Jan Vertonghen (uprostred) oslavuje víťazný gól v zápase Premier League 2019/2020 Wolverhampton Wanderers - Tottenham Hotspur. (Autor: Rui Vieira SITA/AP)
TASR|15. dec 2019 o 17:08

United remizovali s Evertonom.

LONDÝN. Futbalisti Manchestru United remizovali v nedeľňajšom dueli 17. kola Premier League s Evertonom 1:1. Bod pre domácich zachránil v 77. minúte tínedžer Mason Greenwood. United patrí v tabuľke šiesta priečka.

Everton sa na Old Trafforde ujal vedenia na konci prvého polčasu. Brankár David de Gea po rohovom kope neodvrátil vo výskoku loptu a tá sa odrazila od obrancu Victora Lindelöfa do siete.

Manchester mal v druhom polčase tlak, ktorý korunoval Greenwood prízemnou strelou z hranice šestnástky k žrdi na 1:1.

Tottenham Hotspur ukončil 11-zápasovú ligovú sériu Wolverhamptonu Wanderers bez prehry, keď na ihrisku súpera vyhral 2:1.

O triumfe zverencov Joseho Mourinha rozhodol v nadstavenom čase hlavičkou z jedenástich metrov Jan Vertonghen. Spurs sú na piatej pozícii o bod pred Manchestrom United.

V šlágri nedeľňajšieho programu triumfoval Manchester City na pôde londýnskeho Arsenalu 3:0, keď dal všetky góly v prvom polčase. Už v druhej minúte poslal hostí do vedenia Kevin de Bruyne, ktorý sa presadil presnou strelou po centri Gabriela Jesusa.

Belgický tvorca hry potom po štvrťhodine hry našiel v pokutovom území Raheema Sterlinga a tomu stačilo doklepnúť loptu do siete.

De Bruyne zavŕšil svoj koncert päť minút pred prestávkou, keď sa presadil strelou spoza pokutového územia. Tretie City stráca na druhý Leicester štyri body, no na vedúci Liverpool už 14. Arsenal figuruje na deviatej priečke.

"Pracovali sme veľa na tom, aby sme boli kompaktní v každej časti ihriska a dokázali zachytiť protiútoky. Lenže De Bruyne ukázal svoju kvalitu. Nie je veľa hráčov, ktorí by dokázali skórovať z takých malých príležitostí," ocenil Ljungberg belgického dirigenta hry v drese City, ktorý skóroval dvakrát.

De Bruyne nebol ďaleko ani od hetriku. Trikrát pritom rozvlnil sieť naposledy ešte v októbri 2011 ako hráč Gentu proti Bruggám.

"Vieme, že nie sme na tom najlepšie, ale bojujeme a stále je pred nami veľa zápasov. V tejto sezóne sme postrácali body, no vždy sme následne dokázali zvíťaziť. Hetrik som nedal už dlho a bolo by pekné pripísať si ho. Dal som dva góly a zvíťazili sme, to je oveľa dôležitejšie," vyhlásil.

Premier League 2019/2020 - 17. kolo:

• Manchester United - Everton FC 1:1 (0:1)

Góly: 77. Greenwood - 36. Lindelöf (vlastný)

• Wolverhampton Wanderers - Tottenham Hotspur 1:2 (0:1)

Góly: 67. Traoré - 8. Lucas Moura, 90.+1 Vertonghen

• Arsenal FC - Manchester City 0:3 (0:3)

Góly: 2. a 40. De Bruyne, 15. Sterling

Domov»Futbal»Anglicko»Tottenham zdolal Wolverhampton gólom z nadstaveného času, De Bruyne proti Arsenalu žiaril