Tóth obsadil až šieste miesto. Chodcom roka sa stal premiérovo Úradník

Miroslav Úradník ovládol mužskú kategŕoiu (Autor: BCF)
TASR|29. nov 2019 o 19:07

Na armádnych svetových hrách získal bronz.

BRATISLAVA. Ocenenie Chodec roka získal premiérovo vo svojej kariére Miroslav Úradník.

Dvadsaťtriročný atlét Dukly Banská Bystrica získal v hlasovaní trénerov, funkcionárov, pretekárov a novinárov 150 bodov, o štyri viac ako jeho kolegyňa z reprezentácie i tréningovej skupiny Mária Katerinka Czaková.

Úradník v uplynulej sezóne dokázal v Adelaide zlepšiť svoje osobné maximum na 20 km trati na 1:23:46 h. Na armádnych svetových hrách v čínskom Wu-chane získal bronz.

"Ocenenie Chodec roka je ohodnotenie mojej celoročnej práce a výborná motivácia do ďalšej. Môj budúcoročný cieľ je kvalifikovať sa na olympiádu. Rád by som posunul svoje maximum na dvadsiatke niekam na úroveň 1:22:00 - 1:22:30," povedal Úradník.

Prvenstvo v kategórii mládeže patrí 18-ročnému Danielovi Kováčovi z ŠOG Nitra, desiatemu na juniorských ME v Borase na 10.000 m.

Úradujúci olympijský víťaz na 50 km trati Matej Tóth obsadil šiestu priečku. Informácie pochádzajú z oficiálnej stránky Slovenského atletického zväzu.

Chodec roka 2019 - výsledky ankety

Seniori: 1. Miroslav Úradník 150 b, 2. Mária Katerinka Czaková 146, 3. Dominik Černý 95, 4. Michal Morvay 66, 5. Ema Hačundová 26, 6. Matej Tóth 22

Mládež: 1. Daniel Kováč 73, 2. Ľubomír Kubiš 42, 3. Dominik Černý

Domov»Ďalšie športy»Atletika»Tóth obsadil až šieste miesto. Chodcom roka sa stal premiérovo Úradník