Daňo pri tohtosezónnom debute v NHL vyhral, Slováci nebodovali

Zápas Columbusu proti Washingtonu.
Zápas Columbusu proti Washingtonu. (Autor: AP/Paul Vernon)
Sportnet|17. dec 2019 o 07:46

Zdolali pritom lídra súťaže z Washingtonu.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marko Daňo zažil v noci na utorok víťazný tohtosezónny debut v zámorskej NHL.

Deň po tom, čo ho vedenie Columbusu povolalo z farmy do prvého tímu, nastúpil v drese Blue Jackets v domácom zápase proti lídrovi súťaže Washingtonu a tešil sa so spoluhráčmi z triumfu 3:0.

Daňo dostal šancu vo štvrtom útoku Columbusu po boku Rileyho Nasha a Kevina Stenlunda. Odohral osem a pol minúty, rozdal dva "hity" a zblokoval tri strely súpera.

Pre 25-ročného útočníka to bol prvý zápas v NHL od 18. novembra 2018, keď ešte v drese Colorada nastúpil proti Anaheimu. Skóre duelu otvoril v 12. minúte Eric Robinson, výhru Blue Jackets poistil v tretej tretine dvoma gólmi Oliver Bjorkstrand.

Oporou domácich bol fínsky brankár Joonas Korpisalo, ktorý zlikvidoval všetkých 30 striel súpera a zaknihoval si druhé čisté konto v sezóne a tretie v profiligovej kariére.

Jednu neúspešnú strelu na neho vyslal aj slovenský krídelník Richard Pánik, ktorý odohral v treťom útoku Capitals necelých deväť minút. Ruský kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin vystrelil na Fína až 9-krát, no neuspel ani on.

Dallas v zostave s Andrejom Sekerom podľahol doma Edmontonu 1:2. Slovenský obranca odohral proti svojmu bývalému klubu iba 13 minút, pretože po vylúčení za seknutie v tretej tretine už nedostal šancu ďalej hrať. Pripísal si aj mínusový bod, jednu zblokovanú strelu a dva "hity".

Edmonton zastavil sériu štyroch prehier, keď opäť bodovali dvaja najproduktívnejší hráči ligy - Nemec Leon Draisaitl sa presadil v presilovke a Connor McDavid mal dve asistencie.

Ambiciózna Florida rozdrvila doma Ottawu 6:1. Útočník Panthers Jonathan Huberdeau pomohol k víťazstvu štyrmi asistenciami a vo svojom jubilejnom 500. štarte v NHL dosiahol hranicu 400 bodov. Hetrikom sa blysol jeho spoluhráč Noel Acciari, bol to jeho prvý trojgólový zápas v profilige.

Ďalší hetrik videli diváci v St. Louis, kde domáci obhajca trofeje v súboji dvoch najlepších tímov Západnej konferencie zdolal Colorado 5:2. Troma gólmi sa zaskvel David Perron, dosiahol už piaty hetrik v kariére v NHL.

NHL 2019/2020 - základná časť - 17. december:

Columbus - Washington 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly a asistencie: 12. Robinson (Texier, D. Savard), 41. Bjorkstrand (Nyquist, Jenner), 49. Bjorkstrand (Harrington)

Columbus Blue Jackets: Korpisalo (Merzlikins) – Kukan, S. Jones, Gavrikov, D. Savard, Harrington, Peeke – Nyquist, Jenner (A), Bjorkstrand –Robinson, Dubois, Texier – N. Foligno (C), Wennberg, Atkinson (A) – Daňo, Riley Nash, Stenlund

Washington Capitals: Holtby (Samsonov) –Kempný, Carlson (A), Orlov, Jensen, Siegenthaler, Gudas –Ovečkin (C), Bäckström (A), T. Wilson – J. Vrána, Kuzněcov, Oshie –Hagelin, Eller, Pánik – Leipsic, Boyd, Hathaway.

/Útočník Marko Daňo (Columbus) odohral 8:26 min., zaznamenal 2 "hity", zablokoval tri strely/

/Útočník Richard Pánik (Washington) odohral 8:54 min., raz vystrelil na bránku, zablokoval jednu strelu/

Florida - Ottawa 6:1 (1:0, 5:1, 0:0)

Góly a asistencie: 10. Acciari (Yandle, Huberdeau), 22. Acciari (Huberdeau), 26. Barkov (Huberdeau), 31. Acciari (Weegar, Ekblad), 36. Matheson (Huberdeau), 40. Toninato (Ekblad) – 23. Anisimov (Ennis, L. Brown)

Florida Panthers: Bobrovskij (Driedger (A) Ekblad, Weegar, Strålman, Matheson, Brown, Yandle – Connolly, Barkov (C), Vatrano – Acciari, Trocheck (A), Huberdeau Dadonov, B. Boyle, Hoffman – Pysyk, Toninato, Sceviour

Ottawa Senators: A. Nilsson (M. Högberg (A) – Hainsey (A), Chabot, N. Zajcev, Borowiecki (A), Goloubef, Brännström – Co. Brown, Pageau (A), B. Tkachuk – Duclair, Tierney, Namestnikov – Sabourin, Anisimov, Ennis – White, L. Brown, Boedker

New York Rangers - Nashville 2:5 (1:1, 0:2, 1:2)

Góly a asistencie: 12. Kreider (Zibanejad), 58. Panarin (Zibanejad, Fox) – 11. Grimaldi (Josi, Ellis), 31. Josi (Hamhuis, Turris), 36. Ekholm (Bonino), 59. Josi, 60. Ellis (Watson)

New York Rangers: Georgijev (H. Lundqvist) – Skjei, Trouba, R. Lindgren, Fox, M. Staal (A), DeAngelo, Br. Smith – Panarin, R. Strome, Kakko – Kreider, Zibanejad (A), Bučnevič – McKegg, Chytil, Fast (A) – Lemieux, B. Howden

Nashville Predators: Saros (Rinne) – Josi (C), Ellis (A), Hamhuis, Fabbro, Ekholm, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen (A), Järnkrok – Turris, Duchene, Sissons – Grimaldi, Bonino, C. Smith – Trenin, Blackwell, Watson

St. Louis - Colorado 5:2 (1:0, 2:2, 2:0)

Góly a asistencie: 19. Perron (R. O'Reilly, Sundqvist), 39. Perron (Pietrangelo, Schwartz), 40. Dunn (Bozak, Faulk), 52. Kyrou, 57. Perron (Sundqvist, R. O'Reilly) – 21. Kadri (Graves), 30. Rantanen (Girard, MacKinnon)

St. Louis Blues: Binnington (Allen) Faulk, Pietrangelo, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Kyrou, B. Schenn, Schwartz – Perron, R. O'Reilly, Sanford – Bozak, Thomas, Steen Sundqvist, J. de La Rose, MacEachern

Colorado Avalanche: Grubauer (Francouz) Barberio, Zadorov, Girard, Graves, Cole, C. Rosén Rantanen, MacKinnon, Burakovsky – Donskoi, Kadri, Landeskog – Calvert, Bellemare, Ničuškin – Compher, Jost, Nieto

Dallas - Edmonton 1:2 (0:2, 0:0, 1:0)

Góly a asistencie: 58. Seguin (Pavelski, Radulov) – 9. Kassian (McDavid, Nurse), 15. Draisaitl (Chiasson, McDavid)

Dallas Stars: Bishop (Chudobin) – J. Klingberg, Lindell (A), Heiskanen, Oleksiak, R. Polák, Sekera – Radulov, Seguin (A), Ja. Benn (C) –Pavelski, Hintz, Janmark Comeau, Faksa, Cogliano – Perry, Dickinson, Gurianov

Edmonton Oilers: Koskinen (M. Smith) – A. Larsson, Klefbom, Bear, Nurse (A), Jones, K. Russell – Kassian, McDavid (C), Nygård – Gagner, Draisaitl (A), Neal – Chiasson, Nugent Hopkins, Khaira – J. Archibald, Sheahan, Haas.

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 12:59 min., zaznamenal 2 "hity", zablokoval 1 strelu, odsedel si dve trestné minúty, pripísal si 1 mínusový bod/