to skúsili po ľavej strane, lenže Moha bol dobre bránený.
13
Šporar predlžoval loptu na Daniela, ale súboj s ním zvládol Vida.
12
Rabiu fauloval Alnaního na polovici ihriska, Besiktas rozohráva nakrátko. Zaútočil po pravej strane, kde však Boyd neodcentroval cez De Marca a fauloval ho.
10
Slovan konečne dlhší čas drží loptu, ale je to na vlastnej polovici, nedarí sa mu zrýchliť hru smerom dopredu.
8
De Kamps nepresne na Šporara, Besiktas okamžite zaútočil a Boyd oblúčikom hľadal v šestnástke Nayira, výborne Bajrič.
7
Božikov hľadal dlhým pasom Šporara, ten sa k lopte nedostal.
6
Diaby chcel predĺžiť na Nayira, ten sa k lopte nedostal, Greif rozohráva.
5
Veľa nepresností na strane Slovana, ktorý už veľmi veľa krát stratil loptu na vlastnej polovici.
3
Šporar fauluje na poliacej čiare, domáci tím zostáva pri lopte.
2
Besiktas získal priamy kop, rozohral ho Erkin, De Kamps odvrátil, ale len na kopačky domáceho tímu, ktorý naďalej hrozí.
1
Stretnutie sa práve začalo.
Úvodné zostavy:

Besiktas Istanbul: Karius – Uysal, D. Vida (C), Roco, Rebocho – Özyakup, Alnaní – Boyd, Diaby, Erkin – Nayir.
Náhradníci: Yuvakuran – Yalcın, Kaya, NKoudou, Ljajić, Secgin, Gönül.

ŠK Slovan Bratislava: Greif – Bajrić, Abena, Božikov (C), De Marco – Holman, de Kamps, Rabiu – Daniel, Šporar, Moha.
Náhradníci: Šulla – Ljubicić, Dražić, Ratão, Suchockij, Nono, Čavrić.

Rozhodca: Jorgji – Cokaj, Avdo (všetci Alb.).
Futbalisti ŠK Slovan Bratislava nastúpia dnes o 18:55 na zápas 5. kola Európskej ligy proti Besiktasu Istanbul.

Ak chcú Slovanisti pomýšľať na postup, musia zvíťaziť, zároveň však potrebujú, aby zápas Wolverhamptonu s Bragou neskončil remízou.

Tabuľka skupiny K vyzerá nasledovne:
1. Braga 4 3 1 0 8:4 10
2. Wolverhampton 4 3 0 1 4:2 9
3. SLOVAN 4 1 1 2 7:7 4
4. Besiktas 4 0 0 4 4:10 0

Slovan odohral zápas proti Besiktasu na Tehelnom poli 19. septembra a radoval sa z výhry 4:2.

ŠK Slovan Bratislava – Besiktas Istanbul 4:2 (1:2)
Góly: 14. Šporar, 58. Šporar, 90+3. Ljubicić, 90+4. Moha – 29. Ljajić (pen.), 45+1. Božikov (vla.)
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:55.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovan nezvládol záver zápasu proti Besiktasu. Stratil šancu na postup