SME
Sobota, 4. júl, 2020 | Meniny má ProkopKrížovkyKrížovky

Vlhová skončila v Courcheveli štvrtá, v závere neudržala náskok

Shiffrinová predviedla nevýrazný výkon.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2019/2020 - Courchevel (Fr.) - utorok

Obrovský slalom žien (1. + 2. kolo)

1.Federica BrignoneováTaliansko2:12,59 min
2.Mina Fürst HoltmannováNórsko+0,04 s
3.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko+0,44 s
4.Petra VlhováSlovensko+0,48 s
4.Viktoria RebensburgováNemecko+0,44 s
6.Sara HectorováŠvédsko+0,59 s
17.Mikaela ShiffrinováUSA+1,65 s

COURCHEVEL. Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila v utorňajšom obrovskom slalome Svetového pohára štvrté miesto.

Skryť Vypnúť reklamu

Vo francúzskom Courcheveli zaostala za víťaznou Taliankou Federicou Brignoneovou o 48 stotín sekundy, na pódiové priečky sa pred ňu dostali aj druhá Mina Fürst Holtmannová z Nórska (+0,04 s) a tretia Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,44).

Mikaela Shiffrinová skončila prekvapujúco až na 17. pozícii s mankom 1,65 s na víťazku.

Fenomenálna Američanka išla ako prvá príliš vlažne, predstihli ju všetky súperky z renkingovej top-sedmičky, celkovo trinásť z pätnástky a štyri pretekárky jej nadelili vyše sekundu.

Nevýrazná Shiffrinová

V ďalšom priebehu kola v poradí klesla na 19. priečku so stratu 1,33 na vedúcu Holtmannovú. Vlhová v tejto súvislosti v cieli 1. kola pre RTVS povedala: "Je teplo a podmienky sú tu všelijaké.

Vzhľadom na to Mikaelin tréner ako staviteľ trate druhého kola zrejme nemôže urobiť nejaké špeciality, uvidíme. Ona tiež nie je stroj, prvé kolo pokazila, ale v druhom pôjde naplno.

Skryť Vypnúť reklamu

Ja tiež, boľavú nohu síce stále cítim, ale nezaoberám sa mojimi zraneniami a stavom môjho tela, každú jazdu chcem ísť čo najlepšie. Myslím si, že dnes som v prvom kole išla veľmi dobre spodnú časť, v hornej to nebolo úplne optimálne, pozriem si to na videu."

Vlhová išla na trať so sedmičkou. Na dynamickom kurze s pravidelnými líniami bez výrazných prelomov a povrchových selekcií mala pár jemných zaváhaní, ale to vyplývalo z jej vysokého ataku bránok.

Vlhová bola o sekundu lepšia

Napriek drobným chybičkám získala tempo do dolnej časti, ktorú prešla najlepšie zo všetkých.

Na vedúcu Nórku oproti druhému medzičasu (+0,55 s) získala 39 stotín. Holtmannovej jazda bola nespútaná a vyrovnaná na celom svahu, do druhého kola si zobrala náskok desatiny, resp. 13 stotín na Talianky Martu Bassinovú a Brignoneovú.

Skryť Vypnúť reklamu

Vlhová sa usadila na štvrtej priečke, od vedúcej Nórky ju delilo 16 stotín sekundy, ale na svoju veľkú rivalku Shiffrinovú získala 1,20 s.

Shiffrinová si v druhej jazde mierne polepšila, ale 17. miestom si pripísala svoj najhorší výsledok v dejisku, kde triumfovala v štyroch súťažiach SP za sebou vrátane predchádzajúcich dvoch "obrákov".

Z piatej pozície zaútočila Holdenerová, ktorá si udržala výhodnú stopu až do záverečných bránok a dostala sa na čelo.

Štyri stotiny do pódia pre Vlhovú

Vlhová na ňu mala náskok 21 stotín, ktorý agresívnou jazdou najprv zvyšovala, no stratila v spodnej časti a po jedenástom najlepšom čase 2. kola sa zaradila až za Švajčiarku, ktorá dosiahla premiérové pódiové umiestnenie v technicky najnáročnejšej alpskej disciplíne.

Skryť Vypnúť reklamu

Vlhovej na 29. pódium v kariére SP chýbali štyri stotiny, mala rovnaký čas ako Nemka Viktoria Rebensburgová.

Brignoneová vygradovala svoj výkon a v cieli mala 44-stotinový náskok pred Holdenerovou.

Bassinová sa prepadla na siedme miesto, ale 24-ročná Holtmannová bojovala o víťazstvo, pripravila ju o ňu výraznejšia chyba, pri ktorej sa dostala príliš pod bránku. Neslávila premiérový triumf, ale aspoň prvé pódium, Brignoneová dosiahla jedenáste víťazstvo v pretekoch SP, šieste v "obráku".

Poradie SP v hodnotení obrovského slalomu (po 3 z 9 pretekov)

1.Federica BrignoneováTaliansko225 b
2.Mina HotmannováNórsko159 b
3.Marta BassinováTaliansko158 b
4.Mikaela ShiffrinováUSA154 b
5.Tessa WorleyováFrancúzsko129 b
6.Alice RobinsonováN. Zéland126 b
7.Petra VlhováSlovensko108 b
8.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko108 b

Poradie vo Svetovom pohári (po 10 zo 41 pretekov)

1.Mikaela ShiffrinováUSA546 b
2.Federica BrignoneováTaliansko381 b
3.Viktoria RebensburgováNemecko311 b
4.Petra VlhováSlovensko288 b
5.Corinne SuterováŠvajčiarsko225 b
6.Wendy HoldenerováŠvajčiarsko221 b

Online prenos: Obrovský slalom - Courchevel - 2. kolo (lyžovanie, Svetový pohár v alpskom lyžovaní 2019/2020, Petra Vlhová, LIVE)

Zjazdové lyžovanie

17. December 2019 o 13:30
SP - obrovský slalom žien, 2. kolo, Courchevel
Prenos
Tak ako sa očakávalo, druhé kolo bolo veľmi napínavé a rozhodovalo sa až na konci. Mina Fürst Holtmannová predviedla skvelú jazdu aj v druhom kole, ale prvé miesto obhájiť nedokázala. Federica Brignoneová z Talianska sa tak raduje z prvenstva a svoje prvé pódim v karieré čo sa týka obrovského slalomu si vybojovala Wendy Holdenerová zo Švajčiarska.

Petra Vlhová napokon končí na štvrtom mieste, keď nezvládla absolutný záver trate a tesne jej tak ušlo pódium. Veľkým sklamaním je dnes určite konečné umiestnenie Shiffrinovej, ale aj ona je len človek a tak na dnešný zlý výkon musí zabudnúť.

To je už z mojej strany všetko, ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok dňa!
CieľDruhé kolo obrovského slalomu žien v Courcheveli sa skončilo!
1Tak to bol strhujúci zaver! Holtmannová išla suverérne, ale prišli dve zaváhania, najprv v strede trate a potom pred cieľom, podobne zavázahla ako naša reprezentantka. Napokon je Mina Fürst Holtmannová na druhom mieste, čiže dnes zvíťazila Federica Brignoneová z Talianska!
1A teraz tu je veľký oráznik! Dokáže Holtmannová zopakovať famóznu jazdu z prvého kola?
2Jej krajanka Bassinová ide až na šieste miesto. Nevyšla jej jazda v druhom kole ako chcela a tak sa na pódium nedostane.
3Predposlená reprezentantka Talianska Brignoneová ide jasne na prvé miesto! Už má teda isté pódium, predviedla skvelú jazdu s náskomom 44 stotín.
4Tak to je veľká škoda! Peťa na každom medzičase viedla a už to vyzeralo, že Holdenerovú zdolá, ale nevyšiel jej príchod do cieľa a napokon stratila štyri desatiny a ide na druhé miesto!
4Pozor, ide slovenská reprezentatka Petra Vlhová!
5Holdenerová zo Švajčiarska patrí takisto medzi favoritky na pódium. Prvé kolo jej však moc nevyšlo, v druhom to napravila a v tesnom súboji pred cieľom si vybojovala predbežné prvé miesto.
6Švédska reprezentantka Hectorová výrazne atakovala prvé miesto. Napokon je to veľmi tesné, ale Hectorová sa musí uspokojiť s predbežným druhým miestom.
7Robinsonová z Nového Zélandu jej chcela veľmi konurovať, tiež išla veľmi agresívne. Škoda zaváhania v strednej časti, to ju stále lepšie miesto. Momentálne je na štvrtom mieste.
8Prvá osmička je poriadne nabitá, takže už ide do tuhého, tu by sa malo rozhodovať o pódiach. Rebensburgová z Nemecka začala agrsívne, ale potom nastal menší útlm. Na prvé miesto to však stačilo.
9Behramiová je tou druhou pretekárkou na deviatom mieste po prvom kole. Švjačiarka od druhého medzičasu postupune stácala a napokon ide na predbežné piate miesto.
9Do tretice ďalšie delené miesto, konkrétne deviate. Na trať išla z dvojice ako prvá ďalšia reprezentantka Francúzska Worleyová. Veľmi skúsená pretekárka po pokazenom závere ide na tretie miesto.
11Sombetová z Francúzka išla na úvod trate veľmi dobré, ale postupune narastala jej strata a napokon putuje na predbežné tretie miesto.
12Aj 12. miesto bolo delené. Slovinská reprezentantka Hrovatová predviedla o niečo lepšiu jazdu a rakúskej reprezentankte uchmatla tretie mieso.
12A na trati sa ukázala ďalšia reprezentantka z Rakúska a v druhom kole posledná, konkrétne to je Haaserová. Predbežne sa dostáva na tretie miesto, so záverom trate nemôže byť spokojná.
14Po nej sa na trať dostala reprezentantka Rakúska Truppeová. Ani jej druhé kolo úplne nevyšlo a napokon berie Lysdahlovej piate miesto.
14Po prvom kole tu bolo delené 14. miesto medzi Lysdahlovou a Truppeovou. Po krátkej prestávke išla na trať prvá menovaná, ale po štarte nechytila správny rytmus a ide na piate miesto.
16Ďalšia reprezentantka z Nórska Tvibergová sa pustila do druhej jazdy veľmi agresívne. Predviedla výborný výkon, je rýchlejšia o tri stotiny a ide na prvé miesto!
17Hneď za ňou išla jej krajanka Bremová. Ani ona svoj čas z prvého kola nevylepšila, chybovala v závere a ide na siedme miesto.
18Liensbergerová z Rakúska tiež nie je spokojná. Po druhom kole je na piatom mieste, ale zrejme pôjde v poradí postupne nižšie.
19Shiffrinová dnes nemá svoj deň. Ani druhé kolo jej nevyšlo a výrazný posun vpred to nebude. Zatiaľ sa dostáva na tretie miesto, otvára sa tak šanca ostatným pretekárkam.
20Ako prvá z Nemecka sa v druhom kole dostala na trať Schmotzová. Stáva sa novou líderkou s novým najlepším časom druhého kola, veľmi dobrá jazda.
21Jediným zástupcom Veľkej Británie v druhom kole je Tilleyová. Išla dobre, ale ani jej nevyšiel záver podľa predstáv a momentálne je na štvrtom mieste.
22Aj druhý zástupca Slovinska už má dnes odjazdené. Robniková začala dobre, ale postupune začala strácať. V tejto chvíli je štvrtá, stráca na prvé miesto viac ako sekundu.
23Nórsko má dnes v druhom kole početné zastúpenie. Ako ďalšia sa na trať dostala mladá Norbyeová. Pustila sa agresívne do svojej jazdy, škoda nezvládnutej záverečnej časti, momentálne je tretia.
24Dnešný celý pretek už absolvovala aj kanadská reprezentantka. Gagnonová začala veľmi dobre, ale vážna chyba prišla v strede trate a s výraznou stratou je posledná. Zrejme to vyzerá, že dnes skončí na konečom 30. mieste.
25Druhé kolo už má za sebou aj druhá reprezentantka tejto krajiny. Curtoniová svoju krajanku výrazne neohrozila, predbežne je na piatom mieste.
26Reprezentantka Talianska Goggiaová začala výborne. V strede trate zaváhala, ale ihneď to zlepšila a napokon ide na druhé miesto s náskom 0,58. Goggiaová išla naozaj dobre, môže pomýšľať aj na umiestnenie do 20. miesta.
27Ako ďalšia išla na trať reprezentantka Slovinska Buciková. Začala celkom dobre, ale v závere sa nevyhla chybám a ide na predbežné druhé miesto.
28Daniothová zo Švajčiarska sa na prvé miesto nedostala, v strede trate chybovala a stráca na Nórku 14 desatín sekundy.
29Louise Stjernesundová z Nórska ide jasne na prvé miesto, keď bola lepšia o osem desatín sekundy. Táto jazda jej celkom vyšla určite môže pomýšľať aj na vyššie konečné umiestnenie.
30Ako prvá sa na trať v druhom kole dostala Gisinová zo Švajčiarska. Nevyhla sa väčším chybám a do cieľa prichádza s časom 2:15.41.
StartDruhé kolo obrovského slalomu žien v Courchevel sa práve začalo!
Na druhé kolo je už všetko pripravené, čoskoro by sa malo odštartovať. Rozdiely sú na popredných miestach len minimálne, tak verme, že druhé kolo bude ešte poriadne napínavé.
Poradie po 1. kole:

1. Mina Fürst Holtmannová (NOR) 1:07,15
2. Marta Bassinová (ITA) +0,10
3. Federica Brignoneová (ITA) +0,13
4. Petra Vlhová (SVK) +0,16
5. Wendy Holdenerová (SUI) +0,37
6. Sara Hectorová (SWE) +0,47
7. Alice Robinsonová (NZL) +0,49
8. Viktoria Rebensburgová (GER) +0,51
9. Lara Gutová-Behramiová (SUI) +0,84
9. Tessa Worleyová (FRA) +0,84
11. Coralie Frasseová Sombetová (FRA) +0,88
12. Meta Hrovatová (SLO) +1,01
12. Ricarda Haaserová (AUT) +1,01
14. Katharina Truppeová (AUT) +1,08
14. Kristin Lysdahlová (NOR) +1,08
16. Maria Therese Tvibergová (NOR) +1,13
17. Eva-Maria Bremová (AUT) +1,16
18. Katharina Liensbergerová (AUT) +1,25
19. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,33
20. Marlene Schmotzová (GER) +1,52
21. Alexandra Tilleyová (GBR) +1,71
22. Tina Robniková (SLO) +1,83
23. Kaja Norbyeová (NOR) +1,85
24. Marie-Michéle Gagnonová (CAN) +1,97
25. Irene Curtoniová (ITA) +1,99
26. Sofia Goggiaová (ITA) +2,00
27. Ana Buciková (SLO) +2,10
28. Aline Daniothová (SUI) +2,11
29. Thea Louise Stjernesundová (NOR) +2,25
30. Michelle Gisinová (SUI) +2,26
Prajem príjemné športové popoludnie. Dnes sa v Courchevelu koná obrovský slalom žien a pochopiteľne je to aj so slovenskou účasťou. Prvé kolo už úspešne prebehlo a podľa očakávana sa do druhého kola prebojovala aj Petra Vlhová. Slovenská reprezentantka predviedla v prvom kole agresívnu jazdu, ktorá sa však nezaobišla bez menších chýb. Napokon to stačilo na štvrté miesto so stratou 0,16 stotín na prvé miesto. Líderská pozícia po prvom kole patrí troška prekvapivo Fürst Holtmannovej z Nórska, ale ešte väčším prekvapením je až 19. miesto Shiffrinovej! Líderka celkovej klasifikácie a aj obrovského slalomu stráca na prvé miesto až 1,33 sekundy. Bude teda zaujímavé sledovať, ako sa popasuje s druhým kolom. My budeme samozrejme držať palce Petre Vlhovej, aby z toho bola pódiové umiestnenie.

Druhé kolo má naplánovaný začiatok o 13:30, sledujte náš online prenos!
Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.

Skryť Vypnúť reklamu

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

 1. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 2. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 3. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií
 4. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark?
 5. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách
 6. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom
 7. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší
 8. Najrýchlejší dopravný prostriedok je bicykel
 9. Novým prezidentom FSOK sa stal Miroslav Kot
 10. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave
 1. Poznáte zaujímavosti Malty? Tieto lákajú turistov najviac
 2. Terasa upratovala s Kositom. Čistili Borovicový háj i Pľuvátko
 3. Štart sezóny F1 je za dverami
 4. Predajne Terno a KRAJ znižujú ceny desiatok produktov
 5. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie
 6. Tesco pomôže ľuďom v núdzi ešte viac
 7. Lokálne nákupy vo VIVO! Markete
 8. Hrdinovia bez potlesku
 9. Odvezte sa Ľadovým expresom spoznávať juh Slovenského raja
 10. Herec a dabér Pavel Soukup: můj test autokamery Mio MiVue 798
 1. Kedysi ovocie chutilo inak. Rozmanitosť sa zachovala na dedinách 19 540
 2. 15 miest v Grécku, na ktoré sú domáci najpyšnejší 17 115
 3. Ťažšie sa vám dýcha? Možno máte vlhký dom 13 343
 4. Za päť rokov chce mať päť reštaurácií 13 131
 5. Tieto chyby sú pri zateplení fasády najčastejšie – vyhnite sa im 10 896
 6. Leto na Slovensku: Mimoriadny 48-stranový magazín týždenníkov MY 10 210
 7. Magazín denníka SME: Leto v Čechách a na Morave 10 178
 8. Južný Cyprus: skvelá dovolenka až do skorej jesene 9 821
 9. Zmenia sa Vysoké Tatry na lunapark? 9 367
 10. Predáva top mäso, varuje pred reťazcami, kvalitu hľadá na farme 8 879
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu

Téma: Lyžovanie

Prečítajte si aj ďalšie články k téme
Článok je zaradený aj do ďalších tém
Online prenosy, Petra Vlhová, Alpské lyžovanie, Mikaela Shiffrinová
Skryť Vypnúť reklamu
Skryť Vypnúť reklamu