Ole Gunnar Solskjaer, tréner Manchestru United.
Ole Gunnar Solskjaer, tréner Manchestru United. (Autor: SITA/AP)
TASR|29. nov 2019 o 09:51

Najstarším hráčom Solskjaerovho tímu bol 26-ročný Lingard.

NURSULTAN. Futbalisti Manchestru United si pripísali prvú prehru v tohtosezónnej edícii Európskej ligy.

Už istý postupujúci z L-skupiny ale na pode FC Astana (1:2) nasadil tím zložený prevažne z talentovaných mladíkov, jeho priemerný vek bol iba 21,6 roka.

Kapitánsku pásku si na ruku dal Jesse Lingard, vo veku 26 rokov najstarší hráč United v poli, a práve on poslal svoj tím už v 10. minúte do vedenia.

Lekcia pre mladíkov

Kazašský tím sa ale po zmene strán osmelil a otočil skóre. Pre Astanu to boli vôbec prvé body v skupine po štyroch predchádzajúcih prehrách.

"Títo chlapci sa dnes veľa naučili. Napriek prehre ma mnohí z nich potešili a mám o čom premýšľať. Väčšinu zápasu sme hrali výborne, ale boli aj pasáže, keď sme súperovi dovolili zatlačiť nás a to nás napokon stálo zápas," povedal po strenutí kouč United Ole Gunnar Solskjaer.

V porovnaní s predchádzajúcim ligovým stretnutím so Sheffieldom United urobil Solskjaer až 11 zmien.

Debut v "áčku" absolvovali tínedžeri Ethan Laird, Dylan Levitt a Di'Shon Bernard, ktorý si dal v 62. minúte vlastný gól na 1:2. Na lavičke hostí sedel aj 19-ročný Max Taylor, ktorý má za sebou úspešnú liečbu rakoviny semenníkov.

Príbeh pre vnukov

Hostia mohli v Nursultane vyhrať, no stopercentnú šancu na 2:0 premárnil Tahith Chong, keď netrafil prázdnu bránu. Vyrovnávajúci zásah Astany potom zaznamenal v 55. minúte Dmitrij Šomko.

"Tento výsledok si navždy zapamätám. Vnukom budem rozprávať, že som dal gól Manchestru United. Ale je naozaj jedno, kto skóroval, najdôležitejšie je, že sme vyhrali," vyhlásil Šomko.

Manchester United je naďalej lídrom L-skupiny, spolu s ním už má istú účasť v šestnásťfinále aj druhý Alkmaar. Holandský tím zaostáva o bod a v záverečnom kole sa na Old Trafforde pokúsi dostať v tabuľke pred domácich.

Domov»Futbal»Európska liga»Pamätný triumf pre Astanu. Dala lekciu mladíkom United