Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2019 - Lake Louise

1.Viktoria RebensburgováNemecko1:20,00 min
7.Federica BrignoneováTaliansko+1,07
8.Nicole SchmidhoferováRakúsko+1,10
9.Tina WeiratherováLichtenštajnsko+1,11
10.Mikaela ShiffrinováUSA+1,18

LAKE LOUISE. Nemecká lyžiarka Viktoria Rebensburgová vyhrala super-G v kanadskom Lake Louise a slávila už 18. triumf v pretekoch alpského Svetového pohára.

V nedeľu zvíťazila s náskokom 35 stotín sekundy pred prekvapením súťaže Nicole Delagovou, ktorá štartovala s číslom 31. Talianka sa iba druhýkrát v kariére a premiérovo v superobrovskom slalome postavila na pódium vo SP.

Tretia skončila Švajčiarka Corinne Suterová (+0,42), ďalšie tri priečky patrili Rakúšankám. Slovenská reprezentantka Petra Vlhová v Kanade neštartuje.

V ideálnom slnečnom počasí vyšla Rebensburgovej parádne stredná strmá pasáž, z ktorej si zobrala vysokú rýchlosť do plochej záverečnej časti. Tridsaťročná Nemka vybojovala svoj štvrtý triumf v tejto disciplíne.

"Pravdupovediac, vôbec som nemala pocit, že idem tak rýchlo. Bola to pokojná jazda, to v super-G väčšinou nie je znamením dobrého času. Dnes to bolo perfektné počasie na súťaženie, lepšie byť už ani nemôže," povedala víťazka pre ORF.

Rebensburgovej vyšla parádne stredná strmá pasáž, z ktorej si zobrala vysokú rýchlosť do plochej záverečnej časti. Tridsaťročná Nemka vybojovala svoj štvrtý triumf v super-G v kariére.

Američanka Mikaela Shiffrinová skončila až na 10. priečke, upevnila si však vedenie v celkovom poradí seriálu.