Slovan v Detve tesne vyhral, Poprad sa rozbehol piatou výhrou za sebou

Na snímke zľava Allan McPherson (Zvolen) a Petr Ulrych (Poprad) počas zápasu 28. kola hokejovej Tipsport Ligy HKM Zvolen - HK Poprad. (Autor: TASR/Ján Krošlák)
Sportnet|3. dec 2019 o 21:15

Jeden zápas museli odložiť.

BRATISLAVA. V utorňajších stretnutiach 28. kola základnej časti hokejovej Tipsport ligy 2019/2020 zvíťazili obidve najvyššie postavené mužstvá v tabuľke - bratislavský Slovan aj majstrovská Banská Bystrica.

V oboch prípadoch to však pre víťazné tímy neboli ľahké zápasy. Slovanisti triumfovali v Detve až po samostatných nájazdoch (2:1), v ktorých sa ako rozhodujúci ukázal pokus českého legionára Jindřicha Abdula v piatej sérii.

Bystričania zas v stretnutí s Michalovčanmi viedli 1:0 aj 2:1, ale nováčik otočil vývoj a siahal po troch bodoch. V 57. min však svojím druhým gólom poslal zápas do predĺženia Marek Bartánus a v ňom rozjasal publikum pod Urpínom fínsky strelec Joona Jääskeläinen.

Pred piatkovým vzájomným duelom Slovana a Banskej Bystrice je tak rozdiel medzi týmito rivalmi na úrovni štyroch bodov.

Nitra napravila nedeľňajšie domáce zaváhanie s MAC Budapešť (2:1) utorňajším víťazstvom 5:2 na ľade iného maďarského účastníka súťaže - DVTK Jegesmedvék Miškovec.

Popradčania sa po výsledkovo slabších týždňoch dostali na víťaznú vlnu, vo Zvolene vyhrali 5:3 a triumfovali už v piatom vystúpení v rade.

Nové Zámky sa výhrou 5:3 nad MAC Budapešť odlepili z dna tabuľky, kam spadol Liptovský Mikuláš.

Duel tohto tímu z Košicami sa v utorok nehral pre pokazené chladenie na štadióne. Stretnutie odohrajú v náhradnom termíne, ktorý však zatiaľ nie je známy.

Zápas MHk 32 Liptovský Mikuláš - HC Košice odložili pre pokazené chladenie.

HC Nové Zámky - MAC Újbuda 5:3 (2:1, 3:1, 0:1)

Góly: 8. Urban (Jurík, Bajtek), 14. Stupka (Hruška, Pospíšil), 25. Pospíšil (Hatala), 28. Drtina (Bajtek, Jurík), 33. Andrisík (Holovič) - 3. Br. Orban (Langkow, Macaulay), 26. Br. Orban (Langkow), 49. Langkow (Br. Orban).

Rozhodovali: Baluška, Lokšík - Jedlička, Gegáň, vylúčení: 5:5 na 2 min, navyše: Sofron (Újbuda) 2+2 min za hru so zdvihnutou hokejkou, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, 763 divákov

HC Nové Zámky: Pavlas - Hatala, Ordzovenský, Drtina, Fereta, Pavúk, Mikuš, Šmach - Pospíšil, Hruška, Stupka - Bajtek, Urban, Jurík - Fábry, Giertl, Rogoň - Mikula, Holovič, Andrisík

MAC Újbuda: Bálisz - Macaulay, McNally, Carlisle, Garát, Fejes, Pozsgai, Bl. Orbán - Bodó, Langkow, Br. Orban - Sorfon, Strech, Klempa - Pápa, Pitt, Nagy - Majoross, Kreisz

Hlasy po zápase:

Miroslav Mosnár, tréner Nových Zámkov: "Nezačali sme celkom dobre, trošku nám chýbal pohyb. V treťom striedaní sme počas presilovky súpera dostali gól. Po vyrovnaní na 1:1 sme trochu ožili a začali sme viac korčuľovať a získali sme prevahu na puku.

Našťastie sa nám v presilovkách podarilo dať góly, čo sa nám v poslednej dobe nedarilo. Bolo to aj vďaka početnejšej streľbe na bránku. Súper bol v závere nebezpečný v našej tretine, našťastie nás podržal brankár.

Trochu ma prekvapilo, že v presilovke sme sa akoby báli hrať. Tam by sme mali byť trochu odvážnejší a zahrať to trochu takticky lepšie."

Gergely Majoross, tréner Újbudy: "Bol to veľmi podobný zápas, aký sme v Zámkoch odohrali naposledy. Chyby nás stoja veľa síl, nadarmo sa snažíme 50-55 minút, keď spravíme chyby, ktoré rozhodujú zápas."

HKM Zvolen - HK Poprad 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: 8. Kelemen (Fatul, Kolenič), 31. Kelemen (Mráz, Betker), 42. Trotter (Švarný) - 2. Jacobs (Paukovček, Leclerc), 6. Handlovský (Jacobs, Vandas), 30. Svitana (Zagrapan, Kozák), 47. Handlovský (Kozák), 60. Vandas (Erving, Nechvátal).

Rozhodovali: Adamec, Goga - Orolin, Vyšný, vylúčení: 7:4 na 2 min, navyše: Maier 5+10+DKZ za bitku - Mlynarovič 5+10+DKZ za bitku, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:1, 1371 divákov

HKM Zvolen: Tomek - Corrin, Betker, Švarný, Fatul, Maier, Drgoň, Tomko - Štrauch, Trotter, McPherson - Kelemen, Špirko, Thompson - Mráz, Šťastný, Bonis - Marcinek, S. Petráš, Tibenský - Kolenič

HK Poprad: Nechvátal - Brejčák, Kozák, Ulrych, Erving, Ťavoda, Magovac, Česánek - Vandas, Preisinger, Handlovský - P. Svitana, Zagrapan, Karterud - Leclerc, Paukovček, Jacobs - Kundrik, Mlynarovič, Bjalončík - Králik

Andrej Podkonický, tréner Zvolena: "My sme neboli akosi pripravení hrať od prvej minúty, zaspali sme nielen začiatok, ale celú prvú tretinu. Všade sme boli pomalší, Poprad rýchlejší. Moji hráči prehrávali súboje.

Zápas sme napokon vyrovnali na začiatku tretej tretiny, ale pribrzdili nás tri vylúčenia v rade. Za pätnásť minút sme mali v treťom dejstve asi iba jednu strelu na bránku. Takto nemôžeme hrať. Musíme sa vrátiť k malým veciam, hrať agresívnejšie, vyhrávať súboje a často dávať puky na bránku."

Ján Šimko, asistent trénera Popradu: "Adekvátne sme sa pripravili na súpera. Chlapci odviedli skvelú robotu, podali výborný výkon. Teší nás, že sme prvýkrát v sezóne vyhrali nad Zvolenom za tri body. Teraz však musíme dobre zregenerovať a pripraviť sa dobre na piatkový duel."

DVTK Jegesmedvék Miškovec - HK Nitra 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly: 5. Kiss (Galanisz, Vas), 55. Reszegh (Dudás, Vandane) - 1. Scheidl (Kerbashian, Morrison), 27. Kollár (Yellow Horn), 27. Buček (Kollár, Koyš), 45. Čaládi (Buček), 59. Yellow Horn (Scheidl, Mezei).

Rozhodovali: Korba, Štefik - Jobbágy, Rojík, vylúčení: 6:5 na 2 min, navyše: Beauviler - M. Versteeg po 10 min za pästný súboj, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 911 divákov

Miškovec: Rajna - Dudás, Ross, Vandane, Göz, Vojtkó, Szirányi - D. Rodman, St. Pierre, Harrison - Reszegh, Vas, Beauvillier - P. Kiss, Galanisz, Miskolczi - Láda

Nitra: Hanuljak - Morrison, Mezei, M. Versteeg, S. Rácz, Kubka, Sloboda, Korím - Yellow Horn, Kerbashian, Scheidl - Koyš, Kollár, Tábi - Fominych, Čaládi, Buček - Csányi, Minárik, Hrušík - Nemec

HC 07 WPC Koliba Detva - HC Slovan Bratislava 1:2 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 39. Král (Podešva, Chovan) - 33. Matoušek (Viedenský, Pance), rozh. sam. nájazd Abdul.

Rozhodovali: D. Konc st., Juhász - D. Konc ml., Soltész, vylúčení: 1:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 487 divákov

HC 07 WPC Koliba Detva: R. Petrík - F. Fekiač, Chovan, Kuklev, Golian, Jendroľ, Gachulinec, Turan - J. Sýkora, Zuzin, Šišovský - Žilka, Valent, Gašpar - Král, Podešva, Ľupták - Čacho, V. Fekiač, Čenka - Török

HC Slovan Bratislava: Habal - Bačik, Sersen, Štajnoch, Meszároš, Šedivý, Podlipnik, Hudec - Puliš, Zigo, Abdul - Žitný, Viedenský, Matoušek - Jendek, Kytnár, Š. Petráš - Pance, Urbánek, Bondra - Sloboda

HC '05 iClinic Banská Bystrica - HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 5. Bartánus (Bubela, Lamper), 18. Hickmott (Southorn, Cardwell), 57. Bartánus (Bubela, Marek Slovák), 61. Jääskeläinen (Southorn, Hickmott) - 18. Chalupa (Hvila), 38. Mašlonka (Lalancette, Dalhuisen), 45. Lalancette (Mašlonka)

Banská Bystrica: Beskorowany - Ďatelinka, Nemčík, Cardwell, Southorn, Petrinec, Mihálik, Zubák - Lamper, Bubela, Bartánus - Hrnka, Hickmott, Jääskeläinen - Gabor, Marek Slovák, Šille - Kabáč, Tamáši, Fafrák

Michalovce: Surák - Ventelä, Dalhuisen, Mesikämmen, Vorobjev, Kolba, Hančák - Hvila, Šimun, Chalupa - Mašlonka, Lalancette, Korhonen - Spilar, Galamboš, Hričina (32. Borov) - Giľák, Linet, Safaralejev

Dan Ceman, tréner Banskej Bystrice: "Michalovce hrali dobre, ťažko sa nám proti tomuto súperovi hrá. V prvej tretine sme korčuľovali, predvádzali sme dobrú hru, ale v druhej sme mali niekoľko dlhších striedaní a to sa prejavilo na našom horšom pohybe. Súper prevzal iniciatívu. Možno si hráči mysleli, že druhá tretina bude rovnaká ako druhá, no zmýlili sa. Dostali sme gól na 2:2 a nevyšla nám ani presilovka.

V tretej tretine sme sa nevedeli akosi naštartovať, chýbala nám energia a navyše sme inkasovali nešťastný gól, takpovediac vlastný. Teší ma, že moji zverenci napokon našli cestu k vyrovnávajúcemu gólu a v predlžení aj k víťazstvu. Mali sme náročný týždeň, štyri zápasy v nohách, nebolo to jednoduché. Treba však dať kredit aj súperovi, odohral u nás kvalitný zápas."

Miroslav Chudý, tréner Michaloviec: "Som smutnejší, pretože sme boli blízko k trom bodom. Prvá tretina nebola z našej strany najlepšia. Po chybe v obrannom pásme išiel súper do vedenia. Nám sa podarilo z ojedinelého brejku vyrovnať, ale potom sme hneď nato inkasovali, zbytočne, no zaslúžene išla Bystrica do vedenia.

V druhej tretine sme sa vyrovnali hrou domácim, výsledkom toho bol náš vyrovnávajúci gól. So stredným dejstvom môže byť spokojnosť. V tretej tretine sa nám podarilo dať vedúci gól, boli sme blízko k trom bodom, hrali sme trpezlivo. Ukázala sa však napokon sila Banskej Bystrice, vyrovnala a v predĺžení nás po našom nešťastnom faule potrestala.

V riadnom hracom čase sme ustáli silné presilovky majstra, držalo nás to v hre o dobrý výsledok. Akceptujeme prehru v predĺžení, i keď sme boli blízko k trom bodom."

Marek Bartánus, autor dvoch gólov Banskej Bystrice: "Chceli sme brať všetky tri body, ale vzhľadom na priebeh stretnutia sme vďační aj za dva. Som rád, že sme otočili nepriaznivý vývoj zápasu.

Mrzia nás chyby v druhej tretine, kde sme mali hluché miesto. O to viac sme radi, že sme sa dokázali v tretej tretine zmobilizovať za nepriaznivého stavu a zvrátiť výsledok v náš prospech."

Domov»Hokej»Slovensko»Slovan v Detve tesne vyhral, Poprad sa rozbehol piatou výhrou za sebou