Pondelok, 24. február, 2020 | Meniny má Matej

Postúpili lepšie tímy, bráni očakávaný výsledok tréner Bragy

Wolverhamptonu aj Brage stačila remíza vo vzájomnom dueli na postup v Európskej lige.

Kouč tímu Sporting Braga Ricardo Sá Pinto sa raduje z postupu.Kouč tímu Sporting Braga Ricardo Sá Pinto sa raduje z postupu.(Zdroj: SITA/AP)

BRAGA. Futbalisti Wolverhamptonu Wanderers a Sportingu Braga si vo štvrtok zabezpečili postup do šestnásťfinále Európskej ligy z K-skupiny, v ktorej účinkuje aj bratislavský Slovan. Obom na to stačila remíza 3:3 vo vzájomnom dueli na portugalskej pôde.

"Myslím si, že niet pochybností o tom, že ďalej idú dva najlepšie tímy skupiny. Preto skončili na prvých dvoch priečkach," povedal po zápase kouč domácich Ricardo Sá Pinto. Slovan na ihrisku Bragy remizoval 2:2.

Sporting ťahá v pohárovej Európe pozoruhodnú šnúru dvanástich zápasov bez prehry, naposledy ju utrpel ešte v predminulej sezóne vo februári 2018 v Európskej lige na trávniku Olympique Marseille 0:3.

V minulej sezóne Braga vypadla v 3. predkole EL so Zorjou Luhansk (2:2 doma a 1:1 vonku).

Braga mala síce lepší štart do zápasu a ujala sa vedenia, no prvý polčas napokon prehrala 1:3. Po zmene strán domáci manko dokázali zlikvidovať a momentálne sú na čele tabuľky o bod pred Wolverhamptonom.

Súvisiaci článok Rozhodli iné veci. Kto robí vo futbale, ten videl, vravel Kozák Čítajte

V poslednom kole skupinovej fázy 12. decembra sa Braga predstaví na ihrisku Slovana a Wolverhampton privíta Besiktas.

"Som nesmierne hrdý, že sme dokázali postúpiť. Sezónu sme začali skoro, postupne sa zlepšujeme a myslím si, že ešte veľa môžeme dosiahnuť," uviedol kouč Wolverhamptonu Nuno Espirito Santo.

"V Brage sme zle začali, ale zvyšok prvého polčasu bol z našej strany výborný. V druhom sme už nehrali tak dobre, na postup to však stačilo."