Tatar rozhodol o víťazstve Montrealu. Boston s Chárom prehral s LA Kings

Tomáš Tatar (uprostred) v skrumáži pred bránkou Jacoba Markstroma v zápase základnej časti NHL 2019/2020 Vancouver Canucks - Montreal Canadiens. (Autor: Darryl Dyck SITA/AP)
TASR|18. dec 2019 o 06:17

Tampa s Černákom doma zdolala Ottawu.

NEW YORK. Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar strelil víťazný gól Montrealu Canadiens v zápase zámorskej NHL na ľade Vancouveru, ktorý hostia vyhrali 3:1.

Tatar sa presadil v presilovke na začiatku tretej tretiny, keď si pekným blafákom poradil so švédskym brankárom Jacobom Markströmom. Pre slovenského útočníka to bol trinásty gól v sezóne. Do štatistík si zapísal aj 4 trestné minúty.

"Chlapci to spravili veľmi pekne, uvoľnili ma tak, že som bol sám pred brankárom. Skúsil som blafák a vyšlo to. Mal som aj šťastie," povedal slovenský krídelník pre nhl.com.

Vo Vancouveri sa mu darí, v deviatich zápasoch základnej časti strelil na ľade Canucks sedem gólov. "Je pravda, že sa mi tu hrá vždy dobre, ale o tejto štatistike som nevedel," uviedol Tatar pre klubový web.

Hokejisti Bostonu Bruins prehrali na domácom ľade s Los Angeles Kings 3:4 po predĺžení. Rozhodol o tom v extračase slovinský kapitán hostí Anže Kopitar.

V domácom drese odohral vyše 21 minút slovenský obranca Zdeno Chára, jeho krajan a spoluhráč Jaroslav Halák nechytal.

Kings bodovali v piatom zápase za sebou, z toho štvrtýkrát vonku. Naopak Bostonu sa nedarí, keď si pripísal šiestu prehru z posledných siedmich vystúpení.

"Myslím, že sme hrali dosť dobre na to, aby sme tento zápas vyhrali. S bodom nie som spokojný," povedal pre nhl.com tréner Bostonu Bruce Cassidy.

Darilo sa Columbusu, ktorý aj so slovenským útočníkom Markom Daňom vyhral v Detroite 5:3.

Daňo odohral vyše 7 minút, nebodoval a zaknihoval jeden mínusový bod. Tampa Bay zvíťazila doma nad Ottawou 4:3 po predĺžení, v jej drese odohral takmer 20 minút obranca Erik Černák, ktorý si zapísal dve mínusky.

NHL 2019/2020 - základná časť - 18. december:

Boston - Los Angeles 3:4 pp (1:1, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 20. Heinen (Marchand, Pastrňák), 31. Bergeron (Krug), 42. Carlo – 3. Lizotte (J. Carter, Toffoli), 23. A. Kempe (Lizotte, MacDermid), 58. Roy (Prochorkin), 64. Kopitar (Doughty)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral 21 a pol minúty, zablokoval jednu strelu, uštedril jeden bodyček a vyslal jednu strelu na bránu súpera. Brankár Jaroslav Halák (Boston) do zápasu nezasiahol./

NY Islanders - Nashville 3:8 (0:1, 3:4, 0:3)

Góly: 23. B. Nelson, 25. Brassard (Beauvillier, Pulock), 29. Cizikas (Mayfield) – 5. C. Smith (Bonino), 29. F. Forsberg (Ekholm, C. Smith), 31. C. Smith (Turris, Irwin), 39. Bonino (Ekholm), 40. Grimaldi (F. Forsberg), 49. Järnkrok (Johansen, Trenin), 52. Josi (Ellis, Järnkrok), 55. Johansen (Ellis, Josi)

Philadelphia - Anaheim 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)

Góly: 21. Giroux (Konecny, Couturier), 25. D. Kaše (Sanheim, Frost), 45. Voráček, 60. Couturier (Provorov, Giroux) – 37. Rakell (Silfverberg, H. Lindholm)

Tampa Bay - Ottawa 4:3 pp (2:1, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 8. Kučerov, 18. Paquette (Gourde, Maroon), 24. B. Point (Stamkos), 65. Cirelli (B. Point) – 12. Borowiecki (Tierney, Namestnikov), 25. Co. Brown (Brännström, Tierney), 36. Duclair

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral takmer 20 minút, zablokoval dve strely, uštedril jeden bodyček, vyslal päť striel na bránu súpera a pripísal si dva mínusové body./

Toronto - Buffalo 5:3 (1:0, 2:0, 2:3)

Góly: 3. F. Gauthier, 25. Matthews (Rielly, Marner), 38. Matthews (W. Nylander, Barrie), 45. Timashov (Barrie, F. Gauthier), 58. Michejev – 42. Dahlin (Eichel, Olofsson), 47. Eichel (Olofsson, S. Reinhart), 55. Okposo (Sheary, Dahlin)

/Obranca Martin Marinčin (Toronto) do zápasu nezasiahol./

Detroit - Columbus 3:5 (2:2, 1:1, 0:2)

Góly: 6. Erne (Nielsen, Perlini), 18. Erne (Glendening, Bowey), 22. Bertuzzi (Hronek, Mantha) – 12. Atkinson (Dubois, S. Jones), 13. Bjorkstrand (Nyquist, Jenner), 27. Stenlund (Atkinson, S. Jones), 42. Dubois (Texier), 60. Nyquist (Bjorkstrand)

/Útočník Marko Daňo (Columbus) odohral 7 minút, uštedril dva bodyčeky, vyslal jednu strelu na bránu súpera, odsedel si jeden dvojminútový trest a pripísal si jeden mínusový bod./

Winnipeg -Carolina 3:6 (1:1, 1:4, 1:1)

Góly: 20. Roslovic (Ehlers, Wheeler), 33. Laine (Beaulieu), 53. Scheifele (Wheeler, Pionk) – 19. Wallmark (Niederreiter, Dzingel), 29. Aho (T. Teräväinen, Slavin), 34. Svečnikov, 37. Aho (Niederreiter, D. Hamilton), 39. J. Staal (Aho, D. Hamilton), 44. J. Staal (D. Hamilton, Foegele)

Calgary - Pittsburgh 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

Góly: 17. J. Gaudreau (Rieder, Backlund) – 33. Marino (M. Pettersson, Kahun), 34. Rust (Letang, Malkin), 59. Malkin (Rust, Marino), 59. Letang

Vancouver - Montreal 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)

Góly: 19. Gaudette (T. Myers, Leivo) – 29. Cousins (Domi, Armia), 42. Tatar (Danault, Gallagher), 44. S. Weber (Armia, Domi)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral 14 minút, strelil jeden gól a okrem toho vyslal na bránu súpera jednu strelu./

Las Vegas - Minnesota 3:2 (0:1, 2:0, 1:1)

Góly: 32. Stephenson (Mark Stone, Pacioretty), 40. Theodore (Mark Stone), 47. Nosek (Carrier) – 20. Zuccarello (E. Staal, Dumba), 59. Parise (Fiala, Suter)

San Jose - Arizona2:3 (1:1, 1:1, 0:1)

Góly: 18. Hertl (E. Karlsson), 34. Hertl (Burns) – 5. Söderberg (Keller, Schmaltz), 30. Stepan (Crouse, Hinostroza), 58. Ekman-Larsson (Hall)

Domov»Hokej»NHL»Tatar rozhodol o víťazstve Montrealu. Boston s Chárom prehral s LA Kings