Celý čas strácala. V cieli však bola Vlhová o dve stotiny skôr

Petra Vlhová. (Autor: TASR/AP)
Marián Szűcs|15. dec 2019 o 15:18

Slovenka má desiate víťazstvo vo Svetovom pohári.

ST. MORITZ, BRATISLAVA. Keď prešla cieľom, chvíľu tŕpla. Stačilo to?

Stačilo. Petra Vlhová nadšene vykríkla a zdvihla zaťatú päsť. V tejto sezóne to zažila prvý raz. Konečne víťazstvo.

Slovenská lyžiarka vyhrala paralelný slalom Svetového pohára v St. Moritzi. Po sérii nepresvedčivých a smoliarskych výkonov sa konečne mohla usmiať. V tejto zime dosiahla vôbec prvé víťazstvo.

SP v alpskom lyžovaní 2019/2020: Petra Vlhová v paralelnom slalome v St. Moritzi: fotogaléria

15.12.2019

„Úprimne – v posledných dvoch či troch týždňoch som mala veľmi ťažké obdobie, preto som veľmi šťastná, že som dokázala zvíťaziť,“ priznala Vlhová pre RTVS.

Vyhrala o dve stotiny

Slovenka bola najväčšou favoritkou pretekov v St. Moritzi. Suverénna líderka Svetového pohára Američanka Mikaela Shiffrinová totiž vo Švajčiarsku neštartovala.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Celý čas strácala. V cieli však bola Vlhová o dve stotiny skôr