Švédske florbalistky oslavujú titul majsteriek sveta.
Švédske florbalistky oslavujú titul majsteriek sveta. (Autor: Fabrice De Gasperis)
SITA|15. dec 2019 o 19:23

Bronz si vybojovali Fínky.

Švédsko - Švajčiarsko 3:2 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 - 1:0)

Góly: 13. Gustafssonová (Wijk), 23. Gustafssonová (Tschopová), 62. Hultgrenová (Wijková) - 2. Scheideggerová (Spichigerová), 60. Ruttimannová (Zwinggiová)

BRATISLAVA. Florbalistky Švédska sa siedmykrát za sebou a celkovo deviaty raz stali majsterkami sveta.

Vo švajčiarskom Neuchateli zdolali vo finále domácu reprezentáciu 3:2 po predĺžení, keď rozhodujúci gól strelila v 62. min Johanna Hultgrenová.

Zaujímavosťou je, že už tretie finále majstrovstiev sveta žien po sebe sa nerozhodlo v riadnom hracom čase, ale na rozdiel od šampionátov v rokoch 2015 a 2017 neprišli na rad samostatné nájazdy.

Bronzové medaily si domov odnášajú Fínky, ktoré zdolali Češky 5:4 po predĺžení.

Finálový súboj lepšie začali Švajčiarky a zásluhou Margit Scheideggerovej sa dostali do vedenia už v 72. sekunde zápasu. Následne sa však Švédkam podarilo skóre otočiť, keď dvakrát mierila presne Moa Gustafssonová.

Zdalo sa, že jej druhý gól bude víťazný, ale Švajčiarky dokázali osem sekúnd pred koncom vyrovnať a poslali finále do predĺženia. To napokon trvalo iba 61 sekúnd, po ktorých rozhodla o švédskom majstrovskom titule 23-ročná Johanna Hultgrenová.

Švajčiarsko sa predstavilo vo finále MS piatykrát, ale uspelo iba v roku 2005 po víťazstve nad Fínskom 4:3. Od roku 2007 dominujú svetovému florbalu Švédky, ktoré momentálne ťahajú sériu 55 výhier za sebou.

Slovenky pod vedením českého trénera Michala Jedličku na turnaji odohrali sedem zápasov s bilanciou tri výhry a štyri prehry. Oproti šampionátu spred dvoch rokov si pohoršili o jedno miesto, pretože po nedeľňajšej porážke s Poľskom obsadili konečné šieste miesto.

Zápas o 3. miesto:

Fínsko - Česko 5:4 po predĺžení (1:0, 0:3, 3:1 - 1:0)

Góly: 19. O. Kauppiová (V. Kauppiová), 42. O. Kauppiová, 43. V. Kauppiová (O. Kauppiová), 53. Hämäläinenová, 63. V. Kauppiová (Kippilaová) - 23. Krupnová (Jiráková), 24. Ratajová (Jiráková), 34. Martináková (Koníčková), 60. Beránková (Řepková)

Domov»Ďalšie športy»Ostatné športy»Švédky sa stali siedmykrát za sebou majsterkami sveta, v predĺžení rozhodla Hultgrenová