Florbalistky zdolali na MS Lotyšsko o dva góly

Športové prenosy SME|9. dec 2019 o 11:30

Slovensky viedli už 6:2, napokon porazili silné súperky 7:5.

MS vo florbale žien 2019 - B-skupina

Slovensko - Lotyšsko 7:5 (3:1, 2:1, 2:3)

Góly: 3. Šponiarová (P. Hudáková), 18. K. Hudáková (Trošková), 20. P. Hudáková, 38. Ferenčíková (P. Hudáková), 38. Belicová (K. Hudáková), 46. Šponiarová (Ferenčíková), 55. K. Hudáková (Grossová) - 5. Rozitová (Gaugerová), 25. Grapenová (Pavlovská), 49. Pavlovská (Gauerová), 51. Gaugerová (Grapenová), 52. Gaugerová (Grapenová). Rozodovali: Franzonová, Hedelindoá (obe Švéd.), vylúčené: 0:2 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 879 divákov

SR: Krištofová (40. Dupčáková) - Klapitová, Ďuríková, V. Grossová, Robová, Adamčová, Lenčéšová, Grossová - P. Hudáková, Šponiarová, Ferenčíková - Belicová, Trošková, K. Hudáková - Papierniková, Šidlová, Gáborová - Chúpeková, Pudišová

Lotyšsko: Višnevská - Pavlovská, Garbareová, Ametereová, S. Berzinová, Adamanová, Miková - Ankudinovová, E. Berzinová, Matisonová - Grapenová, Gaugerová, Rozitová - Vancanová, Eglitová, Martinjekabová - Metalová, Stapkevicová, Gravitová

BRATISLAVA. Slovenské florbalové reprezentantky vyhrali vo svojom druhom zápase na MS 2019 nad Lotyšskom 7:5.

V prvom zápase B-supiny sa postavili proti majsterkám sveta zo Švédska a prehrali vysoko 1:23. Teraz zvládli reparát a sú v hre o postup do štvrťfinále.

Najbližšie sa v utorok o 16.30 h stretnú vo federálnom derby s Češkami, ktoré podľahli Švédkam 2:10.

Do vyraďovacej fázy postúpia z výkonnostne silnejšej B-skupiny všetky štyri družstvá, prvé dva sa však prebojujú priamo do štvrťfinále, kým tímy na tretej a štvrtej priečke budú bojovať v predkole play off proti najlepším dvom tímom z výkonnostne slabšej C-skupiny.

Slovenky otvorili skóre už po dvoch minútach, keď sa loptička odrazila k Šponiarovej a tá nikým netiesnená trafila presne.

Lotyšky síce vzápätí vyrovnali, ale v závere prvej tretiny uplatnila dôraz pred bránkou Kristína Hudáková a z dorážky vrátila Slovenkám vedenie. Sekundu pred koncom úvodného dejstva prekvapila Višnevskú v lotyšskej bránke Paulína Hudáková - 3:1.

Do druhého dejstva vstúpili lepšie Lotyšky a v 5. minúte skorigovali. Opäť však nezvládli záver tretiny. V 38. minúte Ferenčíková po prihrávke P. Hudákovej zužitkovala presilovku, o 33 sekúnd neskôr Belicová zvýšila na 5:2.

V záverečnej časti hry obrana Sloveniek nepúšťala súperky do väčších príležitostí. Naopak, v 46. minúte bola na konci kombinácie Šponiarová a pridala svoj druhý zásah v zápase.

Lotyšky však využili krátku nekoncentrovanosť Sloveniek a dvoma gólmi Gaugerovej v rozmedzí necelej minúty skorigovali na 5:6.

Napokon sa dráma nekonala, keď v 55. minúte skórovala K. Hudáková a videorozhodca ukázal, že Grapenovej pokus sa odrazil od žrde von z bránky.

Hlasy po zápase:

Michal Jedlička, tréner SR: "Samozrejme sme spokojní, že sme to zvládli. Dievčatá ukázali, že sú dobré a schopné hrať s takýmto súperom. Myslím si, že Lotyšsko je s Poľskom šieste na svete a my sme boli trištvrte zápasu lepší. Na konci prvej tretiny nám to veľmi nešlo, potom sme samozrejme trochu znervóznili v tretej tretine po tých góloch, ale na druhú stranu, dievčatá ukázali, že vedia hrať pod tlakom. Dali siedmy gól a v pohode sme si to postrážili. Bol by som spokojnejší, ak by sme premenili naše šance, mali sme ich veľa, ak chceme uspieť v ďalších zápasoch, musíme byť efektívnejší."

Karolína Krištofová, brankárka SR: "Zo začiatku to bola fajn, myslím si, že prvá tretina bola z našej strany najlepšia. Postupne to začalo opadať a v tretej tretine sme začali zmätkovať. To sa nám nesmie stávať."

Denisa Ferenčíková, útočníčka SR: "Chceli sme vstúpiť do zápasu gólmi, aby sme sa upokojili a aby sme mohli ovládať zápas. Myslím si, že sme to aj dodržiavali, škoda tých výpadkov. Tretiu tretinu sme začali dobre, ale potom sme poľavili a ešte sme sa báli o výsledok. Musím sa v ďalších zápasoch viac koncentrovať, pretože som nepremenila viacero príležitostí."

Ďalší výsledok B-skupiny: Švédsko - Česko 10:2 (4:0, 4:2, 2:0)

Nórsko - Japonsko 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Online prenos: Slovensko - Švédsko (MS vo florbale žien 2019, LIVE, NAŽIVO, B-skupina)

MS žien Skupina B 2019/2020
09.12.2019 o 13:30
Slovensko
7:5
(3:1, 2:1, 2:3)
60' minúta
Lotyšsko
Góly a asistencie: 3. Šponiarová (P. Hudáková), 18. K. Hudáková (Trošková), 20. P. Hudáková, 38. Ferenčíková (P. Hudáková), 38. Belicová (K. Hudáková), 46. Šponiarová (Ferenčíková), 55. K. Hudáková (V. Grossová) – 5. Rozite (Gaugere), 25. Grapena (Pavlovska), 49. Pavlovska, 51. Gaugere (Grapena), 52. Gaugere (Grapena).
Slovensko po tuhom boji víťazí nad Lotyšskom 7:5. Zajtra sa naše dievčatá predstavia o 16:30 v derby zápase proti Česku.
59:26
Ešte zakončenie Grapenovej, ale nebolo to nič nebezpečné.
58:50
Držíme loptičku na súperovej polovici a nedávame Lotyškám šancu pomýšľať na kontaktný gól.
58:06
importantGól po vzhliadnutí videa uznaný NIE JE. Vydýchli sme si, dôležitý moment.
58:06
58:06
importantGrapena vystrelila, loptička sa odrazila od brvna, možno do brány a možno aj nie, Lotyškám je pripísaný gól, lenže slovenská strana požiadala ešte o vzhliadnutie videa, situácia bude posudzovaná na videu.
57:48
Gaugereová zakončila, ale loptičku má v moci Dupčáková.
57:17
Klapitová predskočila súperku, ale následne neprihrala presne, našťastie sme odolali.
54:59
goalSlovensko dalo gól!
Výborná KRISTÍNA HUDÁKOVÁ sa preštrikovala cez tri Lotyšky a zakončila nechytateľne do vinkla!
Asistencia: V. Grossová
54:23
importantŠponiarová predviedla výbornúindividuálnu akciu, prebehla takmer celým ihriskom a chýbalo skutočne len máličko, aby pridala siedmy gól nášho tímu! Neuspela však v koncovke a Visnevska zneškodnila aj jej dorážku!
53:39
V priebehu necelých tri a pol minúty sme inkasovali až trikrát a teraz bude dôležité, aby sme sa čím skôr skonsolidovali a zvládli záver tretej tretiny.
51:44
51:44
goalLotyšsko dalo gól!
Prehrali sme súboj jedna na jedna a LAURA GAUGEREOVÁ zakončila individuálne spoza brány. Vyhrávame už iba o jeden gól.
Asistencia: S. Grapena
50:41
50:41
Lotyšky pridávajú už svoj štvrtý gól. Šponiarovej sa nepodarilo vyviesť loptičku, prišla o ňu, Grapena nabila LAURE GAUGEREOVEJ a tá sztrieľala už do našej odkrytej brány.

49:56
Klapitová nahodila loptičku k bráne, získala ju P. Hudáková, ale z otočky sa do koncovky nedostala.
48:29
48:29
ELIZABETE PAVLOVSKA sa dostala k odrazenej loptičke a trafila do hornej časti brány, Krištofová už nedokázala gólu zabrániť.
47:49
P. Hudáková si vymenila loptičku s Klapitovou, ale nezakončila ideálne, Visnevska nemusela zasahovať.
47:05
importantAj my sme mali šťastie. Po strele z diaľky z pravej strany skončila loptička na konštrukcii našej brány!
45:32
45:32
Naše dievčatá vykombinovali lotyšskú obranu, po prihrávkach na jeden dotyk sa presadila MICHELA ŠPONIAROVÁ. Asistenciu si pripisuje Denisa Ferenčíková.
45:00
Snažíme sa útočiť po ľavej strane, ale Pudišová bola zastavená, tadiaľto to teda nepôjde.
43:16
P. Hudáková zakončila zblízka z ľavej strany, Visnevska si pripísala úspešný zákrok.
42:17
Postupný útok Lotyšiek, ale nerozumeli si a odovzdali nám loptičku. Škoda, že sme ju nedokázali dlhšie podržať na hokejkách a niečo vymyslieť.
40:44
Pozor na Lotyšky. Matisone dostala veľa priestoru, ďalší gól na šampionáte však nepridala.
40:01
Začala sa tretia tretina.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
37:39
37:39
K. Hudáková z otočky spoza brány prihrala KRISTÍNE BELICOVEJ, ktorá zaznamenáva svoj prvý gól na šampionáte! Vyhrávame 5:2.
Asistencia: Kristína Hudáková
37:06
37:06
P. Hudáková nabila DENISE FERENČÍKOVEJ, ktorej to tentokrát už vyšlo a prekonáva Visnevsku!
Asistencia: Paulína Hudáková
36:58
Ferenčíková vystrelila z prvej, no jej pokus bol tečovaný nad bránu.
36:32
importantPo strele Šponiarovej zachránila lotyšský tím žŕdka!
36:20
Hráme ďalšiu presilovku, bolo by fajn využiť ju a odskočiť Lotyškám o dva góly.
35:31
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Martinjekaba).
35:08
importantObrovská príležitosť Lortyšiek! Krištofová nás výrazne podržala, jej zásluhou stále vyhrávame.
34:47
Strela Ďurikovej z diaľky bola zblokovaná. Skúšame to, lenže momentálne sa nám až tak nedarí.
33:04
Strela Gáborovej z uhla, Visnevska s pohodlným zákrokom.
31:53
Nedarí sa nám vyšachovať lotyšskú obranu a dostať sa do gólovej šance. Lotyšky sa na chvíľu oslobodzujú.
31:00
Zvierame Lotyšky, P. Hudáková ešte hľadala Ferenčíkovú, loptička sa odrazila od Visnevskej mimo dosah našej reprezentantky.
30:18
Vylúčenie v tíme Lotyšsko (Adamane).
29:36
importantTrošková za bránou o loptičku prišla, no tá sa dostala pred bránu na hokejku K. Hudákovej, ktorá sa musela trochu načahovať a následne prestrelila zblízka lotyšskú bránu!
27:47
Papierniková odviedla penzum práce pre náš tím, dlho podržala loptičku, prešla za bránu, zbavila sa niekoľkých hráčok, no zakončiť, už nedokázala, nasleduje štandardná situácia pre naše dievčatá.
25:59
Ďuriková našla pred bránou Ferenčíkovú, ktorá bola už až príliš blízko brány a aj preto nedokázala nič vymyslieť, stroskotala na Visnevskej.
24:51
24:51
Lotyšky rozohrali štandardnú situáciu, prihrávka smerovala na stranu k SIMONE GRAPENOVEJ, ktorá sa strelou z prvej nemýlila. 3:2.

Asistencia: E. Pavlovska
24:42
Zachytili sme rozohrávku Lotyšska, Trošková ihneď strieľala, ale jej pokus bol zblokovaný.
23:12
Po Šidlovej prihrávke sa do nebezpečného zakončenia dostala Lenčéšová, skóre sa nemení.
22:42
Zápas máme rozohraný zatiaľ veľmi dobre. Darí sa nám aj v úvode druhej tretiny držať Lotyšky na dištanc a nepúšťať ich do veľkých šancí.
20:01
Začala sa druhá tretina.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
19:59
Strieľame veľmi dôležitý tretí gól do šatne! Mikova urobila pri rozohrávke fatálnu chybu, prihrala priamo na hokejku PAULÍNE HUDÁKOVEJ, ktorá pohotovou strelou rozvlnila sieť!
19:30
K. Hudáková si nabehla do voľného priestoru, lenže Belicová ju zbadala príliš neskoro a medzitým lotyšská hráčka našu pokryla.
18:35
Pekná strela V. Grossovej, ale pred bránou sme nemali na dorážku nikoho.
17:09
17:09
Zdalo sa, že Visnevska má loptičku vo svojej moci, ale opak bol pravdou. Belicová zatiahla loptičku za bránu, prihrala, následnú strelu Troškovej Visnevska ešte kryla, no na pohotovú dorážku KRISTÍNY HUDÁKOVEJ bola prikrátka.

Asistencia: J. Trošková
16:38
Pekná prihrávka našich hráčok, ale zakončenie už bolo zblokované, Visnevska nemusela zasahovať.
16:01
Klapitová chybovala, ale podržala nás brankárka Krištofová, pred ktorou číhali až dve Lotyšky.
14:30
V. Grossová zakončila, ale Visnevska poľahky zasiahla.
13:31
Šponiarovú lotyšské reprezentantky odzbrojili a rýchlo zaútočili, výborne sa vrátila Ferenčíková.
12:19
Belicová sa dostala s loptičkou do rohu, kde bola zdvojená a odzbrojená. Na druhej strane bolo horúco pred našou bránou, Krištofová však predviedla úspešný zákrok.
11:06
Prečíslenie lotyšských hráčok, dostali sa do sľubnej šance, no výborne zasiahla v obrane Klapitová a znemožnila zakončenie.
08:50
Lotyšky mali šancu, no nevyužili ju, my sme sa dostali do rýchleho protiútoku, ale Trošková nedokázala usmerniť loptičku za Visnevskej chrbát.
05:35
Slovensko sa dostalo do prečíslenia troch proti dvom, lenže Šponiarovej a následne aj P. Hudákovej skĺzla loptička z čepele.
04:53
04:53
JULII ROZITE sme dopriali príliš veľa priestoru. Odpútala sa od mantinelu a od brániacej hráčky, prešla na os ihriska, odkiaľ skórovala pod hornú žŕdku.

Asistencia: L. Gaugere
03:20
Zblokovaný pokus od Papiernikovej, zatiaľ sme lepším tímom.
02:09
02:09
Visnevska kryla prvú strelu našich dievčat, no loptička sa odrazila k voľnej MICHAELE ŠPONIAROVEJ, ktorá nemala problém trafiť odkrytú bránu!

01:55
importantVeľká šanca pre Šponiarovú, ktorá strieľala z ľavej strany a po zákroku Visnevskej skončila loptička na konštrukcii brány!