Slovan dvakrát stratil vedenie, dostal štyri góly a prehral s Bragou

Futbalisti Slovana po prehre s Bragou. (Autor: TASR)
Športové prenosy SME|12. dec 2019 o 18:15

Braga vyhrala celú skupinu.

Európska liga 2019/2020

6. kolo K-skupiny

ŠK Slovan Bratislava - SC Braga 2:4 (1:1)

Góly: 42. Šporar, 70. Moha - 44. Fonte, 72. Francisco, 75. Božikov (vlastný), 90.+3 Paulinho.

Rozhodovali: Gil - Sapela, Borkowski (všetci Poľ.), ŽK: Medveděv (Slovan), 10.856 divákov

Slovan: Greif - Medveděv, Abena, Božikov, De Marco - Ljubičič, Nono (76. Bajrič) - Daniel, Dražič (78. Ratao), Moha - Šporar

Braga: Tiago Sa - Esgaio, B. Viana, Santos, Caju (59. D. Viana) - Novais, Fransergio, Agbo, Horta - Francisco (82. Galeno), Fonte (82. Paulinho)

Konečná tabuľka skupiny K
1.Braga642015:914 b - postup
2.Wolvewhampton641111:513 b - postup
3.Slovan611410:134 b
4.Besiktas61056:153 b

BRATISLAVA. Futbalisti ŠK Slovan Bratislava prehrali vo štvrtkovom domácom stretnutí záverečného 6. kola K-skupiny Európskej ligy s portugalským SC Braga 2:4.

Zverenci Jána Kozáka ml. obsadili v tabuľke tretiu priečku so štvorbodovým ziskom, spoločne s prvou Bragou postúpil Wolverhampton a na poslednom mieste skončil Besiktas Istanbul.

EL 2019/2020: Momenty zo zápasu Slovan Bratislava - Sporting Braga: fotogaléria

13.12.2019

Slovanisti sa chceli s účinkovaním v skupinovej fáze rozlúčiť víťazne a podľa toho aj vstúpili do záverečného zápasu. Moha sa preštrikoval do šestnástky, no svoju individuálnu akciu šperkoval až príliš a zakončil len do stredu bránky, kde bol pripravený Sa.

Braga odpovedala už o dve minúty

Braga bojovala na diaľku o prvenstvo v tabuľke s Wolverhamptonom a aj na ťažkom teréne to bol v úvode viac boj ako pekný futbal. Obe mužstvá prehusťovali stred poľa a nepúšťali súpera do súvislejších kombinácií.

V ďalšom náznaku domácej príležitosti bol opäť Moha, tiesnený obrancom nenasmeroval hlavou loptu do priestoru troch žrdí.

Hlavičkovú možnosť mal neskôr aj Šporar, ale ani jemu sa ešte nepodarilo ohroziť hosťujúceho brankára. Prvý polčas sa však neskončil bez gólov, Šporar otvoril skóre v 42. minúte.

Daniel poslal loptu z pravej strany do šestnástky, kanonier Slovana si zabehol za obrancu a presadil sa krížnou strelou. Radosť z vedenia však domácim vydržala iba krátko, o dve minúty neskôr si Braga vypracovala rohový kop a Fonte po ňom stanovil na polčasových 1:1.

Lopta sa odrazila od Božikova do siete

Aj do druhého dejstva vstúpili otvorenejšie Bratislavčania, v šestnástke sa snažil uvoľniť Ljubičič, no napokon sa zamotal a protihráči ho odzbrojili. S pribúdajúcim časom a v hustejšom snežení sa hra opäť dostala do pomalších koľají.

Po viac než hodiny to chceli oživiť hostia, krížna strela Fransergia len tesne minula Greifovu bránku. V 70. minúte Braga poľavila v defenzíve, jej obrancom chýbal pohyb, čo využil Moha. Akciu potiahol do šestnástky, narazil si so Šporarom a nechytateľne prinavrátil domácim vedenie.

Stalo sa však úplne to isté ako v prvom polčase, dve minúty po vedúcom zásahu Slovan zaspal, tentoraz to potrestal Francisco, pripravil si loptu na strelu a prekonal Greifa - 2:2. V 75. minúte bolo ešte horšie.

Novais sa predral do pokutového územia, prihral povedľa Greifa do skrumáže Hortu s troma domácimi obrancami a lopta sa napokon odrazila do vlastnej siete od Božikova - 2:3.

Jota strelil hetrik za jedenásť minút

Brankár Slovana udržal nádej na bodový zisk, keď vyrazil priamy kop Novaisa i stopercentnú šancu Hortu, ale "belasým" sa už v závere nepodarilo vyrovnať. Naopak, v nadstavenom čase poistil výhru hostí striedajúci Paulinho.

Futbalisti Basaksehiru Istanbul, AS Rím, FC Porto, Glasgowu Rangers, Ludogorca Razgrad, Arsenalu Londýn, Eintrachtu Frankfurt, FC Kodaň, Malmö FF, Getafe a CFR Kluž postúpili vo štvrtok do šesťnásťfinále Európskej ligy UEFA.

V "slovanistickej" K-skupine Wolverhampton deklasoval Besiktas Istanbul 4:0 aj vďaka hetriku striedajúceho Dioga Jotu.

Hrdinom večera na štadióne Wolverhamptonu bol Jota, ktorý za 11 minút dosiahol hetrik. Na ihrisko prišiel ešte za stavu 0:0 v 56. minúte. O dve minúty neskôr hlavou otvoril skóre a za chvíľu pridal aj druhý gól.

Škrtel nehral pre zranenie

Na 3:0 zvýšil potom Leander Dendoncker a Jota v 69. minúte zavŕšil svoje galapredstavenie. Prvenstvo v skupine si vybojovala Braga, ktorá na ihrisku bratislavského Slovana vyhrala 4:2.

Borussii Mönchengladbach stačila na postup z J-skupiny aj remíza s tureckým Basaksehirom, no prišiel o ňu v 90. minúte a prehral 1:2.

Marcus Thuram po viac ako polhodine hry dostal domácich do vedenia, no Basaksehir ešte pred prestávkou vyrovnal ďalekonosným pokusom Irfana Kahveciho po chybe brankára Yanna Sommera a Enzo Crivelli v poslednej minúte zblízka rozhodol o postupe svojho tímu.

Slovák László Bénes nefiguroval v kádri Borussie, jeho krajan Martin Škrtel nehral za hostí pre zranenie. Zo skupiny si druhú miestenku vybojoval AS Rím, ktorý doma remizoval s rakúskym Wolfsbergerom 2:2.

Postúpilo aj Porto či Glasgow

Ferencváros Budapešť, od 79. minúty v zostave aj so slovenským legionárom Michalom Škvarkom, sa do vyraďovačky nedostal. V priamom súboji o postup remizoval na ihrisku bulharského Ludogorca Razgrad 1:1.

Ferencváros potreboval tri body, no jeho šance naštrbil už v prvom polčase zásah Jodyho Lukokiho. Hotia vyrovnali až v nadstavení, keď po centri Škvarku vyrovnal Nikolaj Signevič. Espanyol už mal pred posledným kolom istoru prvenstva v skupine, s CSKA Moskva doma prehral 0:1.

FC Porto a Rangers zvládli v G-skupine domáce stretnutia a na jar tak nebudú chýbať v pohárovej Európe. Porto zdolalo v gólovej prestrelke Feyenoord 3:2, keď všetky góly padli už v prom polčase. Glasgowskí "jazdci" uhrali potrebný bod s Young Boys Bern po remíze 1:1.

Prvenstvo v L-skupine si ustrážil Manchester United, v súboji s druhým tímom tabuľky Alkmaarom doma vyhral 3:0. Dvakrát sa presadil Mason Greenwood, skóre otvoril Ashley Young strelou z uhla pod brvno a pridal sa aj Juan Mata z penalty.

Arsenal vyrovnal za tri minúty

Arsenal remizoval v F-skupine na ihrisku belgického Standardu Liége 2:2. Vo fyzicky náročnom zápase mali v prvom polčase šancu skórovať "kanonieri", Smith Rowe však svoju individuálnu akciu nezakončil gólovou strelou.

Zverenci bývalého belgického reprezentačného gólmana Michela Preud'homma udreli na začiatku druhej časti hry strelou stredopoliara Samuela Bastiena spoza šestnástky, ktorú nešťastne tečoval grécky obranca Arsenalu Sokratis.

V 69. minúte pridal druhý gól po nedôslednosti obrany Gunners Maročan Selim Amallah. Hosťom však stačili tri minúty, aby vyrovnali skóre. Najskôr na hlavu francúzskeho útočníka Alexandra Lacazetta "posadil" center Bukayo Saka, o chvíľu sa sám presadil technickou strelou.

Liége môže remíza mrzieť o to viac, že Eintracht Frankfurt doma s Vitoriou Guimareas stratil dobre rozbehnutý zápas a prehral 2:3. Ak by Standard vyhral, postúpil by práve na úkor Nemcov.

Vavro nastúpil v základe Lazia

V priamom súboji o miestenku do vyraďovacej časti EL v C-skupine využilo španielske Getafe v súboji s ruským Krasnodarom výhodu domáceho prostredia a tromi gólmi v poslednej štvrťhodine si zaistilo postup. Skupinu vyhral švajčiarsky Bazilej, ktorý s istotou postupu vyhral doma nad tureckým Trabzonsporom 2:0.

V E-skupine nesmel rumunský Kluž v domácom zápase so Celticom Glasgow prehrať, ak chcel mať istotu postupu.

Úradujúceho rumunského šampióna nasmeroval do vyrďovačky na začiatku druhého polčasu stopér Andrei Burca, ktorý sa presadil hlavou po rohovom kope, v 70. minúte zvýšil na 2:0 chorvátsky útočník Damjan Djokovič.

V druhom zápase E-skupiny nastúpil za Lazio Rím na ihrisku Rennes slovenský obranca Denis Vavro, ani on však nezabránil prvému gólu obrancu červeno-čiernych Jorisa Gnagnona. Už po odchode Vavra z ihriska v 74. minúte pridal Gnagnon aj druhý gól. Lazio obsadilo až tretiu priečku a v súťaži končí.

Európska liga 2019/2020 vo futbale - 6. kolo skupinovej fázy - štvrtok

A-skupina

• FK Karabach (Azer.) - F91 Dudelange (Lux.) 1:1 (0:0)

Góly: 90.+ Gueye - 63. Bougrine, ČK: 46. Qarajev (Karabach)

• APOEL Nikózia (Cyp.) - FC Sevilla (Šp.) 1:0 (0:0)

B-skupina

• Dinamo Kyjev (Ukr.) - FC Lugano (Švaj.) 1:1 (0:1)

Góly: 90.+ Cygankov - 45. Aratore

• FC Kodaň (Dán.) - Malmö FF (Švéd.) 0:1 (0:0)

C-skupina

• Getafe CF (Šp.) - FK Krasnodar (Rus.) 3:0 (0:0)

Góly: 76. Cabrera, 79. Molina, 86. Kenedy, ČK: 89. Martinovič (Krasnodar)

• FC Bazilej (Švaj.) - Trabzonspor (Tur.) 2:0 (1:0)

D-skupina

• PSV Eindhoven (Hol.) - Rosenborg Trondheim (Nór.) 1:1 (0:1)

Góly: 63. Ihattaren - 22. Helland

• LASK Linz (Rak.) - Sporting Lisabon (Portug.) 3:0 (2:0)

Góly: 23. Trauner, 38. Klauss (z pok. kopu), 90.+ Raguz, ČK: 35. Ribeiro (Sporting)

Konečná tabuľka skupiny D
1.LASK Linz641111:413 b - postup
2.Sporting640211:712 b - postup
3.PSV62229:128 b
4.Rosenborg60153:111 b

E-skupina

• Stade Rennes (Fr.) - Lazio Rím (Tal.) 2:0 (1:0)

Góly: 31. a 87. Gnagnon

Denis Vavro (Lazio Rím) odohral 74 minút

• CFR Kluž (Rum.) - Celtic Glasgow (Škót.) 2:0 (0:0)

F-skupina

• Standard Liége (Belg.) - Arsenal Londýn (Angl.) 2:2 (0:0)

Góly: 47. Bastien, 69. Amallah - 78. Lacazette, 81. Saka

• Eintracht Frankfurt (Nem.) - Vitória Guimaraes (Portug.) 2:3 (2:1)

G-skupina

• FC Porto - Feyenoord Rotterdam 3:2 (3:2)

Góly: 14. Luis Diaz, 16. Malacia (vlastný), 34. Soares - 19. Botteghin, 22. Larsson

• Glasgow Rangers - Young Boys Bern 1:1 (1:0)

Góly: 30. Morelos . 89. Barišič (vlastný), ČK. 90.+3 Jack (Rangers, po druhej ŽK)

Konečná tabuľka Skupiny G
1.FC Porto63128:910 b - postup
2.Rangers62318:69 b - postup
3.Young Boys62228:78 b
4.Feyenoord61237:95 b

H-skupina

• Ludogorec Razgrad - Ferencváros Budapešť 1:1 (1:0)

Góly: 24. Lukoki - 90.+5 Signevič

/M. ŠKVARKA za Ferencváros od 79. minúty/

• Espanyol Barcelona - CSKA Moskva 0:1 (0:0)

I-skupina

• VfL Wolfsburg - AS St. Étienne 1:0 (0:0)

Góly: 7. Perotti (z 11m), 19. Džeko - 10. Florenzi (vlastný), 64. Weissman

• Borussia Mönchengladbach - Basaksehir Istanbul 1:2 (1:1)

K-skupina

• Wolverhampton Wanderers - Besiktas Istanbul 4:0 (0:0)

Góly: 58., 63. a 69. Jota, 67. Dendoncker

• ŠK Slovan Bratislava - SC Braga 2:4 (1:1)

L-skupina

• Manchester United - AZ Alkmaar 4:0 (0:0)

Góly: 58. a 64. Greenwood, 54. Young, 62. Mata (z 11m)

• Partizan Belehrad - FC Astana 4:1 (3:0)

Góly: 22. a 76. Sadiq, 4. Soumah, 26. Asano - 79. Rotariu

Konečná tabuľka Skupiny L
1.Man United641110:213 b - postup
2.Alkmaar623115:89 b - postup
3.Partizan622210:108 b
4.FC Astana61054:193 b

ONLINE PRENOS: ŠK Slovan Bratislava - Sporting Braga (futbal, Európska liga 2019/2020, LIVE)

Európska liga Skupina K 2019/2020
12.12.2019 o 21:00
Slovan Bratislava
2:4
(1:1, 1:3)
90+4 minúta
Braga
Góly: 42. Šporar, 70. Moha – 44. R. Fonte, 72. Trincão, 75. Božikov (vla.), 90+3. Paulinho. ŽK: 82. Medveděv (SBA). Rozhodca: Pawel Gil – Konrad Sapela, Marcin Borkowski – Piotr Lasyk (všetci Poľsko). Diváci: 10800.
Aj v druhom polčase sme teda góly videli. Slovan išiel v 70. minúte opäť do vedenia o jeden gól zásluhou Mohy, ale tak ako tomu bolo aj v úvodnom dejstve, Braga rýchlo vyrovnala. Dokonca, zakrátko aj otočila a v nadstavenom čase hostia spečatili výsledok na 2:4 z pohľadu domácich. Slovan sa tak lúči s Európskou ligou prehrou, v základnej skupine získal štyri body za jednu výhru a jednu remízu a obsadil konečné tretie miesto!

S týmto konštatovaním sa už lúčim, ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zvyšok neskorého večra, rovnako prajem dobrú noc!
90+4
90+3
90+3
goalSporting Braga dala gól!
Je definitívne rozhodnuté o osude tohto zápasu a aj celej skupiny! O štvrtý gól v sieti Slovana sa postarali striedajúcu hráči, Galeno našiel šikovným centrom svojho spoluhráča PAULINHA, ktorý dostáva loptu do siete – 2:4!
90+2
Slovan sa však musí brániť. Polovica nadstaveného času je preč, Braga drží víťazstvo vo svojich rukách.
90+1
V druhom polčase sa nadstavujú 4 minúty!
90
Zrazený center putuje na ďalší rohový kop pre portugalský celok. Aj ten Slovan ubránil a skúša ešte vyraziť smerom dopredu.
89
No a Braga zahrávala ďalší rohový kop. Presne toto hostia potrebujú, hra sa odvíja ďaleko od ich brány.
88
Napokon z toho boli dva rohové kopy pre hostí. Ani po jednom z nich gól nepadol a tak Slovan stále prehráva 2:3!
87
Braga založila rýchly protiútok a získava rohový kop. Jeho realizáciu samozrejme portugalský celok zdržuje čo najviac.
86
Slovan to ešte nevzdáva, momentálne to skúša cez dlhé nakopnuté lopty. Čas sa však už veľmi rýchlo kráti.
85
importantFantastický Greif! Brankár domácich zakrátko vytiahol ešte lepší zákrok, keď sa Horta ocitol zoči-voči domácemu brankárovi, ale Greif vyrazil aj v tomto prípade loptu do bezpečia.
84
84
importantVýborný Greif! Novais zahrával priamy kop z ideálnej pozície, ale brankára Slovana neprekvapil, Greif výrazne ešte podržal svoj celok v hre o akýkoľvek bodový zápis.
83
changeStriedanie v tíme Sporting Braga: z ihriska odchádza Rui Fonte, prichádza Paulinho.
82
changeStriedanie v tíme Sporting Braga: z ihriska odchádza Trincão, prichádza Galeno.
82
yellowCardŽltú kartu dostáva Jurij Medveděv (ŠK Slovan Bratislava).
81
Bajrić sa snažil reagovať na center pred bránu súpera, ale do zakončenia sa už pretlačiť nedokázal.
80
Desať minút ostáva do konca druhého polčasu a teda aj tohto zápasu. Určite sa však bude ešte niečo nadstavovať, Slovan sa snaží o vyrovnanie.
79
Slovan zahrával rohový kop, center od Mohy nebol nijak úspešný. Slovenský zástupca prehráva o jeden gól, pritom dvakrát oň vyhrával.
78
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Dejan Dražić, prichádza Rafael Ratão.
76
changeStriedanie v tíme ŠK Slovan Bratislava: z ihriska odchádza Nono, prichádza Kenan Bajrić.
75
75
Len logické vyústenie posledných minút! Braga po druhom rýchlom vyrovnaní bola ako pokropená živou vodou, Novais až trestuhodne prešiel s loptou cez obranu Slovana do pokutového územia, jeho prihrávka sa odrazila nešťastne na nohu VASILA BOŽIKOVA a ten vlastným gólom upravuje stav zápasu na 2:3!
73
Stále je do konca tohto stretnutia ešte celkom dosť času, je to všetko otvorené na oboch stranách.
72
72
No tak tomu sa ani nechce veriť! Tak ako aj v prvom polčase, tak aj teraz Braga okamžite vyrovnáva! Najprv tu bola veľká šanca pre Bragu, ale Greif s obranou to ešte poriešili. Portugalský celok však ešte operoval pred pokutovým územím a TRINCÃO následne vo veľkej šanci nezaváhal – 2:2!
70
goalSlovan dal gól!

Obrovská radosť na štadióne, Slovan sa vracia späť do vedenia o jeden gól! Krásnu narážačku predviedli Šporar s RHARSALLOM MOHOM, druhý menovaný krásne trafil loptu do šibenice a upravuje na 2:1!
69
Šporar sa prebojoval s loptou do pokutového územia, ale nepodarilo sa mu už nič zaujímavého vymyslieť a len loptu odovzdal súperovi.
67
Už teraz môžme konštatovať, že druhý polčas je určite záživnejší ako ten prvý. Jedine čo tomu chýba sú góly.
66
Dnešné stretnutie sleduje 10800 divákov.
65
importantTak toto teraz môže hostí poriadne mrzieť! Fransérgio dostal prihrávku do čistej šance, mal pred sebou len brankára Greifa, ale jeho pokus o zakončenie pod brvno lízlo hornú bočnú sieť! Z určitého uhla to však vyzeralo, ako by to bol gól, Slovan si teda poriadne vydýchol.
64
importantFonte sa dostal k lopte pred pokutovým územím, následne sa postaral o taký polocenter či strelu, lopta tesne míňa priestor Greifovej brány!
63
Informácia z Anglicka, Wolves vyhráva 2:0 nad tureckým celkom a tak je momentálne s 13 bodmi na čele tejto základnej skupiny.
62
Na centrovanú loptu od rohovej zástavky sa snažil reagovať Abena, ale mieril len vysoko nad bránu súpera z Portugalska.
61
Ljubičić zvládol spracovať prihrávku od Šporara v pokutovom území, následne jeho tečovaný strelecký pokus prináša rohový kop pre Slovan.
60
Abena je napokon v poriadku a môže pokračovať v zápase ďalej. Hodina hry je už teda minulosťou, Slovan 1:1 Braga!
59
changeStriedanie v tíme Sporting Braga: z ihriska odchádza Wanderson de Jesus Martins, prichádza Diogo Viana.
58
Hra je tak teraz momentálne prerušená, prebieha ošetrovanie Abeny. Striedanie sa zatiaľ chystá na strane Bragy, lavička Slovana to má dnes značne oslabené.
57
importantNa druhej strane musel svoje defenzívne kvality predviesť Abena, keď v ťažkej pozícii odvrátil nebezpečný center do bezpečia, ale tvrdo padol na zem po zrážke a je momentálne v opatere lekárov!
56
Moha to napokon podľa očakávania skúšal priamou strelou na bránu, ale jeho pokusu chýbala patričná razancia a navyše T. Sá mal dobrý výhľad.
55
Dražić našiel presnou prihrávkou Erika Daniela, ktorý sa snažil dostať loptu do pokutového územia, ale tesne pred ním zahrali hostia rukou a Slovan tak získava ideálny priamy kop.
54
Tempo zápasu v druhom polčasu opäť mierne opadáva. Zatiaľ sa to vyvíja podobne rovnako, ako tomu bolo v prvom polčase.
53
Slovan opäť dokázal predviesť výbornú pasáž hry a zatlačiť súpera. Gól však z toho nevyťažil a momentálne už útočí Braga.
52
Aj s týmto prudkým centrom si Braga dokázala poradiť, Slovan však ešte ostáva usadený na útočnej polovici.
51
V krátkosti tu je ďalší rohový kop pre Slovan. Domáci rozbehli nádejnú akciu, ale Šporar dlho váhal čo s loptou, až premrhal ideálnu pozíciu na strelu.
50
Nono vyslal prudký center od rohovej zástavky pred portugalského brankára, ale zakončenie jeho spoluhráčov smerovalo mimo troch žrdí.
49
49
Ten dokázali domáci ubrániť a už sa pomaličky aj s loptou na kopačkách presúvajú na útočnú polovicu.
48
importantA svoje veľké kvality teraz ukázal aj Greif! Trincão si úspešne spracoval loptu a jeho strela bola mierená pod brvno, brankár Slovana vyškrabal loptu na rohový kop.
48
importantErik Daniel si výborne nabehol za obranu súpera, spracoval si prihrávku od De Marca a presným prízemným centrom našiel v pokutovom území Šporara! Jeho strelecký pokus len tesne míňa priestor hosťujúcej brány.
47
Vyzerá to na čoraz horšie podmienky, v Bratislave stúpa intenzita sneženia. Snáď uvidíme viacej zaujímavých momentov, ako tomu bolo v prvom polčase.
46
Druhý polčas sa už naplno rozbehol, výkop mala Braga. Ani jeden z trénerov do druhého dejstva nespravil žiadnu zmenu.
46
Začal sa druhý polčas.
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu späť na hracej ploche, druhý polčas sa tak čoskoro začne!
Úvodné minúty naznačovali, žeby sme mohli byť svedkami zaujímavého futbalu, ale tempo potom začalo opadať. Podstatné momenty sa udiali v samom závere prvého polčasu, keď v 42. minúte poslal Slovan do vedenia Šporar, ale Fonte dokázal ihneď odpovedať a tak hrá Slovan s Bragou po prvom polčase 1:1!

Uvidíme, čo nám ponúkne druhý polčas, ktorý sa začne približne o 22:02.
45+1
Prvý polčas sa skončil.
45
V prvom polčase sa nadstavuje 1 minúta!
44
44
Tak to je teda škoda! Braga ihneď po výkope prešla do útoku a získala rohový kop. Naň si domáca obrana nedala pozor, keď na ideálny center si skvelo nabehol RUI FONTE a loptu upratal do siete – 1:1!
43
Tak predsa len sme sa gólu dočkali ešte v prvom polčase. Braga sa však snaží vyrovnať ešte do konca úvodného dejstva, Slovan sa teraz musí brániť.
42
42

Gólová radosť domácich tribún! Miláčik a kanonier Slovana ANDRAŽ ŠPORAR, ktorý si výborne nabehol za obranu súpera a aj z trocha ťažšej pozície krásne zakončil presne k tyčke, čím podrhol skvelý brejk Slovana – 1:0!
40
Približne päť minút ostáva do konca prvého polčasu. Dočkáme sa v ňom aj prvého presného zásahu?
39
Do zakončenia hlavou sa dostal De Marco, ale nemieril presne. Možno mohol skorej skúsiť zakončovať Šporar, ktorý loptu prenechal svojmu spoluhráčovi.
38
Postupune sa na oboch stranách prejavujú aj emócie. Tempo zápasu však opadáva a zrejme si na niečo poriadne budeme musieť počkať do druhého polčasu.
37
V strede ihriska došlo k nepríjemnému stretu Šporara s Cajuom. Obaja sú trocha otrasený, ale môžu v zápase pokračovať ďalej.
36
Esgaio si pekne zbehol z pozície obrancu do pokutového územia Slovana, ale jeho snaha bola márna, toto bol jasný ofsajd.
35
Braga sa presúvala na hranicu pokutového územia, ale defenzíva Slovana bola pozorná a svojho dnešného súpera do žiadnej šance nepustila.
34
Ani tento útok slovenského zástupcu nebol nijak úspešný, lopta končí u brankára T. Sá a ten ju už aj stihol rozohrať na svojich spoluhráčov.
33
Šporar sa dostal k lopte, snažil sa vyslať prihrávku do pokutového územia, tam sa však Erik Daniel nedokázal presadiť.
32
Nastáva dlhšia hluchšia pasáž. Pribúdajú aj nepresnosti na oboch stranách a to teda znemožňuje obom celkom niečo zaujímavého vymyslieť.
30
Takže aj po polhodine stále platí bezgólový stav. Už dlhšiu dobu sme nevideli niečo zaujímavé, čo by po góle volalo.
29
Portugalský celok ukázal postupnú kombináciu, jej výsledkom však bol len veľmi nepresný pokus z veľkej vzdialenosti.
28
Bola to však dobrá pasáž hry zo strany Slovana, ale vytúžený gól v sieti súpera to neprinieslo. Pomaličky začína čoraz viac intenzívne snežiť, tým sa zápasové podmienky zhoršujú.
27
Zakrátko si Nono mohol center od rohovej zástavky zopakovať, ale teraz poslal loptu len priamo do rukavíc brankára T. Sá.
26
Slovan získal svoj prvý rohový kop v tomto zápase. Na starosť si ho zobral Nono, ale jeho center na vzdialenejšiu tyč nič zaujímavého neponúkol.
25
Zaujímavý center smeroval pred bránu portugalského celku, ale hlavička od Šporara končí u brankara T. Sá. Zakončovateľ Slovana nemal čas lepšie zakončiť.
24
Určite si obdiv zaslúžia aj fanúšikovia Bragy, ktorí prišli vo veľkom počte na Slovensku a v dejisku stretnutia je ich aj dosť počuť. Zrejme im zima vôbec nevadí.
23
Dostávme sa do druhej polovici úvodného dejstva, zatiaľ je to stále vyrovnané na oboch stranách a stále je to aj bez presného zásahu.
22
Aj tento priamy kop si zobral na starosť Nono, jeho center padol pred bránu súpera, ale Ljubičić zakončil hlavou nepresne a T. Sá sa chystá k rozohrávke od svojej brány.
21
Ale už sa Slovan znova dokázal usadiť na útočnej polovici. Agbo poslal nedovolene k zemi Ljubičića a ten získava pre svoj celok priamy kop.
20
De Marco ťahal útok domácich, ale jeho spoluhráči sa zle rozostavili a tak nemal komu adresovať presnú prihrávku.
19
Braga sa snažila o postupný útok, po ktorom sme sledovali len nepresný center a ten končí u brankára Greifa. Slovan to teraz naopak skúša cez rýchly brejk.
17
Ljubičić vyslal zaujímavý center do pokutového územia hostí, Moha však v ťažkom súboji vyťažil len nepresnú hlavičku, po ktorej T. Sá zasahovať nemusel.
16
Potrebný impluz sa futbalistom Slovana snažia z tribún posielať aj fanúšikovia. Aj oni by chceli, aby sa ich tím rozlúčil s účinkovaním v EL čo najlepšie.
15
Štvrťhodina v Bratislave je minulosťou, zatiaľ sa hrá bez gólov. Hra je vyrovnaná na oboch stranách, zatiaľ bol najbližšie ku gólu Slovan, ale Moha v dobrej pozícii ideálne nezakončil.
14
Opäť ofsajd prerušil útočné snaženie domáceho celku. Slovan však po strate lopty ihneď vysoko napáda súperovu rozohrávku.
13
Priamy kop Slovana nič zaujímavého neponúkol, center od Nona smeroval do ofsajdovej pozície, kde sa ocitol De Marco. Braga zakladá rýchly útočný výpad.
12
Ricardo Horta fauloval odzadu Medveděva a tak Slovan získava priamy kop na útočnej polovici. Hlavný rozhodca zápasu Pawel Gil z Poľska výrazne Hortovi dohovoril.
11
Zrodil sa však rýchly brejk Slovana, Moha sa snažil dostať loptu na Šporara, ale kanonier Slovana nevyhral šprintérsky súboj a tak sme žiadnu zaujímavú šancu nevideli.
10
Erik Daniel fauloval na polovici Slovana a tak loptu získava portugalský celok. Slovan sa teak teraz bude musieť sústrediť na defenzívne povinnosti.
9
Slovan sa postupune presúva na útočnú polovicu, ale momentálne len ťažko hľadá recept na prekonanie súperovej obrany.
8
Greif sa však teraz musel mať na pozore a pripisuje si svoj prvý zákrok v tomto zápase. Zaradíme ho ale do kategórie ľahký, pretože zakončenie R. Hortu v pokutovom území bolo veľmi slabé.
7
Loptu teraz na svojich kopačkách drží Braga, ale skúša to cez postupný prechod na útočnú polovicu, nikam sa portugalský celok neponáhľa.
6
Vôbec prvý krát sú na domácom zápase Slovana v Európskej lige prítomní aj fanúšikovia. Dva zápasy mal Slovan trest a tak v hľadisku boli deti, ktoré sa však postarali o vynikajúcu atmosféru.
5
Sme síce len v úvode stretnutia, ale Slovan odohral veľmi dobré úvodné minúty a potrápil súpera. Verme, že to v tomto zápase nebolo posledný krát.
4
No a je tu aj druhá strela na bránu Bragy v tomto zápase. Holmanove zakončenie však končí rovnako v rukaviciach brankára T. Sá, ktorý sa trocha hnevá na svojich spoluhráčov.
3
importantPrvé zakončenie na bránu vyslal domáci Slovan! Moha si výborne nabehol za obranu súpera, prebral si loptu a vnikol do pokutového územia. Predviedol aj peknú kľučku, ale jeho zakončenie do stredu brány bolo slabé a T. Sá si pripisuje ľahký zákrok.
2
V Bratislave dnes vládne veľmi chladné počasie, čo môže futbalistom Bragy robiť menšie problémy. Ihrisko je však v dobrom stave, snáď uvidíme zaujímavé stretnutie.
1
Prvý polčas tohto stretnutia sa už naplno rozbehol, výkop patril domácemu Slovanu.
1
Oba celky sú už spoločne s rozhodcami zápasu prítomné na hracej ploche, prvý polčas sa čoskoro začne, prajem príjemný športový zážitok!
Prajem príjemný neskorý futbalový večer! Dnešné dianie v EL pokračuje ďalej, bratislavský Slovan čaká posledné vystúpenie v základnej skupine a aj v tohtoročnej edícii EL. Slovenský zástupca nastupuje proti Brage, ktorá má už postup istý, ale stále bojuje o prvé miesto. Slovan naopak môže skončiť najlepšie na treťom mieste, čo určite aj chce a hlavne sa rozlúčiť s čo najlepším výsledkom. Domáci sa dnes musia spoliehať na užší káder, na lavičke náhradníkov sú dokonca dvaja brankári a len traja hráči do poľa. Slovan trápia zranenia a sú tu aj kartové tresty.

Stretnutie v Bratislave sa čoskoro začne!
Vítam všetkých priaznivcov futbalu pri sledovaní tohto online textového prenosu. V ňom sa spoločne zameriame na stretnutie, v ktorom proti sebe nastúpia mužstvá ŠK Slovan Bratislava a Sporting Braga. Zápas a tak aj tento prenos sa začína o 21:00.

Dnes sú na programe posledné stretnutia v základnej skupine Európskej ligy. V niektorých skupinách ešte stále nie je rozhodnuté, kto postúpi do vyraďovacích bojov, v tých ďalších už naopak mená postupujúcich poznáme. To je práve prípad základnej skupiny K, v ktorej pôsobí aj slovenský zástupca ŠK Slovan Bratislava.

Domáci futbalisti začali svoju púť v Európskej lige veľmi nádejne, po prvých dvoch zápasoch mali na svojom konte štyri body, ale potom už žiaden bodový zápis nepridali. Slovan teda už stratil šancu na postup v minulom kole, keď podľahol Besiktasu 1:2, pričom turecký celok strelil víťazný gól až v nadstavenom čase a navyše z pokutového kopu. Slovan sa za svoje výkony v Európe určite hanbiť nemusí, škoda len, že nedokázal pozbierať dôležité body. Momentálne je teda náš zástupca na 3. mieste, ale má iba o jeden bod viac ako už spomínaný Besiktas. Braga napokon do vyraďovacích bojov postupuje, momentálne je na čele skupiny, ale takisto má náskok len jeden bod, konkrétne pred anglickým Wolvesom.

Aj keď je o osude skupiny rozhodnuté, predsa len majú oba celky ešte o motiváciu postarané. Braga bude chcieť celú skupinu vyhrať, Slovan si zas udržať tretie miesto a rozlúčiť sa s Európou čo najlepším výsledkom. Sledujte náš online prenos.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 21:00.

Domov»Futbal»Európska liga»Slovan dvakrát stratil vedenie, dostal štyri góly a prehral s Bragou