Černák skóroval aj asistoval, Tampa však na domácom ľade podľahla Minnesote

Erik Černák (81) oslavuje gól v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Tampa Bay Lightning - Minnesota Wild. (Autor: Chris O'Meara TASR/AP)
TASR|6. dec 2019 o 06:41

Dallas so Sekerom zdolal Winnipeg.

NEW YORK. Slovenský obranca Erik Černák si v noci na piatok v zámorskej NHL pripísal na konto gól i asistenciu.

Hokejisti Tampy Bay Lightning však podľahli Minnesote Wild 4:5.

"Začali sme dobre a rýchlo sme išli do vedenia. Minnesota však potom strelila tri góly a v ďalšom priebehu zápasu to už bolo pre nás veľmi ťažké.

Podarilo sa nám síce zmazať dvojgólové manko, no potom prišla za stavu 4:4 chyba, ktorú súper potrestal," povedal Černák pre oficiálny web profiligy. Minnesota natiahla víťaznú šnúru na päť stretnutí.

Boston v bránke bez Jaroslava Haláka prehral s Chicagom 3:4 po predĺžení. Blackhawks v tretej tretine prišli o trojgólový náskok, vďaka gólu Jonathana Toewsa však napokon ukončili osemzápasovú víťaznú sériu Bruins.

Kapitán Bostonu Zdeno Chára strávil na ľade vyše 17 minút. Dallas s Andrejom Sekerom zdolal Winnipeg 3:2 po predĺžení, slovenský bek zaznamenal mínusový bod. Montreal v zostave s Tomášom Tatarom prehral s Coloradom 2:3.

NHL 2019/2020 - základná časť - piatok:

Boston - Chicago 3:4 (0:2, 0:0, 3:1 - 0:1)

Góly: 42. Nordström (Backes, McAvoy), 56. Wagner (Kuraly, Grzelcyk), 58. Krug (DeBrusk) – 19. Carpenter (C. Murphy), 19. D. Strome (E. Gustafsson, P. Kane), 41. DeBrincat (D. Strome, de Haan), 61. J. Toews

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 17 minút, dvakrát vystrelil na bránu, uštedril jeden bodyček, prehral jedno vhadzovanie a zablokoval jednu strelu. Brankár Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasiahol./

Carolina - San Jose 3:2 (1:1, 1:1, 0:0 - 0:0)

Góly: 1. Svečnikov (Foegele, J. Staal), 31. Gardiner (Foegele, Svečnikov), rozh. náj. Svečnikov – 8. Sörensen (J. Thornton, Labanc), 40. Couture (E. Karlsson, Dillon)

Columbus - NY Rangers 2:3 (1:1, 0:2, 1:0)

Góly: 13. Atkinson (N. Foligno), 44. S. Jones (Kukan) – 20. Lemieux (Zibanejad, Kakko), 26. Trouba (Fox, R. Strome), 36. Panarin (DeAngelo, B. Howden)

Montreal - Colorado 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)

Góly: 38. Gallagher (Danault), 42. Cousins (Domi) – 7. Graves (Calvert, Makar), 13. Landeskog (Rantanen), 29. Calvert (Compher)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral takmer 18 minút, vyhral jedno vhadzovanie, uštedril štyri bodyčeky a jedenkrát vystrelil na bránu súpera./

NY Islanders - Las Vegas 3:2 (0:0, 1:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 25. Clutterbuck, 44. B. Nelson (Beauvillier, Mayfield), 64. Pulock (Lee, Jo. Bailey) – 36. Tuch (Glass, Merrill), 56. Marchessault (Hague, R. Smith)

Philadelphia - Arizona 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 56. Niskanen (Couturier, Voráček) – 3. Kessel (Keller, Ekman-Larsson), 53. Garland (Dvorak, Chychrun), 59. Kessel (Söderberg, Keller)

Tampa - Minnesota 4:5 (2:3, 1:1, 1:1)

Góly: 2. Černák (B. Point, Vasilevskij), 16. Sergačov (Shattenkirk, Paquette), 39. Hedman (Kučerov), 44. Killorn (Černák) – 10. J. Eriksson Ek (Greenway, Suter), 11. Zucker (E. Staal, Zuccarello), 12. Soucy (Zuccarello), 40. V. Rask (Fiala, Soucy), 45. Zuccarello (Zucker, Brodin)

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral takmer 14 minút, strelil jeden gól, pridal aj jednu asistenciu, uštedril tri bodyčeky a dvakrát vystrelil na bránu súpera./

Dallas - Winnipeg 3:2 (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 19. Ja. Benn (Heiskanen, Seguin), 30. Gurianov (Perry, Dickinson), 63. Pavelski (Seguin, Heiskanen) – 42. Wheeler (Ehlers, Poolman), 60. Scheifele (Laine)

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 18 minút, štyrikrát vystrelil na bránu, prehral jedno vhadzovanie, zablokoval jednu strelu, odsedel si dva dvojminútové tresty a pripísal si jeden mínusový bod./

Calgary - Buffalo 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 17. J. Gaudreau (Monahan, Tkachuk), 32. Rieder (D. Ryan), 36. Monahan (Backlund, R. Andersson), 44. Lucic (D. Ryan, Dubé) – 4. S. Reinhart (Ristolainen, Olofsson), 58. McCabe (Olofsson), 60. Eichel (Montour, Ma. Johansson)

Domov»Hokej»NHL»Černák skóroval aj asistoval, Tampa však na domácom ľade podľahla Minnesote