Svetový pohár 2019/2020 v biatlone - 2. kolo - Hochfilzen (Rakúsko)

1.Johannes Thingnes BöNórsko25:07,8 min (1)
58.Martin Otčenáš Slovensko+2:10,2 min (2)
77.Tomáš HasillaSlovensko+2:41,3 min (2)
78.Šimon BartkoSlovensko+2:42,6 min (4)
87.Michal ŠímaSlovensko+2:59,9 min (3)

BRATISLAVA. Nórsky biatlonista Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom rýchlostných pretekov mužov na 10 km v rámci 2. kola Svetového pohára 2019/2020.

V rakúskom stredisku Hochfilzen napodobnil svoj triumf spred necelých dvoch týždňov vo švédskom Östersunde a pripísal si už jubilejné 40. individuálne víťazstvo v seriáli SP.

Rodák zo Strynu síce raz zaváhal na strelnici, ale bol tradične rýchly v bežeckej časti a o necelých osem sekúnd zdolal druhého Francúza Simona Desthieuxa. Na tretiu priečku sa zaradil Rus Alexander Loginov s bezchybnou streľbou.

Na štarte piatkového šprintu nechýbali ani štyria slovenskí reprezentanti. Z nich sa prebojoval do sobotňajších stíhacích pretekov iba Martin Otčenáš, ktorý urobil dve strelecké chyby a obsadil 58. miesto s mankom 2:10,2 min na víťaza.

Tomáš Hasilla sa s rovnakým počtom nepresných výstrelov zaradil na 77. priečku, iba o stupienok horšie bol na tom Šimon Bartko so štyrmi nepresnosťami na streľbe. Michala Šímu odsunuli tri minuté terče na 87. pozíciu.

Priebežné poradie Svetového pohára (po 3 z 24 pretekov)