Lebron James pri zakončení.
Lebron James pri zakončení. (Autor: TASR)
TASR|14. dec 2019 o 09:35

Utah vyhral nad Golden State.

NEW YORK. Basketbalisti Los Angeles Lakers zvíťazili v noci na sobotu v zámorskej NBA na palubovke Miami 113:110 a potvrdili pozíciu lídra Západnej konferencie.

Anthony Davis zaznamenal 33 bodov, LeBron James pridal 28 a na "triple-double" mu chýbal len jeden doskok. Pre Lakers to bol už šiesty triumf v sérii a trinásty na palubovkách súperov.

Naopak, Miami prehralo prvýkrát v prebiehajúcej sezóne na vlastnom ihrisku. V jeho drese zaznamenal Jimmy Butler 23 bodov, Derrick Jones pridal 17. "V zápase sme ťahali za kratší koniec kvôli mne," povedal LeBron James, ktorý v prvom polčase netrafil 7 z 11 pokusov a vyprodukoval sedem strát.

Harden opäť prekonal päťdesiat bodov

Hráči z Kalifornie prehrávali v zápase aj o 14 bodov, no po prestávke prišiel obrat. "Hral som ľahostajne. Moji spoluhráči mi cez polčas nakopali zadok. Povedali mi, že som pasívny a že príliš rozmýšľam, namiesto toho, aby som rýchlo reagoval a robil, čo mám. V druhom polčase som to bol už ja," dodal pre ESPN bývalý hráč práve Miami.

Výborný výkon predviedol James Harden, ktorý prispel k vysokému triumfu Houstonu Rockets na palubovke Orlanda Magic 130:107 až 54 bodmi. Päťdesiatbodovú hranicu tak pokoril už piatykrát v sezóne a štvrtýkrát v uplynulých siedmich dueloch.

Harden v zápase vyrovnal tímový rekord, keď premenil 10 trojkových pokusov. "Cítim, ako by sme dnes hrali iba proti nemu a prehrali.

Pred zápasom sme sa pripravovali na to, že bude na seba brať streleckú zodpovednosť a teraz musíme žiť s následkami. Dnes hádam nemohol minúť," povedal najlepší strelec domácich Evan Fournier, ktorý si pripísal 27 bodov, keď trafil šesť trojok.

Bogdanovič si vytvoril osobný rekord

Líder Východnej konferencie Milwaukee Bucks natiahol víťaznú sériu už na 17 stretnutí, keď si poradil s Memphisom Grizzlies 127:114. Jannis Antetokunmpo sa na triumfe podieľal 37 bodmi.

Domácim nepomohol ani životný výkon Jarena Jacksona, ktorý dal 43 bodov, keď premenil deväť trojok. Sedem z nich dal v tretej dvanásťminútovke a s 26 bodmi vytvoril nový klubový rekord štvrtiny.

Večer famóznych streleckých predstavení spoza trojkového oblúka podčiarkol Bojan Bogdanovič, ktorý si s ôsmimi vytvoril osobný rekord. Utah si aj vďaka jeho 32 bodom poradil s tímom Golden State.

NBA 2019/2020 - Základná časť - výsledky - sobota

ORLANDO MAGIC - HOUSTON ROCKETS 107:130 (22:28, 33:34, 23:34, 29:34)

Najviac bodov: Fournier 27 (6 trojok), A. Gordon 21, Ross 13 - Harden 54 (10 trojok), Westbrook 23, McLemore 18 (6 trojok)

PHILADELPHIA 76ERS - NEW ORLEANS PELICANS 116:109 (39:25, 23:32, 30:25, 24:27)

Najviac bodov: T. Harris 31, Embiid (11 doskokov) a Simmons (11 asistencií) po 24 - Ingram 32, Redick 19, Jrue Holiday 12 (10 asistencií)

MIAMI HEAT - LOS ANGELES LAKERS 110:113 (29:30, 30:21, 26:37, 25:25)

Najviac bodov: Butler 23, Derrick Jones 17, Nunn 16 - Davis 33 (10 doskokov), James 28 (12 asistencií), Caldwell-Pope 15

ATLANTA HAWKS - INDIANA PACERS 100:110 (22:29, 26:34, 35:23, 17:24)

Najviac bodov: Trae Young 23, Hunter 21, Parker 20 - Brogdon 19 (12 asistencií), Warren 18, McDermott 16

CHICAGO BULLS - CHARLOTTE HORNETS 73:83 (15:24, 25:20, 10:15, 23:24)

Najviac bodov: LaVine a Arcidiakono po 12, Markkannen a Thaddeus Young po 10 - Graham 16, Washington (10 doskokov) a Bridges po 13

MEMPHIS GRIZZLIES - MILWAUKEE BUCKS 114:127 (29:35, 33:29, 33:26, 19:37)

Najviac bodov: Jaren Jackson 43 (9 trojok), Brooks 19, Crowder 15 (11 doskokov) - Antetokunmpo 37 (11 doskokov), Middleton 26, Bledsoe 12

UTAH JAZZ - GOLDEN STATE WARRIORS 114:106 (22:29, 27:27, 37:28, 28:22)

Najviac bodov: Bojan Bogdanovič 32 (8 trojok), Mitchell 28, Gobert 15 (15 doskokov) - Burks 24, Lee 21, Russell 18

MINNESOTA TIMBERWOLVES - LOS ANGELES CLIPPERS 117:124 (29:33, 29:32, 23:37, 36:22)

Najviac bodov: Towns 39 (12 doskokov, 5 trojok), Wiggins 34, Teague 22 - George 46 (6 trojok), K. Leonard 42 (11 doskokov), Harrell 18

SACRAMENTO KINGS - NEW YORK KNICKS 101:103 (32:20, 22:25, 26:27, 21:31)

Najviac bodov: Hield 34 (12 doskokov, 6 trojok), Barnes 18, Bogdan Bogdanovič 14 - Randle 26, Payton 16, M. Robinson 14

Domov»Halové športy»Basketbal»Harden trafil v Orlande desať trojok, Jamesov úspešný návrat do Miami