Johannes Thingnes Bö. (Autor: Kerstin Joensson - TASR/AP)

Svetový pohár v biatlone 2019/2020 - Le Grand Bornand (Francúzsko)

Preteky s hromadným štartom mužov na 15 km:

1.Johannes Thingnes BöNórsko41:36,3 min (1)
3.Tarjei BöNórsko+51,8 s (1)
4.Quentin Fillon MailletFrancúzsko+1:03,3 min (2)
5.Martin FourcadeFrancúzsko+1:05,0 min (1)
6.Johannes DaleNórsko+1:51,9 min (2)

LE GRAND BORNAND. Johannes Thingnes Bö sa stal víťazom nedeľňajších pretekov s hromadným štartom na 15 km v rámci 3. kola Svetového pohára biatlonistov 2019/20 vo francúzskom stredisku Le Grand Bornand.

Dvadsaťšesťročný Nór na trati od úvodných metrov dominoval a triumfoval s náskokom 42 sekúnd pred druhým domácim Emilienom Jacquelinom.

Tretiu priečku obsadil Nór Tarjei Bö s odstupom 52 sekúnd. Zaujímavosťou je, že Nóri a Francúzi si medzi sebou podelili prvých šesť pozícií.

Mladší z bratov Böovcov predviedol tradične najrýchlejší beh a dopustil sa jedinej streleckej chyby, keď mu uletel výstrel na tretej položke. Rodák zo Strynu si pripísal 43. individuálne víťazstvo v kariére a poistil si prvú priečku v celkovom hodnotení Svetového pohára.

V Le Grand Bornand sa prezentoval vo výbornej forme, keďže v šprinte bol štvrtý a v sobotu ovládol stíhacie preteky.

Preteky s hromadným štartom v Le Grand Bornand boli bez účasti slovenských biatlonistov.

Na štartovú listinu sa dostalo 25 najlepších mužov podľa poradia vo Svetovom pohári, ďalší piati si zabezpečili miestenku na základe výsledkov z tohtotýždňového šprintu a stíhačky.

Priebežné poradie Svetového pohára (po 7 z 24 pretekov)

1.Johannes Thingnes BöNórsko374 b
2.Tarjei BöNórsko313 b
3.Quentin Fillon MailletFrancúzsko281 b
4.Martin FourcadeFrancúzsko267 b
5.Simon DesthieuxFrancúzsko266 b
6.Johannes DaleRusko265 b

Priebežné poradie v v pretekoch s hromadným štartom (po 1 zo 6 pretekoch)

1.Johannes Thingnes BöNórsko60 b
2.Emilien JacquelinFrancúzsko54 b
3.Tarjei BöNórsko48 b
4.Quentin Fillon MailletFrancúzsko43 b
5.Martin FourcadeFrancúzsko40 b
6.Johannes DaleNórsko38 b

Domov»Zimné športy»Biatlon»Johannes Thingnes Bö ovládol preteky s hromadným štartom, dominovali Nóri a Francúzi