Sekera nastúpil proti Vegas, Dallas prehral po predĺžení

Andrej Sekera (v popredí) v súboji s Ryanom O'Reillym v prípravnom zápase pred novým ročníkom NHL medzi Dallasom Stars a St. Louis Blues. (Autor: Jeff Roberson SITA/AP)
Sportnet|14. dec 2019 o 06:01

New Jersey opäť prehralo.

NEW YORK. Hokejisti Vegas Golden Knights zvíťazili v noci na sobotu v zámorskej NHL na ľade Dallasu Stars tesne 3:2 po predĺžení. Víťazný gól strelil Max Pacioretty už po 51 sekundách extračasu.

V domácom drese odohral slovenský obranca Andrej Sekera 18:28 minút a do štatistík si pripísal dve zblokované strely.

V druhom zápase zdolalo domáce Colorado Avalanche Devils z New Jersey 3:1. Nathan MacKinnon zaznamenal gól a asistenciu a v prebiehajúcej sezóne dosiahol už 50 bodov (20+30).

V kanadskom bodovaní mu patrí tretia priečka. Colorado vyhralo ôsme z posledných deviatich stretnutí a opäť je na čele Západnej konferencie. Naopak, New Jersey natiahol sériu prehier už na sedem duelov za sebou.

NHL 2019/2020 - základná časť - 14. december:

Dallas - Vegas 2:3 pp (1:0, 0:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 16. Fedun (Radulov, Lindell), 55. Ja. Benn (Seguin) - 25. Karlsson (Marchessault, Theodore), 35. Stephenson (Pacioretty, Stone), 61. Pacioretty (Theodore, Stone). Brankári: Bishop - Subban, strely na bránku: 30:32, 18.532 divákov.

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 18:28 min, zaznamenal dve zablokované strely a jednu stratu puku/

Colorado - New Jersey 3:1 (1:0, 1:0, 1:1)

Góly: 12. Landeskog (MacKinnon, Girard), 28. Ničuškin (Barberio), 60. MacKinnon (Rantanen, Nieto) - 56. Müller (Zacha, Simmonds). Brankári: Francouz - Domingue (32. Blackwood), strely na bránku: 37:38, 18.034 divákov.