Johannes Thingnes Bö. (Autor: Kerstin Joensson SITA/AP)

Svetový pohár v biatlone - 2. kolo - Hochfilzen

4.Kanada+1:28,7 min (0+6)
5.Česko+1:52,2 (0+9)
6.Rusko+2:01,7 (1+8)
19.Slovensko+5:47,5 (4+12)

BRATISLAVA. Mužské štafety na 4 x 7,5 km v rámci 2. kola Svetového pohára v biatlone v rakúskom Hochfilzene ovládli reprezentanti Nórska.

Tí sa tešia z piateho štafetového víťazstva po sebe, pričom najväčší podiel na ňom mal Johannes Thingnes Bö.

Na záverečnom úseku zmazal nemecký náskok a po dramatickej koncovke bol v cieli o dve sekundy skôr než Benedikt Doll. Tretiu priečku vybojovali Francúzi, hoci neštartovali ich lídri ako Martin Fourcade či Simon Desthieux.

Nóri boli jednoznačným favoritom, ale ich ambície výrazne narušil na druhom úseku Erlend Bjöntegaard, ktorý musel absolvovať trestný okruh.

Johannes Thingnes Bö túžil v Hochfilzene po dosiahnutí víťazného hetriku a napokon nadviazal na triumfy z rýchlostných a stíhacích pretekov.

Po záverečnej streľbe v stoji strácal na Nemca Dolla 13,8 sekundy, ale v poslednom bežeckom kole ho predstihol. Nóri naposledy nezvíťazili v štafetových pretekoch 13. januára 2019, keď sa v nemeckom Oberhofe tešili Rusi.

Slovenské kvarteto Michal Šíma, Tomáš Hasilla, Šimon Bartko, Martin Otčenáš sa príliš nevyznamenalo a obsadilo 19. miesto. Slováci mali vôbec najhoršiu streľbu zo všetkých tímov a museli absolvovať až štyri trestné okruhy, teda o 600 metrov viac.

Zaujímavosťou je, že rovnaký počet trestných kôl i umiestnenie dosiahli v úvode sezóny vo švédskom Östersunde. Ďalšie štafetové preteky sú na programe 11. januára 2020 v spomenutom Oberhofe.