Nedeľa, 15. december, 2019 | Meniny má Ivica

Chára si zmeral sily s Tatarom, Boston otočil zápas v tretej tretine

Dallas so Sekerom prehral tretí zápas v rade.

Zdeno Chára (druhý zľava) oslavuje triumf v zápase proti Montrealu Canadiens.Zdeno Chára (druhý zľava) oslavuje triumf v zápase proti Montrealu Canadiens.(Zdroj: Winslow Townson TASR/AP)

NEW YORK. Hokejisti Bostonu vyhrali v zámorskej NHL siedmy zápas za sebou. V noci na pondelok zdolali doma Montreal 3:1, keď v ich bránke dostal pred Jaroslavom Halákom prednosť Tuuka Rask a predviedol 28 úspešných zákrokov.

Slováci nebodovali, Zdeno Chára odohral za Boston 18:35 min a mal dve strely na bránku. Útočník Montrealu Tomáš Tatar prerušil trojzápasovú sériu s aspoň jedným bodom, počas 13:46 min vyslal na bránku súpera dve strely. Montreal je naďalej v kríze, prehral ôsmy duel za sebou.

Boston otočil skóre tromi gólmi v tretej tretine. Víťazný Davida Backesa bol jeho premiérový v sezóne, do zostavy sa vrátil po mesiac trvajúcom zranení. Čech David Pastrňák potvrdil post lídra tabuľky strelcov svojim 25. zásahom. Raska prekonal iba Joel Armia už v 2. minúte stretnutia.

Súvisiaci článok Ramsay musí hľadať náhradu. Krištof sa pre zranenie nezúčastní turnaja Čítajte

Minnesota zdolala Dallas 3:2 po nájazdoch. Hviezdou večera bol fínsky útočník domácich Mikko Koivu, ktorý v 1000. zápase v kariére rozhodol rozstrel a asistenciou v druhej tretine dosiahol métu 700 bodov v NHL.

Kevin Fiala mal v drese Wild gól a asistenciu. Slovenský obranca hostí Andrej Sekera strávil na ľade 16:49 min, prezentoval sa jednou blokovanou strelou a jedným bodyčekom. Dallas prehral tretí zápas v rade.

Leon Draisaitl rozhodol dvoma gólmi o triumfe Edmontonu na ľade Vancouveru 3:2.

NHL 2019/2020 - základná časť - 2. december:

Minnesota - Dallas 3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)

Góly: 33. Fiala (M. Koivu, Parise), 58. Parise (Fiala, Spurgeon), rozh. náj. M. Koivu – 36. J. Klingberg (Lindell, Ja. Benn), 55. Comeau

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral takmer 17 minút, uštedril jeden bodyček a zablokoval jednu strelu./

Boston - Montreal 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Góly: 47. Pastrňák (Bjork, Carlo), 51. Backes (Krejčí, Grzelcyk), 54. DeBrusk (Coyle) – 2. Armia

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 18 a pol minúty, dvakrát vystrelil na bránu, uštedril jeden bodyček, zablokoval dve strely, dve vhadzovania prehral a jedno vyhral. Brankár Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasiahol. Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral takmer 14 minút, dvakrát vystrelil na bránu, uštedril dva bodyčeky, jedno vhadzovanie vyhral a jedno prehral./

Vancouver - Edmonton 2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 16. Boeser (Q. Hughes, J. T. Miller), 33. Leivo (Jo. Benn, Horvat) – 10. J. Archibald (Nurse, McDavid), 34. Draisaitl (McDavid, Chiasson), 41. Draisaitl (Neal, Chiasson)