Gérard Pique a Lionel Messi.
Gérard Pique a Lionel Messi. (Autor: TASR)
TASR|14. dec 2019 o 18:03

Futbalisti Barcelony prerušili víťaznú šnúru.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona prerušili šesťzápasovú víťaznú šnúru vo všetkých súťažiach.

V sobotu remizovali v dueli 17. kola La Ligy na ihrisku Realu Sociedad San Sebastian 2:2 a na čele tabuľky majú náskok jedného bodu pred Realom Madrid. Ten môže získať post lídra v prípade víťazstva v nedeľu vo Valencii.

Real Sociedad je v tabuľke priebežne na štvrtej priečke. Proti Barcelone ho poslal do vedenia už v 12. minúte Mikel Oyarzabal z pokutového kopu.

Ešte do prestávky vyrovnal Antoine Griezmann po rýchlom protiútoku a prihrávke Luisa Suareza, ktorý po zmene strán v 49. minúte zvýšil na 2:1 pre Barcelonu.

Švédsky útočník Alexander Isak ale v 62. minúte po dorážke z piatich metrov zabezpečil domácim bod. Barcelona v lige nebodovala naplno po štyroch predchádzajúcich výhrach.

Levante vyhralo na ihrisku Granady 2:1. V úplnom závere o tom rozhodol macedónsky stredopoliar Enis Bardhi.