Jediný gól Montrealu strelil Tatar, Canadiens prehrali s posledným Detroitom

Nick Cousins (vľavo) pred brankárom Detroitu Jonathanom Bernierom.
Nick Cousins (vľavo) pred brankárom Detroitu Jonathanom Bernierom. (Autor: Graham Hughes TASR/AP)
TASR|14. dec 2019 o 22:20

Pánik si pripísal asistenciu.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar sa strelecky presadil v noci na nedeľu v zámorskej NHL, ani jeho gól však neodvrátil prehru Montrealu s Detroitom 1:2.

Pre 29-ročného útočníka to bol 12. presný zásah a 29. bod v sezóne. Zo Slovákov bodoval aj Richard Pánik, ktorý asistenciou prispel k výhre Washingtonu 5:2 na ľade Tampy Bay.

Boston s kapitánom Zdenom Chárom a brankárom Jaroslavom Halákom triumfoval na ľade Floridy 4:2, Halák zneškodnil 31 z 33 striel domácich hráčov.

V drese Tampy sa predstavil aj obranca Erik Černák, bodovo sa však nepresadil. Dallas s Andrejom Sekerom uspel na ľade Nashvillu 4:1.

Hráči New Yorku Islanders si pripísali tretie víťazstvo za sebou, doma si poradili s Buffalom 3:2 po predĺžení. V ňom sa presadil Anthony Beauvillier, ktorý si pripísal aj dve asistencie.

Hetrikom sa v drese Ottawy blysol krídelník Anthony Duclair, ktorý v predĺžení rozhodol o triumfe domácich "senátorov" nad Columbusom 4:3.

NHL 2019/2020 - základná časť - 15. december:

NY Islanders - Buffalo 3:2 pp (1:0, 0:1, 1:1 - 1:0)

Góly: 6. Dal Colle (Beauvillier), 45. Eberle (B. Nelson), 64. Beauvillier (B. Nelson) – 27. Olofsson (Dahlin, Eichel), 59. Eichel (Ristolainen, Olofsson)

Ottawa - Columbus 4:3 pp (2:1, 1:0, 0:2 - 1:0)

Góly: 3. Duclair (L. Brown, N. Zajcev), 13. Duclair (Anisimov, Hainsey), 29. Co. Brown, 62. Duclair (Chabot, Pageau) – 5. Atkinson (R. Murray, Nyquist), 45. Texier (Dubois, Robinson), 52. Texier (Dubois, Robinson)

Anaheim - Rangers 4:3 (1:2, 1:0, 1:1 - 0:0)

Góly: 9. Silfverberg (H. Lindholm, Rakell), 22. Gudbranson (Henrique, Rakell), 59. H. Lindholm (Rakell), rozh. náj. Silfverberg – 1. Zibanejad, 4. Panarin (R. Strome), 42. Zibanejad (DeAngelo)

Calgary - Carolina 0:4 (0:0, 0:2, 0:2)

Góly: 33. B. McGinn (Martinook, J. Gauthier), 34. D. Hamilton, 56. Foegele (Martinook, Pesce), 60. Foegele (T. Teräväinen)

Nashville - Dallas 1:4 (0:0, 1:4, 0:0)

Góly: 22. Watson (Hamhuis, Fabbro) – 25. Comeau (Dickinson, Lindell), 27. Hintz (Dowling, Radulov), 33. Oleksiak (Radulov, Seguin), 37. Cogliano

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral takmer 19 minút, zablokoval 4 strely, uštedril jeden bodyček, dvakrát vystrelil na bránu súpera a pripísal si jeden plusový bod./

Edmonton - Toronto 1:4 (0:1, 0:1, 1:2)

Góly: 47. Chiasson (Draisaitl, Klefbom) – 5. Kerfoot (Engvall, Rielly), 26. Michejev (Kerfoot, Engvall), 54. F. Gauthier (Timashov), 59. Marner (Hyman)

Florida - Boston 2:4 (0:1, 0:2, 2:1)

Góly: 43. Pysyk (Ekblad, Yandle), 50. Yandle (Trocheck, Ekblad) – 15. DeBrusk (McAvoy, Krejčí), 24. Krejčí (DeBrusk, J. Moore), 28. Pastrňák (Marchand, Krug), 58. Pastrňák (Marchand, Bergeron)

/Brankár Jaroslav Halák (Boston) odchytal celý zápas a zneškodnil 31 z 33 striel s úspešnosťou 93.9%. Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 24 minút, zablokoval 4 strely, uštedril jeden bodyček, štyrikrát vystrelil na bránu súpera a pripísal si jeden mínusový bod./

Minnesota - Philadelphia 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 7. Parise (Fiala, Donato), 8. E. Staal (Brodin, Suter), 30. E. Staal, 58. Soucy (Brodin) – 2. J. van Riemsdyk (Frost)

Montreal - Detroit 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 60. Tatar (S. Weber, Armia) – 4. Bertuzzi (D. Larkin, Green), 48. Green (Athanasiou, Filppula)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 16 minút, strelil jeden gól, prehral jedno vhadzovanie, uštedril dva bodyčeky a dvakrát vystrelil na bránu súpera./

Pittsburgh - Los Angeles 5:4 po s.n. (0:2, 2:0, 2:2 - 0:0)

Góly: 24. Rust (Guentzel, Letang), 38. Rust (Guentzel, Letang), 50. Blueger (Rust, Letang), 52. J. Johnson (McCann, Guentzel), rozh. náj. Rust – 14. Wagner (A. Kempe, Lizotte), 18. Toffoli (Walker, Luff), 55. Clifford (J. Carter, Doughty), 57. Amadio (Walker, Clifford)

Tampa Bay - Washington 2:5 (0:1, 1:0, 1:4)

Góly: 26. B. Point (Killorn, Kučerov), 52. Rutta (Killorn, Gourde) – 7. Bäckström, 42. Eller (Pánik, Orlov), 43. Hathaway (Leipsic, Gudas), 53. Oshie (J. Vrána, Kuzněcov), 60. T. Wilson (Oshie, Bäckström)

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 17 a pol minúty, uštedril dva bodyčeky, dvakrát vystrelil na bránu a pripísal si jeden mínusový bod. Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 8 minút, asistoval pri jednom góle, zablokoval jednu strelu a pripísal si jeden plusový bod./

Arizona - New Jersey 1:2 (1:1, 0:0, 0:1)

Góly: 16. Goligoski (Hinostroza) – 3. J. Boqvist (Wood), 52. Palmieri

St. Louis - Chicago 4:3 (0:0, 0:1, 4:2)

Góly: 45. Bozak (Thomas), 54. Bozak, 54. J. de La Rose (Thomas), 58. Faulk (Thomas) – 21. Saad (J. Toews, E. Gustafsson), 41. Saad (J. Toews), 45. P. Kane (D. Strome, DeBrincat)

San Jose - Vancouver 4:2 (1:0, 0:0, 3:2)

Góly: 11. Hertl (J. Thornton), 48. Meier (E. Kane, E. Karlsson), 59. E. Kane (Couture, Goodrow), 60. Couture (Vlasic) – 48. Virtanen (Gaudette, Ch. Tanev), 60. Horvat (Q. Hughes, Boeser)

Domov»Hokej»NHL»Jediný gól Montrealu strelil Tatar, Canadiens prehrali s posledným Detroitom