Nebodoval ani jeden Slovák v NHL, ich tímy prehrali

Zápas Bostonu Bruins a Ottawy Senators (Autor: AP/Sean Kilpatrick)
Sportnet|10. dec 2019 o 06:21

Jaroslav Halák tentokrát bol na striedačke.

NEW YORK. V zámorskej NHL sa v noci na utorok predstavili traja slovenskí hokejisti, ani jeden z nich nebodoval.

Boston Bruins v obrane so Zdenom Chárom prehrali na ľade Ottawy Senators 2:5. Kapitán Bostonu odohral vyše 18 minút a zaznamenal plusový bod. V bránke dostal namiesto Jaroslava Haláka prednosť Fín Tuukka Rask.

Najväčšiu zásluhu na triumfe Ottawy mal krídelník Anthony Duclair, ktorý zaznamenal dva góly a pridal aj asistenciu. Brankár Anders Nilsson si pripísal na konto 38 úspešných zákrokov a výborná bola aj defenzíva hostí.

Zblokovala 29 striel, domáca iba šesť. "Je to pekný pohľad, keď vidíte, ako sa všetci obetujú. Dostali sme zaslúženú odmenu," uviedol Duclair pre nhl.com.

Dvadsaťštyriročný útočník má momentálne výbornú formu, dva góly strelil aj v predchádzajúcom zápase Ottawy na ľade Philadelphie. "Je to náš najrýchlejší hráč," povedal tréner Ottawy D.J. Smith.

Hráči Tampy Bay Lightning v zostave s Erikom Černákom podľahli doma New Yorku Islanders 1:5. Černák si pripísal na konto mínusku. Hostí potiahol k triumfu dvojgólový Brock Nelson.

Islanders skórovali v oslabení i v presilovke. Ich tréner Barry Trotz bol pochopiteľne spokojný: "Naše formácie v presilovkách a v oslabeniach boli dnes rozdielové. Zvíťazili sme zaslúžene, naši hráči ukázali zabíjacky inštinkt."

Nedarilo sa ani Washingtonu s Richardom Pánikom, Capitals prehrali na vlastnom ľade s Columbusom Blue Jackets 2:5. Pánikovi pribudli do štatistík dva mínusové body. Domáci vyslali na brankára Jonasa Korpisala 39 striel, ale prekonať ho dokázali len v dvoch prípadoch.

"Korpisalo bol našim najlepším hráčom, najmä v oslabeniach nás držal nad vodou," povedal o spoluhráčovi útočník Columbusu Cam Atkinson.

Colorado doma podľahlo Calgary 4:5 po predĺžení, Flames sa vďaka triumfu posunuli v tabuľke Západnej konferencie na 7. miesto. O ich víťazstve rozhodol v tretej minúte predĺženia Sean Monahan.

NHL 2019/2020 - utorok:

Tampa Bay Lightning - New York Islanders 1:5 (0:0, 1:2, 0:3)

Góly: 36. Stamkos (Shattenkirk, Cirelli) - 27. Johnston (Pulock), 29. Bailey (Cizikas, Boychuk), 48. Nelson, 55. Nelson (Lee, Eberle), 57. Lee (Bailey, Barzal).

Brankári: McElhinney - Varlamov, strely na bránku: 32:24, 19.092 divákov.

Washington Capitals - Columbus Blue Jackets 2:5 (0:1, 0:1, 2:3)

Góly: 41. Ovečkin (Orlov, Bäckström), 58. Bäckström (Ovečkin, Kuznecov) - 4. Atkinson (Nyquist, Texier), 27. Murray (Robinson), 47. Nash (Wennberg), 51. Bjorkstrand (Milano, Jones), 59. Atkinson.

Brankári: Holtby - Korpisalo, strely na bránku: 39:38, 18.573 divákov.

Ottawa Senators - Boston Bruins 5:2 (2:1, 1:0, 2:1)

Góly: 2. Anisimov (DeMelo, Chabot), 16. Duclair (Tierney), 22. Tierney (Namestnikov, Duclair), 58. Pageau (Namestnikov, Hainsey), 60. Duclair (DeMelo, Tierney) - 18. Bergeron (Pastrňák, Marchand), 58. DeBrusk (Pastrňák, Marchand).

Brankári: Nilsson - Rask, strely na bránku: 28:40, 13.894 divákov.

Colorado Avalanche - Calgary Flames 4:5 pp (1:0, 1:2, 2:2 - 0:1)

Góly: 5. Graves (Donskoi, Compher), 31. Ničuškin (Graves, Nieto), 44. MacKinnon (Calvert, Cole), 51. Donskoi (MacKinnon, Burakovsky) - 30. Ryan (Kylington, Dubé), 37. Tkachuk (Gaudreau, Lindholm), 41. Mangiapane (Tkachuk, Lindholm), 42. Frolík (Rieder, Jankowski), 63. Monahan (Dubé, Giordano).

Brankári: Francouz - Rittich, strely na bránku: 32:33, 17.588 divákov.