Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2019/2020

7.Nicole SchmidhoferováRakúsko+0,74 s
8.Kira WeidlováNemecko+0,82 s
9.Nicol DelagováTaliansko+0,94 s
10.Mikaela ShiffrinováUSA+0,96 s

LAKE LOUISE. Češka Ester Ledecká senzačne mierila za triumfom v úvodnom zjazde tejto sezóny Svetového pohára alpských lyžiarok.

V kanadskom Lake Louise v piatok viedla časom 1:31,87 min, keď so štartovým číslom 26 o 35 stotín sekundy prekonala dovtedajšiu líderku Corinne Suterovú zo Švajčiarska.

Tretia bola Rakúšanka Stephanie Venierová, ktorá zaostala o 0,45 s. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová v Kanade neštartuje.

Preteky priali vyšším štartovým číslam

Úradujúca olympijská šampiónka v super-G aj na snouborde bola doteraz v zjazde SP najlepšie siedma. Tento výsledok dosiahla predvlani práve v Lake Louise.

V stredisku sa jej darí, vlani v ňom obsadila desiatu pozíciu a v tohtotýždňových tréningoch skončila na ôsmej a piatej priečke.

Formu si preniesla aj do súťaže, na prvých dvoch medzičasoch len tesne zaostávala, na treťom už viedla a svoj náskok zvyšovala až do cieľa. Premiérové prvenstvo v lyžiarskom seriáli sa jej črtalo vo veku 24 rokov.

"Je to skvelý pocit. Sú to nádherné preteky. Som nadšená z mojej jazdy a pokiaľ to takto pôjde ďalej, budem rada," citoval Ledeckú portál Laola1.

Piatok prial vyšším štartovým číslam, s tridsiatkou obsadila štvrté miesto Rakúšanka Nina Ortliebová, ktorej doterajším najlepším umiestnením bola jedenásta priečka spred troch rokov.

Shiffrinová skončila desiata

V Lake Louise sa začiatok pretekov oneskoril o hodinu. Zapríčinil to príval čerstvého snehu, ktorý museli organizátori odpratať zo svahu. Husté nočné sneženie ich takisto prinútilo skrátiť trať na 2544 metrov.

S náročnými podmienkami sa vyrovnávala aj trojnásobná obhajkyňa veľkého glóbusu a vedúca žena celkového poradia Mikaela Shiffrinová z USA.

Najúspešnejšia slalomárka histórie seriálu skončila vo svojom prvom zjazde SP po vyše roku na desiatej pozícii, mala o 96 stotín sekundy horší čas než Ledecká.