Dúbravka vychytal čisté konto, Arsenal opäť senzačne prehral

Martin Dúbravka (v strede) počas zápasu proti Sheffieldu.
Martin Dúbravka (v strede) počas zápasu proti Sheffieldu. (Autor: TASR)
TASR|5. dec 2019 o 22:32

Newcastle získal všetky body.

LONDÝN. Futbalisti Newcastlu United vyhrali vo štvrtkovom dueli 15. kola anglickej Premier League na ihrisku Sheffieldu United 2:0.

Čistým kontom sa v bránke hostí blysol slovenský reprezentant Martin Dúbravka, ktorý zneškodnil viacero šancí strelecky aktívnejších domácich.

Newcastle poslal do vedenia po štvrťhodine hry presnou hlavičkou Allan Saint-Maximin po centri Javiera Manquilla z pravej strany. V 71. minúte poistil náskok hostí po brejku Jonjo Shelvey. Hráčí Newcastlu sa v tabuľke posunuli na 11. priečku.

V druhom piatkovom zápase sa zrodilo prekvapenie na úkor Arsenalu Londýn. Ten na domácej pôde senzačne prehral s Brightonom. Hostí poslal do vedenia v prvom polčase Webster, Lacazette však dokázal po prestávke vyrovnať.

Desať minút pred koncom poslal Brighton opäť do vedenia Maupay a Arsenal už nedokázal na tento zásah odpovedať.

Premier League 2019/2020 - 15. kolo - výsledky - štvrtok

• Sheffield United - Newcastle United 0:2 (0:1)

Góly: 15. Saint-Maximin, 71. Shelvey

/M. Dúbravka chytal za hostí celý zápas/

• Arsenal Londýn - FC Brighton 1:2 (0:1)

Góly: 50. Lacazette - 36. Webster, 80. Maupay

Domov»Futbal»Anglicko»Dúbravka vychytal čisté konto, Arsenal opäť senzačne prehral