Američania odčinili prehru z úvodného duelu, poradili si s Nemeckom

Hokejisti USA na MS v hokeji do 20 rokov 2020. (Autor: Petr David Josek - TASR/AP)
Sportnet|27. dec 2019 o 21:49

Zápas bol vyrovnaný do konca druhej tretiny.

MS v hokeji do 20 rokov 2020 - B-skupina - Ostrava (Česko)

Nemecko - USA 3:6 (1:2, 2:2, 0:2)

Góly: 3. Peterka (Stützle, Bokk), 23. Peterka (Seider, Bokk), 29. Bokk (Schütz, Reichel) - 8. Harris (Zegras, Kaliyev), 19. Jones (Zegras, Pinto), 35. Pinto (Zegras, Miller), 39. Hall (Zegras, Pivonka), 48. Brink (Robertson, Wahlstrom), 51. Wahlstrom (Pinto)

Rozhodovali: Fatejev (RUS), Pešina (CZE) – Šalagin (RUS), Synek (SVK)

OSTRAVA. Hokejisti USA si pripísali prvú výhru na MS v hokeji do 20 rokov 2020 v Česku. V ostravskej B-skupine porazili Nemecko 6:3 a odčinili štvrtkovú prehru s Kanaďanmi.

Duel bol dve tretiny vyrovnaný a tím USA sa v 39. minúte ujal vedenia 4:3 gólom Curtisa Halla. V tretej tretine pridali poistku Bobby Brink a Oliver Wahlstrom.

K výhre Američanov výrazne prispeli aj trojbodoví Trevor Zegras a Shane Pinto. Na strane Nemecka sa prezentoval dvoma gólmi John-Jason Peterka.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Američania odčinili prehru z úvodného duelu, poradili si s Nemeckom