1.Johannes Thingnes BoeNórsko24:18,3 min
76.Šimon BartkoSlovensko+2:46,4 min
80.Martin OtčenášSlovensko+2:54,7 min
91.Tomáš HasillaSlovensko+3:14,2 min
100.Michal ŠímaSlovensko+3:36,1 min

BRATISLAVA. Víťazom úvodných rýchlostných pretekov Svetového pohára v biatlone 2019/2020 sa stal Nór Johannes Thingnes Boe.

Rodák z mesta Stryn potvrdil vo švédskom Östersunde úlohu najväčšieho favorita a napriek jednej chybe pri streľbe v ľahu odsunul na druhú priečku svojho brata Tarjeia.

Poradie na stupňoch víťazov doplnil v nedeľu Rus Matvej Jelisejev. Ten bol jedným z mála biatlonistov, ktorí dokázali trafiť všetkých desať terčov.

Po úvodnej streľbe figuroval na prvom mieste Francúz Martin Fourcade, ale o pódium či dokonca víťazstvo ho pripravili dve zaváhania pri streľbe v stoji.

Naopak, chýb sa vyvaroval Rus Jelisejev, na medzičase po "stojke" viedol o deväť sekúnd pred Johannesom Thingnesom Böom, ale ten ho na záverečnom bežeckom okruhu pokoril o takmer polminútu.

Pre obhajcu veľkého krištáľového glóbusu to bolo prvé 39. víťazstvo vo Svetovom pohári, čím prekonal krajana Emila Hegleho Svendsena.

Zo slovenských reprezentantov sa najviac darilo Šimonovi Bartkovi, ktorý obsadil konečné 76. miesto s mankom 2:46,4 min na víťazného Nóra.

Rodák z Prešova spravil na strelnici tri chyby (1+2), no dosiahol o takmer osem sekúnd lepší čas než 80. Martin Otčenáš.

Tomáš Hasilla trikrát chyboval už v ľahu a s celkovo so štyrmi nepresnými výstrelmi sa musel uspokojiť s 91. priečkou. Najlepšiu stovku uzavrel Michal Šíma.

Domov»Zimné športy»Biatlon»Johannes Boe vyhral šprint v Östersunde, druhý bol jeho brat Tarjei