Slovenskí hokejisti premrhali dvojgólové vedenie a prehrali s Rusmi

Brankár Matej Tomek a vľavo Marek Ďaloga (obaja Slovensko) po predĺžení a nájazdoch v hokejovom zápase Olympijský výber Ruska - Slovensko. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME, SITA|12. dec 2019 o 14:15

Tomek zažil reprezentačnú premiéru.

Švajčiarsky pohár 2019

Visp (Švaj.) - štvrtok

Olympijský výber Ruska - Slovensko 3:2 sn (0:2, 0:0, 2:0, 0:0 - 1:0)

Góly: 41. Košelev (Dergačov), 51. Kotľarevskij (Galimov, Aľajev), rozhod. sam. nájazd Kudriavcev - 6. Vandas (Zigo), 14. Liška (Puliš, Krivošík)

Vylúčení: 4:5 na 2 min, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

Nájazdy: Kodola - nedal, L. Hudáček - nedal, Kudriavcev - gól /1:0/, Zuzin - nedal, Galimov - gól /2:0/, Marcel Haščák - nedal, Košelev - gól /3:0/ - koniec

Slovensko: M. Tomek - Čerešňák, Ivan, Štajnoch, Kozák, Jánošík, Ďaloga, Koch, Ďatelinka - Marcel Haščák, L. Hudáček, Hecl - Skalický, A. Kollár ml., Zuzin - Krivošík, Puliš, Liška - Matoušek, Zigo, Vandas

Rusko: Konovalov - Pajgin, Šaripzanov, Voronkov, Jermakov, Demidov, Karpuchin, Pogorišnyj, Aľajev - Košelev, Dergačov, Igumnov - Tolčinskij, Byvaľcev, Kudriavcev - Kovalenko, Kodola, Kajumov - Cyplakov, Galimov, Kotľarevskij

VISP. Slovenskí hokejoví reprezentanti prehrali s olympijským výberom Ruska 2:3 po samostatných nájazdoch vo svojom prvom vystúpení na prípravnom turnaji NaturEnergie Challenge 2019.

V piatok o 16.15 tak nastúpia na zápas o tretie miesto proti Nórsku, ktoré prehralo s domácim výberom 0:5.

Švajčiarsky pohár 2019 - Momenty zo zápasu Slovensko - Rusko: fotogaléria

12.12.2019

Slováci s 13 hráčmi z Tipsport ligy v zostave viedli nad favorizovanými Rusmi po prvej tretine 2:0. Strelecky sa presadili Michael Vandas a Adam Liška.

Ruskí reprezentanti, ktorých káder tvoria hráči z Kontinentálnej hokejovej ligy, vyrovnali dvoma gólmi až v tretej tretine.

Liška zvyšoval na rozdiel dvoch gólov

Zápas nerozhodlo ani päťminútové predĺženie vo formáte troch proti trom a muselo sa do nájazdov. V nich až traja ruskí hokejisti prekonali slovenského brankára Mateja Tomeka. Ten sa napriek tomu stal najlepším hráčom Slovenska v tomto zápase.

Slovákom vyšiel úvod prvého súboja vo Vispe. A činil sa najmä štvrtý útok. Už v 6. min sa pred brankárom Rusov Konovalovom výborne zorientoval Vandas. Navrátilec do reprezentácie po dvoch rokoch sa otočil s pukom a otvoril skóre - 1:0.

V 14. min pred Konovalovom uplatnil svoj dôraz Liška a hoci jeden z ruských hráčov úmyselne posunul bránku, gól mladého slovenského útočníka platil - 2:0. Rusi sa pomalšie rozbiehali, ale od druhej tretiny už boli lepším tímom na ľade, hoci aj Slováci mali šance.

Rusi mohli rozhodnúť už v predĺžení

Neuspeli Hudáček, Skalický ani Hecl, po Vandasovej strele v 28. min zvonila bránková konštrukcia. Gólovo Rusi zabrali až v tretej dvadsaťminútovke. V jej úvode zostal úplne voľný Košelev a znížil na 1:2.

V polovici tretej tretiny delovka Kotľarevského v presilovke v štýle Ovečkina znamenala vyrovnanie - 2:2. Ruskí hráči mali aj ďalšie šance, ale zostali nevyužité. Išlo sa do predĺženia trom proti trom, v ktorom boli opäť lepší výborne korčuľujúci Rusi, ale neskórovali.

Najväčšiu šancu mal dve sekundy pred koncom predĺženia Kovalenko, Tomekovi pomohla pri jeho pokuse žŕdka. Rozuzlenie priniesli až nájazdy a v nich až traja ruskí hráči skórovali. Na slovenskej strane nestrelil gól nikto, hoci Marcel Haščák mieril do žŕdky.

Hlasy

/Zdroj: TASRP

Ján Pardavý, asistent trénera SR: "Po dvoch tretinách sme mohli vyhrávať viac ako 2:0. Ale Rusi neustále hrozili. Myslím si, že pri hre 5 na 5 sme boli lepší. Ale na začiatku tretej tretiny sme mali situáciu pred gólom vyriešiť lepšie. Potom sme boli viac vylučovaní, Rusi mali momentum hry. V závere sme potom mohli nakloniť zápas na našu stranu a v nájazdoch už Rusi ukázali svoju šikovnosť."

Michal Ivan, obranca SR: "Škoda, že sme to nedotiahli do úspešného konca. Nezvládli sme úvod tretej tretiny, Rusi sa potom chytili v presilovkách. Škoda."

Marcel Haščák, útočník SR: "Zbytočné vylúčenia a jedna chyba nás stála výsledok. Na konci som mal šancu, skočilo mi to. Je to škoda, mohlo to dopadnúť lepšie."

Matej Tomek, brankár SR: "Škoda, že nám ušiel úvod tretej tretiny, Rusom sme potom dali momentum, ktoré využili. Ja som sa cítil dobre, chalani mi pomáhali. Všetko som videl, bolo to dobré."

Výsledok druhého zápasu

• Švajčiarsko - Nórsko 5:0 (1:0, 3:0, 1:0)

Góly: 8. a 30. Moser, 21. Rod, 31. Furrer, 46. Andrighetto

Ďalší program turnaja

Piatok 13. decembra

16.15 Nórsko - Slovensko

19.45 Švajčiarsko - Olympijský výber Ruska

ONLINE PRENOS: Slovensko - Ruský olympijský tím (hokej, Švajčiarsky pohár 2019, LIVE)

Arosa Challenge  2019/2020
12.12.2019 o 16:15
Slovensko
2:3
(2:0, 0:0, 0:2, 0:0, 0:0)
65' minúta
Ruský olympijský tím
Góly a asistencie: 6. Vandas (Zigo), 14. Liška – 41. Košelev (Dergačov), 51. Kotlarevsky (Aljajev).
Obrovská škoda, že sme pokazili zápas. Trojicu našich hráčov vychytal Konovalov. Naopak, skvelý Tomek inkasoval tri razy. V piatok si tak zahráme len o 3. miesto. Meno súpera spoznáme dnes večer. Ďakujem za pozornosť a pekný večer.
Samostatné nájazdy začínajú.
Po úprave ľadovej plochy budeme sledovať nájazdovú lotériu.
65:00
Predĺženie sa skončilo.
64:58
importantFrajer na záver?! Bravúrny Matej Tomek! Hrubšou časťou hokejkou zneškodnil jasný gól Kajumova!
64:00
Prebieha posledná minúta predĺženia.
63:47
importantKrásny prienik Libora Hudáčeka! Pravú časť bránky si výborne pokryl Konovalov! Škoda pre nás!
63:06
Čerešnákova strela bola poslaná na ochrannú sieť. Prvé prerušenie hry v predĺžení.
62:32
Vandas to mal veľmi dobre rozpracované, ale nedotiahol to do zdarného konca.
61:52
Štajnoch sa rozbehol z obrannej modrej čiary. Z ľavej strany v útočnom pásme prinútil k zákroku Konovalova.
61:16
Zuzin vystihol puk z ruských hokejok a dával zadovku Haščákovi. Košický hráč ho neudržal.
60:42
Náš súper stále ovláda puk. Tentoraz si ho presunul do vlastnej tretiny.
60:19
Tak poďme na to. Zatiaľ je puk v moci Rusov.
60:01
Začalo sa predĺženie.
Predĺženie sa začne o 18:33.
Slovensko neudržalo vedenie 2:0. Z toho dôvodu smeruje zápas do predĺženia.
60:00
Tretia tretina sa skončila.
59:14
importantRusko oddychový čas!
59:14
Zakázané uvoľnenie súpera. Slováci sa nasťahujú pred Konovalova.
58:46
V tejto chvíli dal o sebe vedieť aj Vandas. Ruský brankár musí byť pozorný. Dvom dobrým pokusom našich úspešne odolal.
58:33
importantPekná možnosť Haščáka! Mal kus voľného miesta medzi kruhmi a vypálil! Nebola to najlepšia strela, ale dala zabrať Konovalovovi!
58:16
Kudrajvcev spoza modrej čiary adresoval puk na hokejku Tolčinskeho. Ten sa ocitol v postavení mimo hry.
58:00
Prebiehajú posledné dve minúty tretej tretiny.
57:36
Kozák sa nebál príležitosti na strelu a aj to urobil. Konovalov s menším zákrokom pravým betónom.
57:10
Rysovala sa nejaká šanca Slovákov. Krivošík si nakorčuľoval na modrú čiaru, kde trošku súper na neho zabudol. Neprišiel však bližšie k brankárovi Konovalovovi, a tak vyslal len slabú strelu, ktorá bola lahôdkou pre ruského gólmana.
56:36
Tomáš Zigo sa vybral do útoku. Spolu s ním tam smeroval Matoušek. K priamemu ohrozeniu Konovalova nedošlo.
56:08
Ruskí hokejisti sa čoraz viac držia pred našou bránkou, a to aj zásluhou zákrokov nášho gólmana.
56:00
Kovalenko nahodeným pokusom od modrej čiary ohrozil Tomeka. 22-ročný brankár Trenčína ho pre istotu nepustil do hry.
55:28
Sympatická kľučka od Kollára v pásme. Nevyzrel ňou na pozorného Kodolu.
54:49
Strelecký pokus súpera len zapríčinil stratu pásma. Puk smeruje k červenej čiare.
54:20
Naše želanie sa tak nenaplnilo. Skóre ostáva nezmenené, ale musíme ešte vydržať.
53:56
Rusko hrá s piatimi hráčmi.
53:46
Marek Ďaloga sa skvelo vrátil dozadu, keď sme vyrobili chybu. Našťastie namiesto puku skončil v sieti práve náš obranca.
53:35
Možno sa nám teraz podarí niečo vymyslieť. Ďaloga istí modrú čiaru. Vpredu operuje Adam Liška.
53:11
Stále sa držíme ďaleko od Konovalova. Absolútne nám nejde táto presilovka.
52:37
Čerešňák prišiel k našej bránke, aby mohol znovu rozohrávať puk. Rusko sa výborne bráni a často nás posiela preč z útočného pásma.
51:56
Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Kudrajvcev – 2 min., podrazenie).
51:55
Nakoniec tento okamih bude posúdený ako nedovolený. Na rad prichádza naša presilovka. Snáď sa Rusom budeme revanšovať rovnakou mincou.
51:52
Súboj Krivošíka s Tolčinskym sa skončil pádom slovenského útočníka.
51:18
Zase sa potvrdilo, že dvojgólový rozdiel je v hokeji mimoriadne zradný. Začíname tak odznova a veríme, že niektorý z našich hráčov nakloní misky váh na správnu stranu.
50:05
goalRuský olympijský tím dal gól!
MIKHAIL KOTLAREVSKY predviedol strelu ako Ovečkin. V pokľaku z ľavého kruhu. Bola to skutočne bomba ako z dela. Tomek sa už nestihol presunúť s touto strelou. Asistencia: Artem Aljajev.
49:45
Sami ponúkame Zbornej možnosť na vyrovnanie. V krátkom časovom úseku sa musíme tretíkrát brániť. Stojí nás to množstvo síl.
49:45
Vylúčenie v tíme Slovensko (Hecl – 2 min., držanie hokejky).
49:26
Liška sa dobre postavil do ruskej strely od modrej čiary a vytlačil puk čo najďalej.
48:59
Znovu Dergačov je tým ruským mužom, ktorý robí výrazné problémy našej defenzíve. Matej Tomek si pokryl ľavú žrď, ale k zákroku neprišlo.
48:23
Slovensko hrá s piatimi hráčmi.
48:12
Dergačov využil svoju mohutnú postavu pri práci s pukom. Zozadu ho len Čerešňák masíroval bez jeho získania.
47:52
Ďaloga spoločne s Vandasom pracujú veľmi dobre pri mantineli proti presile Rusov.
47:28
Slovensko vyviezlo puk do stredného pásma a hneď nasledoval odstrel za Konovalova.
47:00
Polminúta je úspešne za nami. Treba veriť, že si Jánošík odsedí plné dve minúty.
46:23
Vylúčenie v tíme Slovensko (Jánošík – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).
46:20
Ruský tlak je enormný. Slováci teraz nevedia, kde im hlava stojí.
45:43
Dobrá a prudká strela Demidova. Tomek opäť použil betóny a vytlačil puk do strany.
45:17
importantKollár mal obrovské šťastie! Hokejkou trafil do tváre Tolčinskeho! Hlavný rozhodca bol neďaleko tejto situácie! Jeho píšťalka ale ostala nemá!
45:03
Štajnoch sa dostal do komplikovanej situácie, keď mu strpčoval život Kudrajvcev. Obranca bratislavského Slovana ukázal svoje skúsenosti a nezaváhal.
44:23
Dergačovovi našťastie nesadol puk na hokejku, keď bol pripravený vypáliť projektil z prvej.
43:49
importantTreba si dávať pozor! Neprehľadná situácia pri Tomekovi takmer zariadila vyrovnanie Zbornej! Uff!
43:37
43:37
Nepríjemné oslabenie sme prežili.
43:22
Dôležité oslobodenie v podaní Slovákov. Presilovka súpera sa chýli do finále.
43:03
Kovalenko sa pripravoval na strelu. Zabránil mu v tom jeden z našich reprezentantov.
42:32
Tomek skvelo zasiahol svojimi betónmi. Tlak ruských hokejistov je však trvácny.
42:25
Zatiaľ statočne bránime, hoci sú Rusi pánmi v našom obrannom pásme.
42:00
Ťažké chvíle sa dostávajú do popredia. Bude nesmierne náročné ubrániť sa tomuto oslabeniu.
41:37
Vylúčenie v tíme Slovensko (Jánošík – 2 min., sekanie).
41:18
Tolčinsky je veľkým postrachom Slovákov. Rovnako tak aj Dergačov, ktorý peknou prihrávkou sa podpísal pod kontaktný gól svojho celku.
40:55
A to ešte nemusí byť všetko. Zborna dostala krídla a niet sa čomu čudovať. Zrejme sa budeme musieť čo najviac brániť.
40:33
Slovenská obrana zaspala a SEMION KOŠELEV tým nepohrdol. Dokonca sa mohol opýtať Tomeka, kam to chce. Dráma sa začína rodiť. Asistencia: Alexander Dergačov.
40:19
Posledná tretina bude určite zaujímavá. Nič ešte nemáme vyhraté. Rusko sa len tak ľahko nevzdá.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Tretia tretina sa začne o 17:55.
Druhá tretina nebola gólovo prajná. Šance sme na to mali, ale to sa týka aj Rusov. Matej Tomek je však vynikajúci a hasí akékoľvek možnosti súpera.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:42
Plynú posledné sekundy druhého dejstva. Rusi nahodili puk na našu bránku, ale toho sa ujal Jánošík.
39:13
Ďaloga pridal do kroku a zobral si puk v našej tretine. Otočil hru smerom dopredu, pre hvizd arbitra nemôžeme pokračovať v útočnej snahe.
39:00
Prebieha posledná minúta druhej tretiny.
38:30
Konovalov sa cítil ohrozený, a tak puk schoval do lapačky.
37:08
importantTrojica našich hráčov nedokázala prepasírovať puk do bránky! Pavol Skalický bol zakončovateľom, ale vedľa!
36:48
Karpukin zaznamenal ideálnu strelu, ktorou preveril pozornosť Mateja Tomeka. Ten mu odpovedal dobrým zákrokom.
36:19
Hudáček si nadišiel na ľavý kruh, no pred ním bolo veľa hráčov nakope. Urobil tak spätnú prihrávku Haščákovi.
35:57
Prvá formácia Slovenska na ľade, ktorá je zložená z hráčov, ktorých priezvisko začína na H.
35:47
importantMarek Hecl nebol ďaleko od presného zásahu! Lenže ani v tomto prípade nemieril na bránu Konovalova!
35:18
Zigo pracoval veľmi dobre. Jednou rukou manévroval s pukom, druhou odtláčal napádajúceho protihráča.
34:51
Slovensko sa vracalo do útočného pásma. Aktivita bola zastavená hvizdom rozhodcu. Postavenie mimo hry a vhadzovanie v strednom pásme.
34:15
Puk trochu pomýlil brankára Tomeka, ktorý ho chcel vo vzduchu zachytiť. Následne sa odrazil za bránu.
33:27
Galimov od svojho brankára musel adresovať dlhý puk na svojich krídelníkov. V obrane pracujú zodpovedne naši hráči a eliminujú snahu súpera.
32:59
Hudáček spolupracoval s Haščákom. Kanonier Košíc hádzal puk na bránku. To však bolo všetko.
32:32
Rusko si nerozumelo v útočnom pásme. Vlastnou vinou sa tak vytláča do stredného pásma. Rovnako tak máme možnosť striedať.
32:03
Puliš prikorčuľoval za bránku súpera. Nepodarilo sa mu skrotiť puk.
31:52
Veľký priestor na strelu sa naskytol Tolčinskemu. Bez váhania išiel do zakončenia, ale opäť sa vyznamenal skvelý Tomek.
31:09
Zadovka Kollára za modrou čiarou. Adam Liška sa tam ukázal, ale ruskí obrancovia proti nemu účinne zasiahli.
30:30
Konovalova zamestnal pukom náš kapitán Čerešňák. Hra je prerušená. Získavame útočné pásmo.
29:56
Čochvíľa sa duel prehupne do druhej polovice. Góly sme v doterajšom priebehu prostrednej časti nevideli. Matej Tomek tak stále drží nulu na konte.
29:56
importantReklamná prestávka.
29:48
Koch sa dostal k odrazenému puku. Jemne ho nahodil do stredu plochy, aby z toho nebolo zakázané uvoľnenie.
29:22
Kajumov pálil spoza hráča. Tomek zasiahol betónmi.
28:28
importantSľubná strela Krivošíka! Trafil však les hráčov pred sebou!
28:09
28:00
Pekný prechod našich hráčov do pásma. Kollár išiel na to odvážne a skúsil kľučku medzi korčule. Konovalov následne zakryl puk. Do konca presilovky už nám neostáva veľa času.
27:38
Rusko hrá so štyrmi hráčmi.
27:18
importantPuk z Vandasovej hokejky zazvonil na bránke Konovalova!
26:52
Rusi vyhodili puk cez všetky čiary. Lukáš Kozák si prišiel pre neho a naberá rýchlosť dopredu.
26:34
importantHudáček využil voľný priestor a natlačil sa do koncovky! Konovalov nemusel zasahovať, pretože náš útočník nemieril presne! Bolo to však dobré!
26:09
Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Aljajev – 2 min., držanie).
26:09
Vandas výborne zabojoval a postaral sa o vylúčenie ruského hráča.
25:38
Vylúčenie v tíme Slovensko (Ďaloga – 2 min., držanie hokejky).
Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Jermakov – 2 min., hákovanie).
25:23
Zuzinovo zakončenie, ale len do betónov ruského gólmana.
24:56
importantSkalický mieril do šance s Kollárom! Nitrianskemu útočníkovi preskočil puk hokejku tesne pred bránkou!
24:23
importantHaščák posunul puk do jazdy Heclovi! Nemal však dobrú rýchlosť, a tak musel rýchlo konať! Konovalov vytiahol lapačku!
23:41
V tejto fáze hry len naháňame puk. Dobrú gólovú šancu sme si nevyprodukovali. Rovnako tak ani Rusko.
23:16
Slovensko mierne upokojilo hru. Bolo to síce kostrbaté, ale slávilo to úspech.
22:24
Tomek poriadne riskoval, keď vyšiel za bránu. Hneď boli pri ňom dvaja ruskí protihráči. Návrat medzi tri žrde bol komplikovaný, ale zvládol to.
21:59
21:52
Zborna získava tlak. Zatvorila nás v našej tretine.
21:29
Krížna prihrávka súpera bola zablokovaná jedným z našich hráčov.
21:09
Minúta presilovky je za nami. Zatiaľ nám táto početná výhoda nevychádza. Rusko sa úspešne bráni.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Druhá tretina sa začne o 17:11.
Fantastický vstup Slovenska do tohtoročného Švajčiarskeho pohára. Samozrejme, sme ešte len na začiatku. Pozitívom je skutočnosť, že druhú tretinu začneme početnou výhodou o jedného muža.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:59
Vylúčenie v tíme Ruský olympijský tím (Cyplakov – 2 min., hákovanie).
19:19
Z tvárí ruských reprezentantov je zreteľné, že takýto vývoj neočakávali. Naďalej platí, že Slováci musia byť pozorní, aby nepremrhali dobre rozbehnutý súboj.
19:00
Prebieha posledná minúta prvej tretiny.
18:54
Jánošík v neľahkej pozícii vyskúšal nahodenie puku na Konovalova, ktorý veľa toho nevidel.
18:11
Tolčinsky nepozeral na spoluhráčov. Nakorčuľoval si bližšie medzi kruhy a takou rýchlou strelou chcel ohroziť nášho brankára. Puk namieril do zadného mantinelu.
17:32
Vyhodený puk cez všetky čiary, ktorý zadržal Konovalov.
17:08
Galimov predviedol centimetrovú prihrávku pred bránku, kde mu nabehol Kotlarevsky. Gólman Dukly výborne zasiahol.
16:56
Ďatelinka sa stiahol za modrú čiaru. Podržal puk a bekhendom vyslal dopredu svojich kolegov.
16:19
Puliš výborne zasiahol na hranici nášho obranného pásma. Rusko stratilo poľahky puk, čo môžeme skúsiť zúročiť.
15:50
Kudrajvcev ohrozoval svojím pohybom Tomeka. Ten nechcel nič riskovať a bleskovo zaľahol puk.
15:30
Peter Zuzin prešiel takmer polovicou hracej plochy a z pravej strany vyslal strelu na ruského brankára, ktorý puk zlikvidoval.
14:47
Hecl sa za žiadnu cenu nedal odradiť a išiel dôrazne do ruských hráčov v ich tretine.
14:00
Každopádne, je to skvelá pozícia pre našu reprezentáciu. Netreba zabúdať, že práve výsledok 2:0 býva v hokeji veľmi zradný. Určite sa dá počítať so zvýšenou agresivitou súpera.
13:49
goalSlovensko dalo gól! Skôr je to technický gól, ktorý dosiahol ADAM LIŠKA. Rusi pri jeho zakončení posunuli úmyselne bránu Konovalova. Kvôli tomu už dlhšiu dobu nehráme, lebo sa riešil tento okamih. Bez asistencie.
13:49
importantNáročná práca aj pre arbitrov a videorozhodcu! Prezeranie záznamu stále prebieha!
13:49
importantNakoniec sa bude telefonovať! Situácia bola neprehľadná! Tak veríme, že to dopadne v náš prospech!
13:49
Výborná práca našich hokejistov. Kusisko z nej urobil Krivošík. Následným švihom od čiary vytvoril vietor pri Konovalovi. Videli sme aj naše dorážky, ale hra už bola skôr prerušená.
13:00
Zuzinovi skĺzol puk z čepele vo veľmi nevhodnom čase. Mohol strieľať z medzikružia.
12:34
Dergačov išiel pomerne drzo do zakončenia. Tomek v ľahu zneškodnil puk z jeho hokejky.
12:17
Libor Hudáček zvolil individuálnu prácu. Od modrej čiary si nahodil puk až za bránku Konovalova. Stihol ho dobehnúť, no šancu nevyprodukoval.
11:44
Hecl adresoval spoluhráčom zadovku v obrannom pásme. Nebolo to najlepšie riešenie, ale nič nám z tohto nehrozilo.
11:07
Koch vyskúšal tvrdú strelu spoza červenej čiary. Bránku minul.
10:52
Zbornej toto nahodenie nevyšlo. Rusi nestihli dokorčuľovať krížnu prihrávku. Icing.
10:33
Prevaha nášho súpera je jasná. Dokázal nás zamknúť v našej obrannej tretine. Brankár Tomek bol ohrozený streleckým pokusom, ale zapísal si ďalší úspešný zákrok.
10:00
Po prvej polovici prvej tretine vyhrávame vo Vispe nad Ruskom 1:0. Gól zaznamenal Michael Vandas.
09:18
Igumnovovo nahodenie na našu svätyňu. Bol to nepríjemný puk vyslaný švihom. Tomek v pohotovosti.
08:38
Pogorišny šibrinkoval hokejkou pred našim brankárom. Našťastie sa mu nepodarilo zasiahnuť puk. Dali sme si na tento moment pozor.
08:13
Perfektne zahraté. Hudáček ako center prvého útoku vyhral buly a hneď zakončoval Hecl. Konovalov so zákrokom.
08:05
Prvá malá roztržka. Tomáš Zigo sa po odpískaní hry dostal do styku s Rusmi. Túto strkanicu ihneď rozpustili arbitri, no máme pásmo.
07:53
Vandas po tom góle sa presunul na pravú stranu útočného pásma, kam očakával vyhodený puk súperom. To sa nestalo.
07:41
07:41
Dlhá prihrávka Ruska nebola úspešná. Zrodilo sa z toho zakázané uvoľnenie. Vraciame sa pred gólmana Konovalova.
07:05
Liška vyštartoval dopredu, aby pomohol Krivošíkovi. Hneď sa na neho zavesili dvaja súperi. Zatiaľ ho nemuseli zastavovať.
06:35
Matej Tomek podporil útok slovenskej reprezentácie. Už k nemu mieril jeden z ruských protivníkov, ale stihol rozohrať puk po druhej strane klziska.
05:24
goalSlovensko dalo gól! Pekná gólová akcia. Zigo nahadzoval puk na ruskú bránku. MICHAEL VANDAS mu bránil vo výhľade a ešte si dokázal stiahnuť malé čierne čudo do výhodnej pozície na zakončenie a Konovalov bol na to prikrátky. Asistencia: Tomáš Zigo.
05:16
Vandas jednou rukou nabral veľmi dobrú rýchlosť a jeho spoluhráči už sú s ním v pásme.
04:30
Tolčinsky potiahol útok svojej krajiny po ľavej strane a presadil sa proti Kochovi. V ďalšom pokračovaní k Tomekovi mu zabránil Ďatelinka.
03:51
Zuzin s aktívnym napádaním. Rusi sa dostávali do problémov. Ešte tam pribehol na pomoc Liška. Držíme pásmo.
03:23
Strela Štajnocha bola zrazená do rohu hracej plochy. Nastala teraz menšia trma – vrma v útočnom pásme Slovákov.
03:16
Hecl pretlačil puk cez protihráča Igumnova. Od neho smeroval puk na striedačku.
03:01
Aljajev s presnou prihrávkou na Pogorišneho. Následný zrod ruského útoku sa zastavil pri postavení mimo hry.
02:43
Prvé prerušenie hry. Hrá sa zatiaľ vo fantastickom tempe. Uvidíme, či vo vysokom nasadení vydržíme hrať celých šesťdesiat minút.
02:16
Duo ruských hokejistov napádalo v našej tretine Zuzina. Skúsený hráč našej najvyššej súťaže si so situáciou poradil.
01:29
Skalický trošku narobil prievan za útočnou modrou čiarou. Slováci na tomto mieste prišli o puk. Rusko okamžite v protiútoku. Tomek nemusel zasahovať.
00:55
Druhá snaha Slovenska. Spomínaný nositeľ céčka na hrudi poslal puk iba na červenú čiaru. Tam sa ho ujal ruský súper.
00:19
Kapitán našich Čerešňák zaviezol puk do stredného pásma. Nasledovala nahrávka na Michala Ivana, jedného z debutantov v národnom drese.
00:01

Slovensko: Konovalov – Šaripzanov, Pajgin, Jermakov, Voronkov, Karpukin, Demidov, Aljajev, Pogorišny – Igumnov, Dergačov, Košelev – Kudrajvcev, Byvalcev, Tolčinsky – Kajumov, Kodola, Kovalenko – Kotlarevsky, Galimov, Cyplakov.

Ruský olympijský tím: M. Tomek – Ivan, Čerešňák, Kozák, Štajnoch, Ďaloga, Jánošík, Ďatelinka, Koch – Hecl, Hudáček, Haščák – Zuzin, Kollár, Skalický – Liška, Puliš, Krivošík – Vandas, Zigo, Matoušek..
Vážení hokejoví fanúšikovia, Vítam vás pri sledovaní prvého zápasu Švajčiarskeho pohára medzi Slovenskom a Ruským olympijským tímom.

Slovensko

Tréner nášho mužstva Craig Ramsay musel urobiť pred vycestovaním do dejiska turnaja štyri zmeny v kádri. Ospravedlnili sa obranca Čajkovský a trio útočníkov Krištof, Sýkora a Šišovský. Ich miesta zaujali Štajnoch, Tomášovia Matoušek a Zigo i Marek Hecl z Trenčína. Generálny manažér Miroslav Šatan sa nechal počuť, že má rád zápasy s Ruskom, pretože predstavujú kvalitu a je to kvalitný test pre slovenských hokejistov, ktorých chce vidieť v akcii. Ostáva už len veriť, že duel s favoritom zvládneme.

Rusi budú mať opäť najkvalitnejší káder na tomto podujatí. Túto reprezentáciu ale prenasledujú priestupky z minulosti, no je ťažké odhadnúť, či ju to nejakým spôsobom poznačí. Švajčiarsky pohár predstavuje len dva hracie dni. Hneď v piatok je na programe súboj o 3. miesto a následné finále.

Káder Slovenska:

Brankári: Matej Tomek (HK Dukla Trenčín/HK '95 Považská Bystrica), Branislav Konrád (HC Olomouc).

Obrancovia: Marek Ďaloga (bez klubu), Ivan Ďatelinka (HC '05 Banská Bystrica), Patrik Koch (HC Košice), Lukáš Kozák (HK Poprad), Adam Jánošík (HC Litvínov), Michal Ivan (HC Dynamo Pardubice), Peter Čerešňák (HC Škoda Plzeň), Martin Štajnoch (HC Slovan Bratislava).

Útočníci: Radovan Puliš, Tomáš Matoušek, Tomáš Zigo (všetci HC Slovan Bratislava), Peter Zuzin (HC 07 Detva), Marcel Haščák (HC Košice), Andrej Kollár (HK Nitra), Michael Vandas (HK Poprad), Libor Hudáček (HC Bílí Tygři Liberec), Pavol Skalický (BK Mladá Boleslav), Filip Krivošík (HPK Hämmenlinna), Adam Liška (Severstaľ Čerepovec), Marek Hecl (HK Dukla Trenčín).

Káder Ruska:

Brankári: Iľja Konovalov (Lokomotiv Jaroslavľ), Ivan Bočarov (Dinamo Moskva), Ivan Fedotov (Traktor Čeľabinsk).

Obrancovia: Nikolaj Demidov, Andrej Jermakov (obaja Sibir Novosibirsk), Zijat Pajgin, Damir Šaripzjanov (obaja Neftechmik Nižnekamsk), Jegor Voronkov (Viťaz Podoľsk), Grigorij Dronov (Metallurg Magnitogorsk), Iľja Karpuchin (Traktor Čeľabinsk), Vadim Kudako (Severstaľ Čerepovec).

Útočníci: Artur Kajumov, Nikolaj Kovalenko, Pavel Kudrjavcev (všetci Lokomotiv Jaroslavľ), Vladimír Brjukvin, Ivan Igumnov (Dinamo Moskva), Vladislav Kodola, Bogdan Jakimov (obaja Severstaľ Čerepovec), Andrej Altybarmakjan (HK Soči), Alexej Byvaľcev (Viťaz Podoľsk), Arťom Galimov (AK Bars Kazaň), Alexander Dergačov (SKA Petrohrad), Sergej Tolčinskij (CSKA Moskva), Maxim Cypľakov (Spartak Moskva).
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 16:15.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenskí hokejisti premrhali dvojgólové vedenie a prehrali s Rusmi