Versteeg zažil víťaznú premiéru. Bystričania zdolali Miškovec

Kris Versteeg pri debute v drese HK Nitra v Tipsport lige 2019/2020.
Kris Versteeg pri debute v drese HK Nitra v Tipsport lige 2019/2020. (Autor: Milan Ivanič - TASR)
SITA|29. nov 2019 o 21:06

Hokejisti Nitry museli proti Zvolenu otáčať.

BRATISLAVA. Hokejisti HK Nitra predviedli obrat v piatkovom stretnutí 26. kola základnej časti slovenskej Tipsport ligy 2019/2020, keď v závere druhej tretiny prehrávali 0:2, ale ešte pred druhou prestávkou vyrovnali a víťazný obrat dokonali v tretej časti.

Najskôr sa presadil v 44. minúte Blackwater a v 60. minúte dal gólovú bodku Csányi.

Víťaznú premiéru v slovenskej najvyššej súťaži zažila nová posila Nitry Kris Versteeg. Dvojnásobný víťaz Stanleyho pohára sa bodovo nepresadil.

Tipsport liga 2019/2020: Kris Versteeg pri debute v drese HK Nitra: fotogaléria

29.11.2019

Majstrovská Banská Bystrica potvrdila 2. pozíciu triumfom 4:1 na ľade Miškovca. Dvoma gólmi pomohol hosťom dvoma gólmi. Banskobystričania strácajú na vedúci Slovan 5 bodov, pred tretími Košicami majú dvojbodový náskok.

U súpera uspeli aj Popradčania, ktorí síce inkasovali v Trenčíne ako prví, ale potom štyrmi gólmi otočili vývoj a dosiahli tretiu výhru v sérii.

Dvoma gólmi sa prezentovali hosťujúci Svitana a Zagrapan. Druhý menovaný si pripísal aj asistenciu.

Súboj tímov zo spodných priečok rozhodli v Detve domáci v záverečnej tretine, v ktorom zlomili odpor Novozámčanov a zdolali ich 6:3.

Detvianski hokejisti naplno bodovali po dvoch prehrách - odčinili predovšetkým výprask 0:11 na ľade Slovana Bratislava - najmä zásluhou elitnej útočnej formácie. Po dva góly si pripísali Šišovský a Zuzin, Sýkora pridal jeden presný zásah.

Tipsport liga 2019/2020 - 26. kolo - piatok:

HK Nitra - HKM Zvolen 4:2 (0:0, 2:2, 2:0)

Góly: 38. Kollár (Buček), 39. Morrison, 44. Blackwater (Scheidl, Horn), 60. Csányi (Čaládi, Minárik) - 25. Tibenský (Maier), 28. Drgoň (Šťastný)

Rozhodovali: Lokšík, Müllner - M. Orolin, Vyšný, vylúčení: 6:8, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Divákov: 3143

Nitra: Šimboch - Mezei, Morrison, M. Versteeg, S. Rácz, A. Sloboda, Kubka, Korím - K. Versteeg, C. Yellow Horn, Blackwater - Buček, Kollár, Koyš - Scheidl, Lušňák, Kerbashian - Čaládi, Minárik, Csányi

Zvolen: Tomek - Betker, Corrin, Fatul, Švarný, Drgoň, Maier, Tomko - McPherson, Trotter, Bonis - Thompson, Špirko, Kelemen - Štrauch, Šťastný, Mráz - Tibenský, S. Petráš, Marcinek - Kolenič

Hlasy po zápase

Marián Bažány, tréner Nitry: "Pre nás to bolo veľmi dôležité, emotívne víťazstvo. Prvá tretina bola vyrovnaná, potom sme mali hluchú pasáž. Na osem minút akoby niekto vytiahol zo zástrčky kábel. Prestali sme hrať hlavou, nohami, mentálne aj fyzicky. Zvolen je veľmi dobré mužstvo, ktoré ukázalo svoju kvalitu.

My sme sa nezlomili ani za stavu 0:2. Ukázali sme mentálnu odolnosť. Po oddychovom čase sa znovu momentum dostalo na našu stranu. Dostávali sme Zvolen pod tlak. Je to pre nás veľké víťazstvo a vidíme, že máme na čom stavať. Dali sme viac ako jeden, dva góly, čo je pozitívne.

Bolo veľa presiloviek, nakoniec aj víťazný gól padol v nej. Aj keď som nebol spokojný niekedy s realizáciou. Musím vyzdvihnúť oslabenia. Výborne zachytal Šimboch, chytil trestné strieľanie. Na takýchto momentoch sa láme zápas a možno aj celá sezóna."

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "Myslím si, že sme videli zaujímavý, rýchly hokej. Prvá tretina bola celkom vyrovnaná. Nitra mala šance v presilovkách, dokázali nás zatlačiť. My sme sa zase mali lepšiu druhú tretinu, vytvorili sme si šance a dali sme dva góly. Mali sme veľa šancí na tretí gól, ktorý by možno rozhodol.

Naopak, tri minúty pred koncom sme spravili chybu po dlhom striedaní. To nakoplo Nitru a stratili sme náskok. V tretej tretine sme robili strašne veľa faulov. Dostali sme gól z presilovky. Nešla nám naša presilovka, nevedeli sme sa dostať do tretiny. Pri hre 5 na 5 sme hrali dobre."

DVTK Jegesmedvék Miškovec (Maď.) - HC '05 iClinic Banská Bystrica 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Részegh (Vas) - 4. Šille (Petrinec, Kabáč), 11. Hrnka (Hickmott, Cardwell), 26. Bubela (Lamper, Bartánus), 54. Bubela (Fafrák)

Rozhodovali: Výleta, Goga - Beniač, Stanzel, vylúčení: 2:4 na 2 min., presilovky a oslabenia: 0:0

Divákov: 1105

Miškovec: Adorján - Láda, Vandane, Ross, Vojtkó, Szirányi, D. Kiss, Göz - St. Pierre, Galanisz, Rodman - Harrison, Vas, Reszegh - Lövei, Miskolczi, P. Kiss - Farkas

Banská Bystrica: Gajan - Southorn, Cardwell, Ďatelinka, Nemčík, Mihálik, Petrinec, Zubák - Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen - Bartánus, Bubela, Lamper - Kabáč, Gabor, Fafrák - Šille, Tamáši, Sojka

HK Dukla Trenčín - HK Poprad 1:4 (1:0, 0:1, 0:3)

Góly: 14. Bartovič (Hecl, Sádecký) - 28. Svitana (Zagrapan), 41. Zagrapan (Takáč), 48. Svitana (Takáč, Kozák), 56. Zagrapan (Erving, Ulrych)

Rozhodovali: Štefík, M. Novák - Kacej, Gegáň, vylúčení: 1:4, Sládok - Ulrych obaja 5+DKZ za pästný súboj, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1

Divákov: 2864

Trenčín: Valent - Starosta, McCormack, Štach, Bokroš, Kajínek, Sládok, Stacha - Bezúch, Mikyska, Alderson - Hecl, Sádecký, Bartovič - Lapšanský, Balán, Valach - Sojčík, Švec, Chromiak - Ferényi

Poprad: Nechvátal - D.Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Česánek, Králik - Vandas, Preisinger, Handlovský - Svitana, Zagrapan, Takáč - Leclerc, Paukovček, Karterud - Kundrík, Bjalončík, Mlynarovič

Ján Pardavý, tréner Trenčína: "Bol to veľmi dobrý zápas. Poprad bol v zápase lepší. Začiatky tretín sa nám nedarili. V prvej tretine sme šli do vedenia. Do druhej časti hry sme vstúpili zle a momentum tretiny získal Poprad. Koledovali sme si o vyrovnávajúci gól a ten prišiel. Vytvorili sme si následne viacero šancí, no dominovali obaja gólmani. Rozhodujúci moment prišiel v našej presilovke, po hlúpej chybe nám ušiel hráč. Potom to už bolo naháňanie výsledku."

Peter Mikula, tréner Popradu: "Trenčín nám prvú tretinu robil starosti. Postupom času sme išli do vedenia. Prialo nám aj šťastie, strelili sme góly, čo so sebavedomím Trenčína zatriaslo. Druhú a tretiu tretinu sme mali ohľadom herného prejavu navrch a zobrali domácim vietor z plachiet. S výsledkom aj predvedenou hrou som spokojný."

HC 07 WPC Koliba Detva - HC Mikron Nové Zámky 6:3 (2:0, 1:3, 3:0)

Góly: 11. Šišovský (Sýkora, Zuzin), 18. Gašpar (Gachulinec), 34. Zuzin (Sýkora, Šišovský), 48. Šišovský, 54. Zuzin (Fekiač), 60. Sýkora (Zuzin, Šišovský) - 22. Drtina (Urban), 25. Stupka (Hruška, Ordzovenský), 37. Jurík (Pospíšil, Drtina)

Rozhodovali: Valach, Nagy - Soltész (obaja Maď.), Rojík, vylúčení: 9:12 na 2 min., navyše Žilka (Det.) 10 min. OT za nešp. správanie, Múčka 10 min. OT za vrazenie na mantinel, Mikuš (obaja N. Zámky) 10 min. OT + DKZ za nešp. správanie, presilovky: 5:2, oslabenia: 0:1

Divákov: 347

Detva: Petrík - F. Fekiač, Mart. Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, Gachulinec, Turan - Sýkora, Zuzin, Šišovský - Žilka, V. Fekiač, Gašpar - Král, Podešva, Torok - Ľupták, Čacho, Čenka - Valent

Nové Zámky: Kristín - Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Šmach - Bajtek, Hruška, Stupka - Jurík, Fábry, Pospíšil - Múčka, Urban, Rogoň - Mikula, Giertl, Andrisík

Domov»Hokej»Slovensko»Versteeg zažil víťaznú premiéru. Bystričania zdolali Miškovec