Nikita Zadorov (vľavo) a David Pastrňák v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Boston Bruins - Colorado Avalanche. (Autor: Michael Dwyer SITA/AP)
TASR|8. dec 2019 o 07:28

Dallas so Sekerom zdolal Islanders.

NEW YORK. Hokejisti Bostonu Bruins utrpeli prvú prehru v NHL v riadnom hracom čase po osemnástich zápasoch. V noci na nedeľu na vlastnom ľade podľahli Coloradu 1:4.

Slovenský brankár Jaroslav Halák si pripísal šestnásť zákrokov a po prvý raz v tejto sezóne nepomohol svojmu tímu bodovať v domácom prostredí. Obranca Zdeno Chára strávil na ľade 18:13 minúty, do štatistík si zapísal jeden hit.

Colorado natiahlo víťaznú šnúru na šesť duelov. V 17. minúte sa postavil do bránky Avalanche Pavel Francouz, ktorý nahradil zraneného Philippa Grubauera a zlikvidoval šestnásť pokusov Bostonu.

Tampa Bay doma deklasovala San Jose Sharks 7:1. Erik Černák odohral v drese Lightning 19:31 minúty a nazbieral dva plusové body. Dvoma gólmi sa blysli Steven Stamkos, ktorý pridal aj asistenciu, a Tyler Johnson.

Útočník zo štvrtej formácie Alexander Killorn si pripísal štyri body 1+3. Skvelý výkon predviedol aj brankár Andrej Vasilevskij s 37 zákrokmi.

Druhý triumf za sebou dosiahol Dallas. Stars na svojom ľade zdolali New York Islanders 3:1. Andrej Sekera za domácich strávil na ľade 19:15 minúty, ale do streleckej listiny sa nezapísal. Hrdinom domácich bol Alexander Radulov, ruský útočník strelil víťazný gól a prihral na tretí zásah krajanovi Denisovi Gurianovi.

Po dvoch prehrách sa z víťazstva tešilo Toronto. Maple Leafs triumfovali v St. Louis 5:2. Po dvoch góloch dosiahli Auston Matthews a Zach Hyman. Blues prehrali druhýkrát za sebou.

NHL 2019/2020 - Základná časť - výsledky - sobota:

Philadelphia - Ottawa 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)

Góly: 2. Konecny (Frost, Giroux), 7. Gostisbehere (Pitlick, van Riemsdyk), 44. Provorov (Farabee, Laughton), 56. Laughton (Hayes, van Riemsdyk) - 5. Tkachuk (Pageau, Brown), 34. Duclair, 55. Duclair (Chabot)

Vancouver - Buffalo 6:5 (1:0, 2:3, 2:2 - 1:0)

Góly: 13. Leivo (Jo. Benn, Stecher), 24. Roussel (T. Myers, Virtanen), 38. Leivo (E. Pettersson, Boeser), 45. T. Myers (J. T. Miller, Pearson), 51. Roussel (Virtanen, Stecher), 64. J. T. Miller (Q. Hughes, Boeser) – 26. Okposo (Jo. Larsson, Skinner), 27. Ristolainen (Olofsson, Eichel), 40. Olofsson (S. Reinhart, Eichel), 53. Girgensons (Jo. Larsson), 60. Ma. Johansson (Eichel, Ristolainen)

Boston - Colorado 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 14. Wagner (J. Moore, Bjork) – 18. Ničuškin (Nieto, Jost), 30. Cole (Barberio, Donskoi), 39. Burakovsky (MacKinnon, Donskoi), 60. Landeskog (Bellemare)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 18 minút, uštedril jeden bodyček a prehral jedno vhadzovanie. Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas a zlikvidovalal 16 striel súpera s úspešnosťou 84.2%./

Carolina - Minnesota 6:2 (2:1, 2:1, 2:0)

Góly: 9. Wallmark (Dzingel, T. van Riemsdyk), 16. Svečnikov (T. Teräväinen, Aho), 25. Aho (T. Teräväinen, Niederreiter), 36. Aho (T. Teräväinen, J. Staal), 53. Edmundson (Aho), 59. Aho (Slavin) – 3. Donato (M. Foligno, Brodin), 30. Zuccarello (E. Staal)

Detroit - Pittsburgh 3:5 (0:2, 1:1, 2:2)

Góly: 27. Fabbri (Bertuzzi, D. Larkin), 53. Hronek (Helm), 57. D. Larkin (Fabbri, Cholowski) – 6. Guentzel (Letang, Malkin), 18. Ruhwedel (Malkin, Guentzel), 31. Malkin (Guentzel, Ruhwedel), 42. Kahun (Marino, M. Pettersson), 60. Marino (Letang, B. Tanev)

Florida - Columbus 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)

Góly: 1. Dadonov (Barkov, Yandle), 29. Brown (Barkov, Huberdeau), 47. Connolly (Yandle, Hoffman), 58. Hoffman (Sceviour) – 51. Gavrikov (Texier, J. Anderson)

St. Louis - Toronto 2:5 (1:4, 0:1, 1:0)

Góly: 5. Barbašev (Thomas), 43. Perron (Pietrangelo, R. O'Reilly) – 3. Hyman (Marner), 7. Matthews (W. Nylander), 10. Hyman (Engvall), 13. Spezza (Rielly, Kapanen), 30. Matthews (Marner)

Tampa Bay - San Jose 7:1 (1:0, 2:0, 4:1)

Góly: 4. T. Johnson (Verhaeghe), 33. Killorn, 40. Stamkos (Hedman, Killorn), 41. Hedman (Cirelli, Killorn), 44. T. Johnson (Stamkos, Verhaeghe), 56. Stamkos (Killorn, Hedman), 60. Verhaeghe (Maroon, Gourde) – 55. Vlasic (E. Karlsson, Meier)

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 19 a pol minúty, uštedril dva hity, jedenkrát vystrelil na bránu, jednu strelu zblokoval a pripísal si dva plusové body./

Nashville - New Jersey 6:4 (2:2, 2:1, 2:1)

Góly: 1. Carr (Hamhuis, Y. Weber), 3. Fabbro (Bonino, C. Smith), 26. Trenin (Grimaldi), 28. F. Forsberg (Järnkrok, Josi), 46. Bonino (Fabbro, Ekholm), 53. Grimaldi (Ekholm) – 3. Bratt (Zacha, Vatanen), 4. Zajac (N. Gusev, Coleman), 34. Palmieri (Hall, Vatanen), 52. Hall (J. Hughes)

Dallas - NY Islanders 3:1 (2:0, 1:0, 0:1)

Góly: 12. Cogliano (Oleksiak, Heiskanen), 17. Radulov (J. Klingberg, Janmark), 24. Gurianov (Radulov, Perry) – 56. Barzal (D. Toews, Mayfield)

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 19 minút, dvakrát vystrelil na bránu a zblokoval dve strely súpera./

Calgary - Los Angeles 4:3 (1:2, 2:0, 1:1)

Góly: 19. Lucic (Backlund, D. Ryan), 24. Rinaldo (Dubé, Rieder), 32. Monahan (J. Gaudreau), 42. Dubé (D. Ryan) – 12. Kopitar (Doughty), 15. Doughty (D. Brown, Kopitar), 46. Roy (Prochorkin, Lewis)

Domov»Hokej»NHL»Rozbehnuté Colorado nezastavil ani Boston s Halákom v bráne. Tampa vyškolila San Jose