Halák odchytal svoj zápas číslo 500 v NHL, blysol sa čistým kontom

Jaroslav Halák a David Pastrňák.
Jaroslav Halák a David Pastrňák. (Autor: TASR)
SITA|4. dec 2019 o 06:12

Boston vyhral už osem zápasov za sebou.

NEW YORK. Jaroslav Halák mal výrazný podiel na víťazstve Bostonu nad Carolinou 2:0 v utorkovom zápase NHL. Slovenský gólman vo svojom jubilejnom päťstom stretnutí v zámorskej profilige vychytal 49. shutout, keď zneškodnil všetkých 24 striel súperových hráčov.

K druhému čistému kontu v tejto sezóne pridal ocenenie prvá hviezda zápasu. Kapitán Bostonu Zdeno Chára odohral 22:07 min s bilanciou 2 strely, 3 "hity", 1 plusový bod. Hráči Bruins natiahli sériu víťazných zápasov na osem, Carolina prehrala tretie z ostatných štyroch stretnutí.

Halák sa stal 74. brankárom v histórii NHL, ktorý odchytal 500 zápasov. Dosiahol ich počas 14 sezón v najprestížnejšej hokejovej lige sveta. V tejto sezóne má za sebou 11 zápasov, z toho sedem víťazných s úspešnosťou zásahov 93,4% a priemerom 2,14 inkasovaného gólu.

Kuraly: Bol tam ako skala

"Bol excelentný. Som si istý, že v tejto súťaži by sa uplatnil aj ako jednotka. Sme šťastní, že ho máme v tejto fazóne. Cítime to tak, ako keby sme mali dve jednotky v bránke," komentoval tréner Bruce Cassidy Halákov výkon na webe denníka Boston Herald.

"Bol tam ako skala. Klobúk dolu pred ním, ako si vie poradiť aj v nie ideálnych situáciách. Je to skvelý brankár a naozaj dobrý spoluhráč. Je zábava mať ho v tíme," pochválil Haláka útočník Sean Kuraly.

Zápas v TD Garden bol dlho bezgólový, ale v závere tretej tretiny domáci zasadili hosťom dva gólové údery v rozpätí 1:08 min.

Najprv sa v 56. min presadil Charlie Coyle po skvelej prihrávke Brada Marchanda a potom predviedol David Krejčí svoju šikovnosť, keď usmernil do bránky strelu Charlieho McAvoya od modrej čiary.

Boston doma ešte neprehral v riadnom hracom čase

Tridsaťtriročný český útočník sa dočkal dvojstého gólu v NHL, šiesteho v tejto sezóne. Boston zostal jediným tímom v tejto sezóne, ktorý doma neprehral v riadnom hracom čase.

"Som rád, že som súčasťou tohto kolektívu. Sme výnimočná skupina hráčov, sme si veľmi blízki. Dokazujeme to na ľade. Držíme sa herného plánu počas celých 60 minút, aj dnes sme to ukázali vo väčšine zápasu. Aj keď je skóre vyrovnané alebo zaostávame o gól, stále veríme vo víťazstvo," povedal Jaroslav Halák.

V utorok boli v NHL v hre aj ďalší štyria slovenskí hráči. Hokejisti Dallasu prehrali na ľade Winnipegu 1:5, obranca Andrej Sekera asistoval pri jedinom góle hostí. Pre 33-ročného skúseného beka to bola tretia asistencia v sezóne, celkovo odohral 19:14 min a pripísal si aj po jednom bodyčeku, zablokovanej strele a plusovom bode.

Kučerov rozhodol o výhre Tampy

Hráči Montrealu s Tomášom Tatarom v zostave sa dočkali víťazstva po ôsmich prehrách. Canadiens doma zdolali New York Islanders 4:2. Najproduktívnejší hráč kanadského tímu Tatar nebodoval, počas vyše 14 minút na ľade si do štatistík zapísal iba jednu zablokovanú strelu.

V utorok bol v hre aj ďalší slovenský obranca Erik Černák a dočkal sa víťazstva. Jeho Tampa Bay zdolala Nashville na jeho ľade 3:2 po predĺžení. Rozhodol desiatym gólom v sezóne Rus Nikita Kučerov.

Černák si za 16:07 min rozšíril štatistiky o 3 strely na bránku, 1 "hit" a 2 trestné minúty. Jeho vylúčenie v tretej tretine hostia potrestali vyrovnávajúcim gólom na 2:2, ktorý im nakoniec zabezpečil aspoň bod.

NHL 2019/2020 - Základná časť - výsledky - streda

Boston - Carolina 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 22:07 min, zaznamenal dve strely, tr "hity" a jeden plusový bod

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas, mal 24 zákrokov z 24 striel, 100% úspešnosť, stal sa prvou hviezdou zápasu/

Montreal - New York Islanders 4:2 (1:0, 1:0, 2:2)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14:06 min, zaznamenal jednu zablokovanú strelu/

Winnipeg - Dallas 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 19:14 min, pripísal si jednu asistenciu, jeden "hit", jednu zablokovaná strela a jeden plusový bod/

Nashville - Tampa Bay 2:3 po predĺžení (0:1, 1:1, 1:0 - 0:1)

/Obranca Erik Černák (Tampa Bay) odohral 16:07 min, zaznamenal tri strely, jeden "hit" a dve trestné minúty

Florida - Minnesota 2:4 (1:0, 0:2, 0:2)

New Jersey - Vegas 3:4 (1:0, 1:1, 1:3)

Philadelphia - Toronto 6:1 (0:0, 1:0, 5:1)

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) bol medzi náhradníkmi/

Columbus - Arizona 2:4 (0:1, 1:2, 1:1)

Vancouver - Ottawa 5:2 (4:0, 0:1, 1:1)

San Jose - Washington 2:5 (0:1, 1:3, 0:1)

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 13:22 min, zaznamenal jednu strelu, jeden "hit", jednu zablokovaná strelu a jeden plusový bod/

Domov»Hokej»NHL»Halák odchytal svoj zápas číslo 500 v NHL, blysol sa čistým kontom