Futbalisti Bayernu Mníchov.
Futbalisti Bayernu Mníchov. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|11. dec 2019 o 17:00

Vinicius rozhodol zápas Realu.

MNÍCHOV. Futbalisti Atletica Madrid sa stali poslednými osemfinalistami Ligy majstrov 2019/2020. V záverečnom vystúpení v D-skupine zdolali Lokomotiv Moskva 2:0 a v tabuľke si udržali druhé miesto.

V stredu postúpila medzi elitnú šestnástku aj Atalanta Bergamo vďaka triumfu 3:0 v Charkove nad Šachtarom Doneck. Osemfinálový žreb je na programe v pondelok 16. decembra v sídle UEFA vo švajčiarskom Nyone.

Liga majstrov 2019/2020: Momenty zápasov 11. decembra: fotogaléria

12.12.2019

Atletico mohlo nad Lokomotivom vyhrávať už od tretej minúty. Kieran Trippier však nepremenil pokutový kop, keď Anton Kočenkov jeho strelu vyrazil na žrď. Po štvrťhodine hry sa hráči Atletica dožadovali ďalšej penalty po ruke jedného z obrancov Lokomotivu v šestnástke.

K slovu sa dostal VAR a maďarský hlavný rozhodca Viktor Kassai napokon ukázal na biely bod. Joao Felix napálil loptu prudko a presne k žrdi - 1:0. V 26. minúte mohol pridať poistku Alvaro Morata, jeho gól však neplatil pre tesný ofsajd.

Coutinho spečatil triumf Bayernu

Na začiatku druhého polčasu rozjasal tribúny Felipe, ktorý po centri z ľavej strany prepálil Kočenkova. Konkurent Atletica v boji o druhú postupovú priečku Bayer Leverkusen prehral s Juventusom Turín 0:2. O triumfe talianskeho šampióna rozhodli Cristiano Ronaldo a Gonzalo Higuain.

V šlágri C-skupiny zvíťazil Bayern Mníchov nad Tottenhamom Hotspur 3:1. Domáci viedli po góle Kingsleyho Comana, hostia rýchlo odpovedali Ryanom Sessegnonom. Coman sa desať minút po svojom presnom zásahu zranil a musel opustiť ihrisko.

Tesne pred prestávkou boli Bavori opäť bližšie k zisku troch bodov vďaka gólu Thomasa Müllera, ku ktorému sa odrazila lopta po tom, ako Alphonso Davies trafil žrď. V 64. minúte spečatil skóre Philippe Coutinho. V A-skupine Paríž St. Germain deklasoval Galatasaray Istanbul 5:0.

Obranca Šachtaru bol vylúčený

Do streleckej listiny sa postupne zapísali Mauro Icardi, Pablo Sarabia, Neymar, Kylian Mbappe a Edinson Cavani. Real Madrid uspel na pôde FC Bruggy 3:1, belgickému tímu v prvom polčase za stavu 0:0 neuznali gól.

Šachtar mal pred zápasom s Atalantou postup vo vlastných rukách, keďže mal v tabuľke o bod viac ako Dinamo a o dva viac ako taliansky tím. Po štvrťhodine hry dopravil loptu do siete hostí Tete, gól však neplatil pre tesný ofsajd.

Atalanta pohrozila Luisom Murielom, no s jeho priamym kopom si Andrij Pjatov bez problémov poradil. V 65. minúte Muriel našiel na rohu šestnástky Alejandra Gomeza, pohybujúceho sa na hranici ofsajdu. Ten poslal loptu pred bránku a Timothy Castagne na dvakrát prekonal Pjatova.

Hlavný rozhodca signalizoval ofsajd, no celú situáciu skúmal VAR a gól napokon platil. V 77. minúte musel ísť po červenej karte predčasne pod sprchy obranca Šachtaru Dodo. Mario Pašalič v 80. minúte z priameho kopu prekvapil Pjatova a zvýšil na 2:0.

Jesus strelil hetrik v Záhrebe

Definitívne k.o. zasadil domácim vo štvrtej minúte nadstaveného času Robin Gosens, ktorý využil chybu Tarasa Stefanenka. Atalanta mala po troch kolách na konte nula bodov, napokon však pretavila premiérovú účasť v skupinovej fáze LM v postup do vyraďovačky.

Dinamo začalo proti anglickému šampiónovi náporom a už v 10. minúte sa ujalo vedenia, keď po centri Damjana Kadziora sa presadil Dani Olmo. Citizens následne zvýšili aktivitu. Umiestnenú strelu Ilkaya Gündogana vyrazil Livakovič na roh, no v 34. minúte bol proti hlavičke Gabriela Jesusa k žrdi bezmocný - 1:1.

Brazílsky útočník bol pri chuti, na začiatku druhého polčasu sa zasekávačkou šikovne zbavil obrancu a technickou strelou druhýkrát prekonal Dominika Livakoviča. V 54. minúte Jesus zavŕšil hetrik, keď zužitkoval center Benjamina Mandyho. Triumf hostí spečatil v závere Phil Foden.

Liga majstrov 2019/2020 - Skupinová fáza - výsledky - streda

A-skupina

• FC Bruggy - Real Madrid 1:3 (0:0)

Góly: 55. Vanaken - 53. Rodrygo, 64. Vinicius, 90.+1 Modrič. Rozhodoval: Stieler (Nem.)

• Paríž Saint-Germain - Galatasaray Istanbul 5:0 (2:0)

Góly: 33. Icardi, 35. Sarabia, 47. Neymar, 63. Mbappe, 84. Cavani. Rozhodoval: István Kovács (Rum.)

Konečná tabuľka A-skupiny
1.PSG651017:216 b - postup do osemfinále LM
2.Real Madrid632114:811 b - postup do osemfinále LM
3.Club Bruggy60334:123 b - šestnásťfinále EL
4.Galatasaray60241:142 b

B-skupina

• Olympiakos Pireus - Crvena Zvezda Belehrad 1:0 (0:0)

Gól: 88. El Arabi (11 m). Rozhodoval: Orsato (Tal.)

• Bayern Mníchov - Tottenham Hotspur 3:1 (2:1)

Góly: 14. Coman, 45. Müller, 64. Coutinho - 20. Sessegnon. Rozhodoval: Rocchi (Tal.)

Konečná tabuľka B-skupiny
1.Bayern Mníchov660024:518 b - postup do osemfinále LM
2.Tottenham Hotspur631218:1410 b - postup do osemfinále LM
3.Olympiakos61148:144 b - šestnásťfinále EL
4.Crvena zvezda61053:203 b

C-skupina

• Dinamo Záhreb (Chor.) - Manchester City (Angl.) 1:4 (1:1)

Góly: 10. Dani Olmo - 34., 50. a 54. Gabriel Jesus, 84. Foden

• Šachtar Doneck (Ukr.) - Atalanta Bergamo (Tal.) 0:3 (0:0) - hralo sa v Charkove

Góly: 66. Castagne, 80. Pašalič, 90.+ Gosens, ČK: 77. Dodo (Šachtar)

Konečná tabuľka C-skupiny
1.Manchester City642016:414 b - postup do osemfinále LM
2.Atalanta Bergamo61138:127 b - postup do osemfinále LM
3.Šachtar Doneck61328:136 b - šestnásťfinále EL
4.Dinamo Zahreb612310:135 b

D-skupina

• Atletico Madrid - Lokomotiv Moskva 2:0 (1:0)

Góly: 17. Felix (z 11 m), 54. Felipe. Rozhodoval Kassai (Maď.)

• Bayer Leverkusen - Juventus Turín 0:2 (0:0)

Góly: 75. Ronaldo, 90.+2 Higuain. Rozhodoval: Bastien (Fr.)

Konečná tabuľka D-skupiny
1.Juventus Turín651012:416 b - postup do osemfinále LM
2.Atletico Madrid63128:510 b - postup do osemfinále LM
3.Bayer Leverkusen62045:96 b - šestnásťfinále EL
4.Lokomotiv Moskva61054:113 b

ONLINE PRENOS: Bayern Mníchov - Tottenham Hotspur (futbal, Liga majstrov 2019/2020, LIVE)

Liga majstrov Skupina B 2019/2020
11.12.2019 o 21:00
Bayern
3:1
(2:1, 1:0)
90+3 minúta
Tottenham
Góly: 14. Coman (Gnabry), 45. T. Müller, 64. Coutinho (A. Davies) – 20. R. Sessegnon. ŽK: 36. Kimmich (BAY) – 36. Lo Celso (TOT). Rozhodca: Rocchi – Meli, Peretti (vš. ITA).
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 11:5. Střely mimo: 10:1. Rohy: 9:1. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:9.
Tři nastavené minuty uplynuly a zápas končí. Bayern i v šestém duelu základní skupiny dominoval a s loňskými finalisty z Tottenhamu si poradil snadno 3:1!

Bayern byl od samého úvodu zápasu více u balonu a již ve čtrnácté minutě byl odměněn vedoucí brankou. Gnabryho fantastickou přihrávku do volného prostoru dokázal proměnit ve úvodní gól Kingsley Coman. Za malou chvíli ale bylo srovnáno. Boateng nezasáhl před vápnem ideálně, míč posunul jen do pohybu Ryana Sessegnona, který dělovkou překonal Neuera. Následně ale nedošlápl ideálně Kingsley Coman a se zraněným kolenem musel přenechal své místo na trávníku Müllerovi. Právě zkušený útočník zakončil první poločase pohotovou dorážkou do odkryté branky po střele Daviese, který trefil pouze tyč.

Po přestávce byli znovu výrazně častěji u balonu domácí hráči. Míč se ale dostal za záda brankáře Gazzanigy už pouze jednou. Po Daviesově přihrávce se dostal ke střele mezi obránci Philippe Coutinho a pohotový pokus zaplaval přesně ke vzdálenější tyči. Ani s příchodem Sona se ofenziva Tottenhamu neprobudila a tak angličtí fotbalisté odjíždějí Mnichova s porážkou 1:3.
90+3
Konec zápasu.
90+3
importantTottenham mohl v závěru zápasu snížit. Son mířil sám z levé strany do vápna, ale nečistě trefenou střelou Neuera nepřekonal. Ani dobíhající Eriksen se neprosadil.
90+2
Boateng si vyměnil míč při rozehrávce s Pavardem. Son se ještě pokoušel napadat, ale Pavard snadno přihrával zpět na vysunutého Neuera.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase tři minuty.
90
Domácí rozehráli od rohového praporku jen do kombinace. Nakonec odcentroval do šestnáctky Serge Gnabry, ale přetažený pas neměl šanci Zirkzee zachytit na hrací ploše.
89
S Pavardem byl v kombinaci znovu Thomas Müller. Coutinho si řekl o přihrávku od Müllera, ale střelou jen protáhl Gazzanigu.
88
Joshua Zirkzee se okamžitě po svém příchodu dostal k míči. Po kombinaci s Müllerem zkoušel zakončovat z úhlu Pavard, ale hostující obrana byla zformována.
87
changeStřídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Javi Martínez, přichází Leon Goretzka.
86
changeStřídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Ivan Perišić, přichází Joshua Zirkzee.
86
Se závěrem druhého poločasu se opět tlak Bayernu zvyšuje. Pavard zatlačil rukou do zad Rose, který se ochotně poroučel k zemi a hlavní rozhodčí odpískal faul.
85
Gnabry našel přihrávkou z první Pavarda, ten na nic nečekal a okamžitě cpal balon do vápna. Centrem ale napálil pouze bránícího Rose.
84
Kimmchova pobídka do pokutového území měla najít Gnabryho. Balon se ale sklouzl po navlhčeném trávníku a skončil až za koncovou čárou.
83
Zhruba posledních deset minut i s nastavením zbývá do konce druhého poločasu. Bayern i nadále vede v závěrečném duelu základní skupiny nad Tottenhamem o dva zásahy.
82
Po dlouhé době mohli útočit také hosté. Kyle Walker-Peters měl na pravé straně spoustu prostoru, ani rychlý Davies nebyl na svém místě. Ale bek Toottenhamu centroval mimo dosah Sona.
81
changeStřídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Eric Dier, přichází Victor Wanyama.
80
Obléhání pokutového území Tottenhamu pokračuje. Coutinho se ke střele ze střední vzdálenosti neodhodlal a raději přihrával jen na levou stranu Daviesovi.
79
I následný rohový kop si vzal na starost Eriksen. V pokutovém území se dral po hlavičce Sissoko, ale jako první byl u balonu bránící Boateng. Poté už přišel jen taktický faul Foytha.
78
O rozehrávku z nebezpečné pozice se postaral Christian Eriksen. Z hranice vápna pálil dánský záložník pouze do prostoru, kde byl Neuer připraven.
77
S Müllerem se srazil Danny Rose a odnesl to právě bek anglického celku. Následně získal pro hosty standardní situaci Eriksen po faulu Martíneze.
76
Coutinho se stáhl pro balon až do středového kruhu. Následně rozběhl přihrávkou Pavarda, kterého ale zastavil Kyle Walker-Peters. Tottenham si ale balonu příliš dlouho neužil a už musí znovu bránit.
75
Tempo zápasu se pomalu snižuje. Ani Eriksen si průnikem po pravé straně nepřišel na Daviese. Domácí drží soupeře v dostatečné vzdálenosti od vlastní branky.
73
Son Hung-min se mohl po svém příchodu poprvé předvést v útoku. Než si ale stačil míč připravit ke střele, tak mu vletěl parádně pod nohy devatenáctiletý Davies.
72
Po tvrdém střetu s Foythem se chytá za stehenní sval Ivan Perišić. Nebude to ale nic vážného a hra může bez delšího přerušení pokračovat.
71
Také Serge Gnabry vystrašil Gazzanigu. Po zpracování hrudníkem si čtyřiadvacetiletý útočník sklepl míč na levačku, ale nečistě trefený pokus dokázal argentinský brankář pokrýt.
70
Loňským finalistům už příliš mnoho času nezbývá na zvrat v dnešním duelu. Navíc ve druhém poločase se Angličané ještě téměř nepodívali na útočnou polovinu.
69
Ke slovu se dostává také Tottenham. Sonova spolupráce s Eriksenem ale nebyla přesná a tak mohl balon sebral pro domácí Alphonso Davies.
68
Perišić zkoušel oslovit prudkou přihrávkou Müllera, který je zatím po změně stran téměř neviditelný a ani tentokrát se ke střele přes Alderweirelda neprotlačil.
67
Bayern je stále aktivní směrem do ofenzivy. Gnabry se snažil agresivně napadat rozehrávku Foytha, ale k míči se těsně nedostal.
65
changeStřídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Giovani Lo Celso, přichází Oliver Skipp.
65
changeStřídání v týmu Tottenham Hotspur: ze hřiště odchází Lucas Moura, přichází Son Hung-min.
64
64
goalBayern právě vstřelil branku!
Bayern odskakuje do dvoubrankového vedení! Na levém kraji neměl prostor k centru Davies a tak jen posunul míč k nohám PHILIPPE COUTINHA. I proti Brazilcovi vystartovali dva protihráči, ale Coutinho poslal míč nechytatelně ke vzdálenější tyči a Gazzaniga byl bezmocný.
63
Ve středu trávníku získal míč Coutinho. Následně ještě hledal na hranici vápna Gnabryho, který ale neměl dokonalý přehled a posunul si míč jen do stojícího Alderweirelda.
62
Postupná rozehrávka začala až u Neuera. Bayern se kombinací prokousával na útočnou polovinu trávníku. Tottenham však dokázal akci výrazně přibrzdit aktivním napadáním.
61
I po více než hodině hry vede Bayern nad Tottenhamem o jednu branku. Ve druhém poločase navíc finalisté loňského ročníku nemohou překročit středovou čáru.
60
60
Právě Philippe Coutinho kroutil míč přes obrannou zeď z místa přestupku. Balon ale skončil jen metr nad brankou a Paulo Gazzaniga zasahovat nemusel.
59
Také Foyth si musel pomoci na třiceti metrech od branky faulem. Tentokrát to odnesl Coutinho, který se ale okamžitě zvedl z trávníku a hra může pokračovat.
58
Standardní situaci si vzal na starost opět Joshua Kimmich. Ale prudký centr do vápna dokázal snadno odvrátit Sissoko. Bayern ale ještě zůstává u míče.
57
U balonu se zjevil po dlouhé době i Boateng. Po ne zcela přesné přihrávce narazil Thiago Alcantara do Rose, který schytal pořádně tvrdý úder do oblasti obličeje.
56
Domácím fanouškům se nelíbí zdlouhavá rozehrávka Gazzanigy a dávají to hlasitě najevo. Foyth následně musel v šestnáctce do souboje s Gnabrym.
55
Po prodlouženém míči do vápna Bayernu nebyl daleko od šance Sessegnon, ale Neuer byl tradičně dále od brankové čáry a byl u míče o něco dříve.
54
V pokutovém území zůstal ležet s krvavým zraněním Kyle Walker-Peters. Na řadu přicházejí lékaři anglického celku.
53
Domácí fotbalisté sice určují tempo zápasu, ale nemohou se dostat až na dostřel Gazzanigovy branky. Perišićův průnik do pokutového území skončil nezdarem.
52
Nápor Bayernu pokračuje. Pavard si udělal místo tělem kolem Rose. Následně ale zvolnil a raději přihrával zpět k polovině hracího pole.
51
Na hranici vápna stál bez rychlosti Gnabry, ještě tak našel v nadějném postavení Müllera, který ale pálil v pádu jen daleko vedle levé tyče.
50
I po změně stran je více u balonu Bayern Mnichov. Kimmichův centr od rohového praporku zblokoval za brankovou čáru Eriksen. Ani na druhý pokus ale Kimmich spoluhráče nenašel.
49
Ani další Perišićova pobídka do pokutového území nebyla ideální. Balon ztlumil v rukavicích Paulo Gazzaniga a ještě rychle rozehrál k Eriksenovi.
48
Také Ivan Perišić zkoušel oslovit prudkým pasem Gnabryho, před kterým byl ale u míče o něco dříve jedenadvacetiletý Juan Foyth.
47
Do druhého poločasu vstoupili rozehrávkou ze středového kruhu hráči z Anglie. Po Eriksenově dlouhé přihrávce však nezpracoval míč Moura.
46
Začal druhý poločas.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
Dvě nastavené minuty jsou minulostí a první poločas končí. Spokojeněji odcházejí do šaten domácí fotbalisté, kteří vedou nad Tottenhamem 2:1.

45+3
První poločas skončil.
45+2
45+2
importantPhilippe Coutinho mohl překonat Gazzanigu v prvním poločase ještě jednou. Z uctivé vzdálenosti napálil míč ale pouze do břevna, od kterého se dělovka odrazila jen na brankovou čáru.
45+2
Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase dvě minuty.
45
45
Bayern si těsně před poločasem bere vedení zpět! Gnabry přihrával skrz pokutové území ke zcela volnému Daviesovi, který ještě napálil brankovou konstrukci. Balon se ale odrazil přesně do nohy THOMASE MÜLLERA a ten už neměl složitou úlohu.
44
Minutu před pauzou se skvěle vrátil do obrany Thiago Alcantara, následně ale zaváhal při rozehrávce Neuer a ještě mohla přijít Eriksenova nepřesná rána.
43
Už se zdálo, že Ivan Perišić vybojuje na Foythovi další rohový kop, ale tentokrát je pískán ofsajd chorvatského útočníka. Rozehrávat tak bude Paulo Gazzaniga.
42
Opět byl u balonu Joshua Kimmich. Pavard si narazil s Alcantarou, poté už byla ale obrana hostujícího celku zformována těsně před vápnem.
41
První poločas pomalu míří ke svému závěru. Kimmichův centr od rohového praporku sebral ze vzduchu snadným zákrokem Gazzaniga.
40
Mnichovský tým v závěru poločasu znovu přidává v tempu. Gnabryho pobídka do pokutového území však Perišićovi utekla k bránícímu Alderweireldovi.
38
importantAlphonso Davies si položil na trávník Rose. Následně byl v ideální střelecké pozici Serge Gnabry, který ale trefil jen vzdálenější tyč a následná dorážka Thiaga Alcantary se do branky nevešla.
36
yellowCardPo žluté kartě dostávají Joshua Kimmich a Giovani Lo Celso za vzájemné postrkování na středu trávníku.
36
Otevřený prostor měl v šestnáctce Ivan Perišić, který ještě posouval balon na Müllera. Ten už mohl pálit, ale ještě přihrával do horší pozice Gnabrymu.
35
Tentokrát to zkusil zprava Lucas Moura. Sedmadvacetiletý útočník prudkým pokusem napálil jen chrániče stojícího Martíneze. Tottenham ještě zůstává u balonu na útočné polovině.
34
Do nadějné šance se dostal Moussa Sissoko. Defenzivní záložník vyplaval zcela sám na pravé straně, ještě si posunul míč do vápna, kde ale ještě přihrával pod sebe, kde už nebyl nikdo v modrém dresu.
33
Christian Eriksen zatím není příliš vidět, ale nyní se dostal k balonu ve středu pole. Dánský hráč posílal přihrávku k Mourovi, který ale neměl šanci proti dvojici soupeřů.
32
Na levé straně měl více prostoru Ivan Perišić. Proti průniku do vápna byl ale Danny Rose, který chorvatského hráče poslal k zemi. Následný volný přímý kop nasměroval Kimmich pouze do prvního hráče před sebou.
31
Po přistrčení od Coutinha pálil zpoza pokutového území Serge Gnabry. Čtyřiadvacetiletý útočník však trefil jen soupeře před sebou. Ani následný roh domácím příliš nevyšel.
30
Po půlhodině zápasu hraje domácí Bayern s Tottenhamem nerozhodně 1:1. Na úvodní zásah Comana dokázal zareagovat pohotovou ránou Ryan Sessegnon.
29
Thomas Müller se poprvé v zápase ujal balonu. S Perišićem si dokázal vyhovět a právě střídající útočník se dostal do nadějného zakončení, ale z blízkosti branku netrefil.
28
Ryan Sessegnon na nic nečekal a okamžitě po přihrávce zkoušel ohrozit Manuela Neuera. Balon ale jen prosvištěl nad břevnem.
27
changeStřídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Kingsley Coman, přichází Thomas Müller.
26
Bayern zatím pokračuje v deseti hráčích na trávníku. Za postranní lajnou už se ale připravuje Thomas Müller.
25
25
importantVelká nepříjemnost pro Kingsleyho Comana. Zcela bez cizího zavinění nedošlápl ideálně a koleno francouzského útočníka se nepříjemně prohnulo. Vypadá to, že dne Coman dohrál.
24
Od rohového praporku posílal míč do ohně Joshua Kimmich. Perišić se sice prosadil přes Foytha ke hlavičce, ale mířil jen těsně vedle levé tyče Gazzanigovy branky.
23
Také Kyle Walker-Peters měl na pravém kraji solidní rychlost. Davies měl se soupeřem co dělat, ale nakonec zblokoval prudký centr. Na druhé straně trávníku vybojoval roh Pavard.
22
Angličané jsou najednou při chuti. Dlouhou přihrávku za obranu ale přečetl Neuer, který se vydal proti balonu daleko za hranici pokutového území.
20
20
goalTottenham právě vstřelil branku!
V Allianz Areně je vyrovnáno! Manuel Neuer dosud neměl žádnou práci, ale nyní tahá balon ze své sítě. Boateng nebyl přesný při obranném zákroku, balon se odrazil přesně do pohybu zcela volného RYANA SESSEGNONA, který překonal německého gólmana dělovkou k přední tyči.
19
S Daviesem si chtěl narazit střelec zatím dnešní jediné branky. Comanovi ale chybělo několik centimetrů, aby míč zastavil ještě na hrací ploše.
18
Spurs zatím nemají co nabídnout. Svěřenci Josého Mourinha jsou po zisku balonu okamžitě pod tlakem napadajících soupeřů a nemohou se dostat ani na útočnou polovinu.
17
Také Alphonso Davies se zapojil do útoku. Podél levé postranní lajny proskočil až téměř do vápna, kde ho ale o balon obral Foyth.
16
Tottenham se pokoušel o rychlou odpověď. Lo Celso kroutil balon do šestnáctky, kde ale ve spolupráci s Martínezem uspěl v souboji Boateng.
14
14
Bayern se zcela zaslouženě ujímá vedení. Mnichovský gigant byl od úvodních sekund jasně aktivnější a ve čtrnácté minutě je odměněn vedoucí brankou! Serge Gnabry zpracoval přihrávku do běhu, následně naservíroval balon do stoprocentní šance KINGSLEYMU COMANOVI, který už neměl žádný problém propálit Gazzanigu.
13
importantPaulo Gazzaniga musel zasahovat. Gnabry naše zpětnou nahrávkou Pavarda, který ale prudkou ránou hostujícího gólmana nepropálil. Neujala se ani nebezpečná dorážka Perišiće.
12
Martíneze nechal nyní Boateng v problémech. Zkušený Španěl si ale poradil i s dvojicí napadajících soupeřů a s přehledem odvrátil hrozící nebezpečí.
11
Ani Lucas Moura si ve středu pole balonu příliš neužil. Naopak na opačnou stranu vystartoval Kingsley Coman. Thiago Alcantara ještě zkoušel prostrčit míč do vápna na Perišiće, ale přes zhuštěný prostor nebyl úspěšný.
10
Úvodní desetiminutovka sice přinesla vysoké tempo, ale ani jeden z brankářů zatím nemusel řešit složitější zákrok. Více u balonu je rozhodně domácí Bayern.
9
A právě Jérome Boateng zkoušel dlouhým pasem najít Perišiće. Danny Rose se ale včas zatáhl do obrany a odhlavičkoval balon od chorvatského útočníka.
8
Ve středu neměl příliš šancí Giovani Lo Celso, kterému odebral balon dobře postavený Boateng. Domácí se ale nikam neženou a zapojují do rozehrávky i Neuera.
7
Po zisku balonu se bavorský tým okamžitě otočil směrem na branku soupeře. Foyth se ale stačil rychle zorientovat a dokázal odkopnout balon do bezpečí.
6
Vysoké tempo pokračuje. Perišić ponechal míč na pravém kraji Gnabrymu, poté přilétl prudký centr do pokutového území, ale poslední slovo měl opět Paulo Gazzaniga.
5
Také Manuel Neuer musel být v pozoru. Boateng totiž rychlostně vůbec nestačil na Sessegnona a mladý křídelník Spurs se dostal do nadějného postavení. Z úhlu ale Neuera nepřekonal.
4
Serge Gnabry nebyl daleko od prvního zásahu. Po milimetrovém centru z levé strany vyplaval zcela volný za obranou, ale nejenže Gazzanigu neprostřelil, ale byl nachytán i v ofsajdu.
3
K rozehrávce standardní situace se postavil Joshua Kimmich. Až do pokutového území ale balon nedokázal zakroutit a tak se může Tottenham osvobodit.
2
A opět se ujali balonu domácí fotbalisté. Gnabry si přebral přihrávku zády k brance a byl okamžitě seslán k zemi Alderweireldem. Bayern bude pokračovat rozehrávkou z místa přestupku.
1
O úvodní rozehrávku ze středového kruhu se postarali fotbalisté domácího Bayernu. Mnohonásobní němečtí mistři se okamžitě tlačili před pokutové území, ale Coutinhova přihrávka nebyla nejpřesnější.
1
Utkání právě začalo.
Trojice italských rozhodčích v čele s Gianlucou Rocchim již přivádí obě úvodní jedenáctky na hrací plochu mnichovské Allianz Areny. Závěrečný duel v základní skupině B může za několik málo okamžiků odstartovat.
Úvodní sestavy:

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Pavard, Javi Martínez, J. Boateng, A. Davies – Th. Alcântara, Kimmich, Coutinho – Coman, Gnabry, Perišić.
Náhradníci: Ulreich – Lewandowski, Goretzka, T. Müller, Mai, Zirkzee, S. Singh.

Tottenham Hotspur: Gazzaniga – Walker-Peters, Foyth, Alderweireld, Rose – Dier (C), Moussa Sissoko – Eriksen, Lo Celso, R. Sessegnon – Lucas Moura.
Náhradníci: B. Austin – D. Sánchez, Son Hung-min, Wanyama, Skipp, Tanganga, Parrott.

Rozhodčí: Rocchi – Meli, Peretti (vš. ITA).
První vzájemný zápas v základní skupině B

1.10.2019
Tottenham Hotspur – Bayern Mnichov 2:7

Branky: 12. Son Hung-min (Moussa Sissoko), 61. Kane (pen.) – 15. Kimmich, 45. Lewandowski (Tolisso), 53. Gnabry (Pavard), 55. Gnabry (Tolisso), 83. Gnabry (Th. Alcântara), 87. Lewandowski (Coutinho), 88. Gnabry (Tolisso)

Držení míče: 42% – 58%
Přihrávky: 326/418 (78%) – 484/575 (84%)
Rohové kopy: 6 – 4
Ofsajdy: 0 – 0

Fauly: 15 – 8
Žluté karty: 2 – 1
Červené karty: 0 – 0
Bayern Mnichov

Fotbalisté Bayernu Mnichov posedmé v řadě opanovali nejvyšší německou soutěž. Tentokrát ale musel mnichovský gigant bojovat až do samého závěru. Po ne zcela vydařeném úvodu sezony Bayern dlouho marně naháněl suverénní Dortmund, ve druhé části roku však Borussia ztrácela a čtyři kola před koncem se vyšvihl Bayern do čela, které už dokázal udržet s dvoubodovým náskokem.

Po mistrovské sezoně se s Bayernem rozloučily dva symboly poslední dekády. S velkou slávou se loučili s německým týmem Frank Ribéry s Arjenem Robbenem. Do Real Madrid se vrátil z hostování v Bayernu James Rodríguez a do konkurenčního Dortmundu odešel i Mats Hummels. Bayernu se však podařilo ulovit dva francouzské reprezentanty! Z Atlética Madrid přišel Lucas Hernández, ze Stuttgartu poté Benjamin Pavard. Na poslední chvíli poté mnichovský tým přivábil na hostování Ivana Perišiče z Interu Milán a nakonec i Philippe Coutinha z Barcelony.

V přípravě Bayern nepodával vůbec špatné výkony. V rámci International Champions Cupu porazil Real Madrid nebo AC Milán, na domácím Audi Cupu přehrál Fenerbahce 6:1 a o trofej přišel až v penaltovém rozstřelu s Tottenhamem.

První nezdar ale musel Bayern skousnout v německém superpoháru, ve kterém padl 0:2 s Dortmundem. Ani v Bundeslize to není letos úplně optimální. Po čtrnácti odehraných kolech se mnichovský tým krčí až na sedmé příčce, již se sedmibodovým mankem na vedoucí Mönchengladbach. Dokonce v posledních dvou kolech celek kolem super střelce Roberta Lewandowského prohrál. Nejprve na domácí půdě 1:2 s Leverkusenem, následně stejným výsledkem i právě proti Mönchengladbachu.

V Lize mistrů už má ale Bayern zajištěn postup do jarní části. Navíc jako jediný tým v soutěži ještě neztratil ani bod. Nejblíže úspěchu proti německým mistrům byl Olympiakos, který na domácí půdě prohrál 2:3.
Tottenham Hotspur

Spurs v loňské sezoně prošli po řadě překvapivých výsledcích až do samotného finále Ligy mistrů. Souboj o nejcennější klubovou trofej však Tottenham proti Liverpoolu nezvládl a skončil po prohře 0:2 těsně pod vrcholem. To v Premier League i přes nezvládnutý závěr soutěže skončil na čtvrtém místě s obrovskou ztrátou na mistrovský Manchester City a druhý Liverpool.

Letos ale Tottenham v domácí soutěži ztrácí. Po téměř polovině sezony je na sedmé příčce, přitom vedoucí Liverpool má dokonce dvakrát tolik bodů. Na aktuálně čtvrtou Chelsea ale ztrácí pouze bodů šest. Nepřesvědčivé výkony odskákal argentinský trenér Pochettino, který skončil na lavičce Spurs po utkání se Sheffieldem. Nově se ujal mužstva z Anglie José Mourinho, který má prozatím bilanci čtyř vítězství a jedné porážky.

Podobně jako Bayern tak i Tottenham už má jistý postup do jarního osmifinále. V prvních dvou zápasech však nepodal loňský finalista obstojné výkony. Z trávníku Olympiakosu si přivezl pouze remízu 2:2, poté dokonce schytal debakl 2:7 s Bayernem v domácím prostředí. Další tři duely už ale Kohouti zvládli s přehledem a zapsali plný počet devíti bodů.
Krásný středeční večer, vítám všechny příznivce fotbalu. Základní skupiny Ligy mistrů míří do finiše. Duel v mnichovské Allianz Areně nabídne střetnutí již jistých postupujících, domácí Bayern přivítá loňské finalisty z Tottenhamu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Domov»Futbal»Liga majstrov»Mourinho s Tottenhamom neuspel v Bayerne, PSG rozstrieľalo Galatasaray