Peter Štepanovský v drese Karvinej
Peter Štepanovský v drese Karvinej (Autor: Facebook MFK Karviná)
TASR|8. dec 2019 o 16:55

Karviná nevyhrala už deviaty zápas.

PRAHA. Futbalisti Dynama České Budějovice zvíťazili v 19. kole najvyššej českej futbalovej súťaže nad FK Příbram 2:0.

Tím z juhočeskej metropoly pokračuje vo svojej spanilej jazde, v uplynulých ôsmich zápasoch sedemkrát vyhral a raz remizoval.

Víťazstvom si Dynamo upevnilo pozíciu v hornej polovici tabuľky, na 6. mieste preskočilo dokonca Spartu Praha, ktorú však od 17.00 h čakalo stretnutie s Mladou Boleslavou.

Naopak, Příbram klesol na priebežné posledné miesto v tabuľke. Slovák Ivan Schranz odohral v drese domácich celé stretnutie.

V druhom popoludňajšom stretnutí nedeľňajšieho programu remizovali futbalisti MFK Karviná v moravskom derby so Sigmou Olomouc 1:1, zopakoval sa tak výsledok z prvého vzájomného stretnutia v tejto sezóne.

Karviná už deviaty zápas nevyhrala, no bod jej stačil na to, aby sa odpútala z posledného miesta.

Sparta Praha zvládla priamy súboj o tretie miesto v tabuľke českej najvyššej súťaže, na Letnej vyhrala v záverečnom stretnutí 19. kola Fortuna Ligy nad Mladou Boleslavou 5:2. Slovenský obranca Dávid Hancko nefiguroval na zápasovej súpiske.

Zaujímavosťou je, že podobne ako v prvom meraní síl v tejto sezóne (4:3 pre Mladú Boleslav) i tentoraz padlo v zápase sedem gólov. Hostia dohrávali zápas bez vylúčeného kanoniera Komličenka, Rus bol vylúčený v 84. minúte pod druhej žltej za zbytočný faul v strede ihriska.

Česká Fortuna Liga 2019/2020 - 19. kolo:

• Baník Karviná - Sigma Olomouc 1:1 (0:1)

Gól: 73. Lingr - 32. Gonzalez

/Marek Janečka, Matúš Čonka odohrali celý zápas, Ján Krivák hral do 56. minúty, Martin Bukata (všetci Karviná) hral od 10. minúty, v 44. minúte dostal ŽK./

• Dynamo České Budějovice - FK Příbram 2:0 (1:0)

Góly: Ledecký, 51. Havel

/Ivan Schranz (České Budějovice) odohral celý zápas./

• AC Sparta Praha - FK Mladá Boleslav 5:2 (2:1)

Góly: 2. Sáček, 8. Hašek, 54. Kanga, 71. Tetteh, 80. Hubínek (vlastný gól) - 26. Budínský, 53. Bucha