Martin Vitaloš a vpravo strieľa gól Aatu Raty.
Martin Vitaloš a vpravo strieľa gól Aatu Raty. (Autor: TASR/Radovan Stoklasa)
Športové prenosy SME|28. dec 2019 o 13:45

Na MS hokejistov do 20 rokov prehral slovenský tím 1:8.

MS v hokeji do 20 rokov 2020 - A-skupina - Třinec (Česko)

Fínsko - Slovensko 8:1 (2:0, 5:1, 1:0)

Góly: 5. Puistola (Oden, Tanus), 14. Ak. Räty (Ranta, Aa. Räty), 28. Oden (Tanus, Heinola), 29. Aa. Räty (Killinen, Maccelli), 34. Kokkonen, 35. Erholtz, 40. Ak. Räty (Maccelli, Heinola), 53. Petman (Hatakka) - 37. Džugan (Tkáč, Mudrák).

Rozhodovali: Fatejev (Rus.), Hejduk (ČR) - Bowles (USA), Obwegeser (Švaj.), vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Okuliar 10 min za nešportové správanie, presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 4915 divákov.

Fínsko: Annunen - Nousiainen, Thomson, Hatakka, Heinola, Utunen, Kokkonen, Seppälä, Honka - Maccelli, Saarela, Killinen - Puistola, Tanus, Oden - Ak. Räty, Aa. Räty, Ranta - Erholtz, Petman

Slovensko: Vyletelka (35. Hlavaj) - Dlugoš, Bučko, Kňažko, Vitaloš, Mudrák, Česánek, Turan - Faško-Rudáš, M. Minárik, Džugan - Okuliar, Kováčik, Čajkovič - Mrázik, Paulíny, Tkáč - Jendek, Ďurina, J. Minárik

Fotogaléria zo zápasu MS hokejistov do 20 rokov Slovensko - Fínsko.: fotogaléria

28.12.2019

V Třinci mali obhajcovia titulu stretnutie od úvodu pod kontrolou, jediný gól Slovenska strelil v 37. minúte Róbert Džugan.

Vo svojom treťom stretnutí na šampionáte sa zverenci Róberta Petrovického predstavia v pondelok o 19.00 h proti Švajčiarsku.

Predtým v piatkovom zápase proti Kazachstanu slovenskí hokejisti vydreli triumf 3:1 .

Na konte teda stále majú tri body.

Potrestané fauly

Slovenskí hokejisti mali proti Fínom prevahu iba v hľadisku, na ľade sa hralo podľa scenára "Suomi".

Prvú strelu na Vyletelku vyslal Thomson, v presilovke to potom dvakrát z ľavej strany skúšal Maccelli. V ďalšej početnej výhode po tlaku Fínov sa už skóre menilo, Vyletelku prekonal Puistola.

Slováci odpovedali po akcii Kňažka, ale vzápätí opäť faulovali. V ďalšej šanci vychytal slovenský brankár Rantu, ale v 14. minúte nestačil na dorážku Aku Rätyho - 2:0. Šancu na zníženie mal potom Paulíny, ale z pravej strany mieril iba do Annunena.

Nevyužitá presilovka a fínska kanonáda

V druhej tretine prišli na úvod veľké šance Slovenska v presilových hrách. Prvú mal Mrázik po prihrávke Čajkoviča, neskôr pri dvojnásobnom fínskom oslabení mieril Faško-Rudáš iba do brankára. Ako sa majú hrať presilovky ukázali Fíni v 28. minúte, keď na 3:0 zvýšil Tanus.

O 71 sekúnd to už bolo 4:0, kedy sa pred Vyletelku natlačil spoza bránky Aatu Räty a presne zakončil. V druhej tretine strelili Fíni ešte dva góly. Najskôr mieril presne Kokkonen a potom zvýšil na 6:0 Erholtz.

Po tomto zásahu nahradil Vyletelku v bránke Samuel Hlavaj. Tento ťah Slovákov nabudil a v 37. minúte znížil v presilovej hre Džugan.

Posledné slovo v druhej tretine však mal Aku Räty - 7:1.

V treťom dejstve už obhajca titulu hral na istotu, tempo poľavilo, Fíni si postupne bez komplikácií dokráčali po hladký triumf. Skomplikovalo im ho iba vylúčenie Thomsona, v presilovej hre mohol znížiť Čajkovič.

Ten istý hráč sa potom individuálne presadil aj v 53. minúte, ale mieril do brankára. Ihneď na to sa krásne preštrikoval pred Hlavaja vo vlastnom oslabení Petmana a uzavrel konečné skóre na 8:1.

Hlasy po zápase:

Róbert Petrovický, tréner SR: "Nie je jednoduché zhodnotiť takúto prehru. Chýbala nám osobná herná disciplína, chalanov sme pritom upozorňovali, aby boli sústredení. Prehra je krutá, ale ideme ďalej. Teraz si odpočinieme, pripravíme sa na ďalší zápas, ktorý chceme odohrať čo najlepšie."

Samuel Vyletelka, brankár SR: "My sme nezačali dobre, hneď sme dostali gól a potom druhý. Aj my sme mali záblesky v prvej tretine, ale súper nás potom zatlačil. Škoda, že sme nevyužili presilovku 5 na 3. Súper dal niektoré góly aj so šťastím. K inkasovaným gólom sa nechcem vracať, chcem to hodiť za hlavu a sústrediť sa na ďalší zápas."

Martin Faško-Rudáš, útočník SR: "Začiatok nám ušiel mali sme hneď dve vylúčenia a ťažšie sme sa dostávali do zápasu. Nemôžeme hrať takto ďalej, musíme byť disciplinovaní. Ak by sme hrali 5 na 5, nemusel byť z toho takýto výsledok."

Róbert Džugan, útočník, strelec jediného gólu Slovenska: "Bol to kvalitný súper, výborne korčuľoval. Fíni sú špička a je sa od nich čo učiť. Sú silní na puku, piati bránia a piati útočia."

Dominik Jendek, útočník SR: "Fíni nás neprekvapili. Vedeli sme, čo sú ich silné i slabé stránky. Keď sme však prišli na ľad, akoby sme na to zabudli. Nedodržiavali sme pokyny trénera, každý si hral svoju hru. Málo sme sa tlačili do ich brány, chýbala nám početnejšia streľba.

Martin Bučko, obranca SR: "Bol to kolotoč, Fíni sú individuálne lepší a prevyšovali nás aj tímovo. Povieme si pred zápasom, že disciplína na prvom mieste a potom hráme z prvých piatich minút štyri v oslabení. To tak jednoducho nejde."

ONLINE PRENOS: Slovensko - Fínsko (hokej, MS v hokeji do 20 rokov 2020, MS hokej U20 2020, A-skupina, NAŽIVO, LIVE, dnes)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Skupina A 2019/2020
28.12.2019 o 15:10
Fínsko
8:1
(2:0, 5:1, 1:0)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 5. Puistola (Oden), 14. Aku Räty (Ranta, Aatu Räty), 28. Oden (Tanus, Heinola), 29. Aku Räty (Maccelli, Killinen), 34. Kokkonen (Ranta), 35. Erholtz (Thomson, Nousiainen), 40. Aku Räty (Maccelli, Heinola), 53. Petman (Hatakka) – 37. Džugan (Mudrák, Tkáč). Rozhodca: Fatejev (RUS), Hejduk (CZE) – Bowles (USA), Obwegeser (SUI). Diváci: 4915.
S konštatovaním, že Slovensko vo svojom druhom vystúpení na tohtoročných MS hráčov do 20 rokov v Třinci podľahlo Fínsku 8:1 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť a želám príjemný zvyšok večera. Dočítania priatelia.
59:47
Samuel Hlavaj si aj v závere tretej tretiny pripisuje úspešný zákrok, dnes nás podržal minimálne pri troch – štyroch gólových strelách Fínov.
59:01
Začala sa posledná minúta dnešného zápasu.
58:45
Okuliar v súboji s Thomsonom, po páde na ľade ešte hrozila šarvátka, ktorú však rozhodcovia zastavili.
58:05
Ihneď po buly sa do strely oprel Čajkovič, nemá však potrebné strelecké šťastie.
58:01
Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.
57:55
Po dlhšom čase Justus Annunen musel prevetrať svoju lapačku.
57:33
Marcel Dlugoš tvrdo bojoval o puk pri mantineli s Killinenom, víťazne však zo súboja vyšiel fínsky útočník.
57:00
Sampo Ranta sa dostal ku strele švihom z dobrej pozície, Samuel Hlavaj bol však pripravený.
56:55
Ďalšiu útočnú akciu začína Honka spoza vlastnej bránky.
56:13
Hokejisti z krajiny Tisícich jazier sú stále pri ofenzívnej chuti, Hlavaj však zatiaľ chytá dobre a je oporou nášho tímu.
55:39
Fíni znovu kombinujú v útočnom pásme.
55:01
Začalo sa posledných 5 minút tretej tretiny.
54:12
Nuž, dnešný zápas by sa už mal čím skôr skončiť, treba naň čo najskôr zabudnúť. Zajtra majú naši chlapci deň voľna, v pondelok nás čaká súboj proti výberu Švajčiarska.
53:15
Fíni znovu kombinujú v útočnom pásme, Hlavaj však zatiaľ nemusel zasahovať.
52:59
Sampo Ranta trošku zabrnkal na nervy našim hráčom a vzápätí ho ďalší náš hráč poslal na ľadovú plochu. Vylučovať sa však nebude.
52:27
Fínsko s piatimi hráčmi.
52:04
goalFínsko dalo gól!
Nuž a inkasujeme aj v našej presilovej hre. Fantastickú individuálnu akciu predviedol MIKKO PETMAN, ktorý nabral obrovskú rýchlosť, predral sa cez obrancu a vychutnal si aj Samuela Hlavaja. Asistencie: Santeri Hatakka.
51:34
Naši chlapci kombinujú v útočnom pásme, Annunen ale znovu nemusel zasahovať.
51:00
Dnešné stretnutie sleduje 4915 divákov.
50:45
Prvú útočnú akciu v presilovej hre musíme začať až od Samuela Hlavaja, napokon je z toho len zakázané uvoľnenie.
50:27
Vylúčenie v tíme Fínsko (Matias Maccelli – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
50:11
Marcel Dlugoš predviedol parádnu prihrávku z vlastného obranného pásma na útočnú modrú čiaru, škoda však, že Jendek následne puk stratil.
50:01
Máme za sebou polovicu tretej tretiny, stav zápasu je stále 7:1.
49:54
Fínsko so štyrmi hráčmi.
49:43
Konečne sme v útočnom pásme, ale Annunen vôbec nemusel zasahovať.
49:12
Puk je stále v našom obrannom pásme, takmer 80% presilovej hry je za nami.
48:40
Mikko Kokkonen opäť oslobodzuje svoj tím, našim sa v tejto presilovej hre zatiaľ vôbec nedarí.
48:10
Prvá útočná akcia v presilovej hre nám nevyšla, puk končí až za bránkou Samuela Hlavaja, ktorému ešte robil starosti nepríjemný Saarela.
47:54
Vylúčenie v tíme Fínsko (Lassi Thomson – 2 min., držanie).
47:01
Dnes však klobúk dole pred našimi fanúšikmi priamo v hale, ktorí napriek nepriaznivému stavu ženú našich chlapcov dopredu.
46:32
V třineckej Werk aréne máme ďalšiu reklamnú prestávku, tréner Róbert Petrovický rozhodne má čo svojim zverencom povedať.
45:51
Fíni roztočili typický kolotoč v našom pásme, Ďurina však získal puk a rútil sa do prečíslenia 2 na 1 spoločne s Jendekom. Annunen ale napokon nemusel zasahovať, keďže Ďurinu zastavil fínsky obranca.
45:01
Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, stav zápasu je 7:1 v prospech Fínska.
44:34
Zápas má v týchto momentoch výborné tempo, i keď o jeho osude je dávno rozhodnuté.
44:00
Čajkovič puk šikovne z pravej strany nahodil k ľavej tyči Annunenovej bránky, Okuliar sa však ku dorážke nedostal.
43:21
Naši chlapci sa snažia dostať do útočného pásma, akciu založil Kňažko, ale Fíni puk získali a stiahli za vlastnú bránku.
42:44
Fíni však znovu vyhrali buly, okamžite sa usadili v našom obrannom pásme a kombinujú pred Samuelom Hlavajom.
42:21
Ďalšia strela na našu bránku, Samuel Hlavaj však opäť puk po strelu Mikka Kokkonena kryl.
41:10
Naši chlapci pohrozili akciou Maxima Čajkoviča, ale Annunen napokon vôbec nemusel zasahovať.
40:20
importantUž po pár sekundách sa však Fíni dostali do prečíslenia, po strele Maccelliho však Hlavaj predviedol fantastický zákrok a podržal náš tím!
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech nášho tímu.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine prehrávame s Fínskom 7:1. Tretia tretina sa začne približne o 16:57.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:31
39:31
Tak toto je nepríjemné! AKU RÄTY si šikovne zbehol po pravej strane medzi kruhy a strelou švihom k ľavej tyči Hlavajovej bránky zvýšil vedenie Fínov na 7:1. Asistencie: Matias Maccelli, Ville Heinola.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:13
Lassi Thomson sa dostal do dvoch streleckých pozícii. Prvou strelou minul našu bránku tesne, druhou strelou mieril úplne mimo.
38:01
Začali sa posledné dva minúty druhej tretiny.
37:37
Hra sa v týchto momentoch prelieva zo strany na stranu, nás teší, že naši chlapci stále poctivo bojujú o každý puk.
36:34
36:34
goalSlovensko dalo gól! Podarilo sa nám vyhrať buly, výbornú strieľanú prihrávku Tkáča pred bránku Fínska poslal do siete Annunena RÓBERT DŽUGAN! Asistencie: Dávid Mudrák, Daniel Tkáč.
36:24
Vylúčenie v tíme Fínsko (Aatu Räty – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
35:01
Do konca druhej tretiny ostáva necelých 5 minút, s Fínskom prehrávame už 6:0.
34:52
changeStriedanie v tíme Slovensko: z ihriska odchádza Samuel Vyletelka, prichádza Samuel Hlavaj.
34:52
34:52
Tak tentoraz ide chyba aj na vrub nášho brankára. EEMIL ERHOLTZ šikovne vystrelil, Vyletelka puk videl, ale ten napriek tomu končí v našej sieti, prešiel mu totiž medzi rukou a betónom a nakoniec si ho nešťastne korčuľou poslal do vlastnej siete. Asistencie: Lassi Thomson, Kim, Nousiainen.
34:25
Aku Räty znovu šikovnou strelou preveril pozornosť nášho brankára, Samuel Vyletelka však bol pripravený a puk kryl.
33:56
Tak, v týchto momentoch už je to pomerne nepríjemný výsledok, verme však, že sa našich chlapcom podarí vsietiť aspoň čestný gól.
33:15
33:15
Strelu Fínov od modrej čiary Boris Česánek tečoval priamo pred Samuelom Vyletelkom a puk po piatykrát končí v našej sieti. Presný zásah je pripísaný strieľajúcemu MIKKOVI KOKKONENOVI. Asistencia: Sampo Ranta.
33:02
V Třinci máme ďalšiu reklamnú prestávku. Povedzme si, že obrovskými fínskymi talentami sú bratia Rätyovci. Najmä mladší Aatu by sa mal v drafte v roku 2021 objaviť veľmi vysoko.
32:48
Paulíny výbornom bodyčekom poslal na ľad jedného z fínskych hokejistov, verme, že i toto môže byť moment, ktorý našich hráčov trošku naštartuje.
31:59
Fíni sú jednoducho v laufe, v tomto zápase sa im naozaj darí, verme, že naši chlapci sa ešte dokážu vrátiť ku hre z úvodu druhej časti hry.
31:22
Fíni si trošku nerozumeli v rozohrávku, napriek tomu však ostávajú v útočnom pásme a stále kombinujú pred našou bránkou.
30:58
Samuel Vyletelka si na svoje konto pripisuje ďalší pozorný zákrok.
30:34
V týchto momentoch sa stále hrá v našom obrannom pásme, nedarí sa nám oslobodiť a trošku si vydýchnuť.
30:01
Máme za sebou polovicu zápasu, s Fínskom prehráva 4:0.
29:22
Fíni si už v týchto momentoch užívajú zápas a na ľade to vyzerá akoby im narástli krídla.
28:26
28:26
Rýchly prechod Fínov cez útočnú modrú čiaru, AKU RÄTY sa po pravej strane prehnal vpred, obkorčuľoval našu bránku a puk popri ľavej tyči poslal do Vyletelkovej siete. Asistencie: Matias Maccelli, Lenni Killinen.
27:49
Fíni aj po treťom góle pokračujú v nápore, Kokkonen si chystal streleckú pozíciu, ale napokon nebol úspešný.
27:16
27:16
Obrovská škoda. Po sľubnom úvode druhej tretiny inkasujeme znovu gól v oslabení. Vyletelka sa snažil prikryť puk, ale hokejkou ho nešťastne poslal za seba, kde už číhal JOONAS ODEN a zvýšil vedenie Fínska už na 3:0! Asistencie: Kristian Tanus, Ville Heinola.
26:54
Fíni opäť vyhrali buly v našom obrannom pásme a okamžite kombinujú pred Samuelom Vyletelkom.
26:35
Vylúčenie v tíme Slovensko (Oliver Okuliar – 2 min., hákovanie).
26:17
Stále trvá obrovský nápor nášho súpera, strelu Killinena však Vyletelka výborne kryl.
25:34
V týchto momentoch sa hrá dlhšie v našom obrannom pásme, Fíni sa nadýchli k mohutnému náporu.
25:01
Máme za sebou úvodných 5 minút druhej tretiny, s Fínskom stále prehrávame 2:0.
24:43
Marcel Dlugoš sa snažil založiť rýchly útok, Ďurina však puk len tečoval do útočného pásma.
24:12
Veľká škoda nevyužitej presilovej hry o dvoch hráčov, napriek tomu však musíme chalanov za úvod druhej tretiny jednoznačne pochváliť.
23:58
Fínsko v plnom počte.
23:33
Do druhej tretiny sme však vstúpili vo výbornom tempe a v tomto musia naši chalani pokračovať.
23:12
22:34
importantČajkovič najskôr našiel krížnou prihrávkou Faška-Rudáša, ktorého strelu ale Annunen bravúrne vyrazil, vzápätí bola Čajkovičova strela tečovaná mimo fínsku bránku.
22:25
Naši hráči kombinujú v útočnom pásme, Annunen však zatiaľ nemusel zasahovať.
21:58
Vylúčenie v tíme Fínsko (Peetro Seppälä – 2 min., krosček).
21:56
importantObrovská šanca Slovenska v podaní Michala Mrázika, ktorého našiel Čajkovič. Annunen však skvelým zákrokom podržal svoj tím! Budeme však hrať presilovú hru o dvoch hráčov!
21:43
Vzápätí sa Fíni dostali do rýchleho protiútoku, puk ale napokon končí v lapačke nášho brankára Samuela Vyletelku.
21:18
Ihneď po buly sa do strely oprel Michal Mrázik, ale Justus Annunen bol pozorný.
21:12
Vylúčenie v tíme Fínsko (Lassi Thomson – 2 min., krosček).
20:55
Naši chlapci sa však dostávajú do útoku a navyše budeme hrať presilovú hru!
20:33
Hneď v úvode tejto časti hry si opäť streleckú pozíciu hľadal fínsky kapitán Thomson, Vyletelka ale nemusel zasahovať.
20:01
Úvodné buly druhej tretiny opäť v prospech Fínska.
20:01
Začala sa druhá tretina.
Máme za sebou prvú tretinu, po ktorej prehrávame 2:0. Najmä v prvej polovici tretiny to bol v našom obrannom pásme poriadny kolotoč, hrali sme trikrát v oslabení. V druhej polovici tretiny už bol hra trošku vyrovnanejšia, ale Annunena v bránke Fínska sme nedokázali vážnejšie preveriť. Druhá tretina sa začne približne o 16:00.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:28
Fíni sa snažia niečo vymyslieť smerom dopredu, ale stav v prvej časti hry sa už nezmení.
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:35
Fíni stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry.
18:01
Začali sa posledné dve minúty prvej časti hry.
17:34
Blíži sa nám záver prvej tretiny, ideálne by bolo už v tejto časti hry neinkasovať a počas prestávky sa trošku upokojiť.
16:52
Ďalšia rýchla akcia Fínov, strelu Killinena však Samuel Vyletelka bez problémov skryl do svojej výstroje.
16:15
Nuž, chlapci bojujú zo všetkých síl, zatiaľ sa nám však nedarí prelomiť pozornú fínsku defenzívu. Annunena zatiaľ ohrozujeme len z rýchlych protiútokov.
15:55
importantTentoraz však veľká šanca na našej strane, Martin Faško-Rudáš sa dostal do dobrej pozície, ale popri tyči sa mu nepodarilo puk prepasírovať do Annunenovej siete!
15:33
importantFíni znovu v obrovskom tlaku, kapitán Suomi Thomson si hľadal streleckú pozíciu, ale nebol úspešný.
15:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Slovensko prehráva s Fínskom 2:0.
14:36
Znovu rýchly útok Slovenska, Ďurina však nemal potrebnú rýchlosť. Na prihrávku sa mu ešte ponúkal Mrázik, Ďurina zobral zodpovednosť na seba, ale nemieril presne.
14:02
Rýchly útok Slovenska potiahol Paulíny, následná strela mu však úplne nesadla.
13:21
13:21
Tak toto je veľká smola! Rýchly fínsky útok potiahol šikovný Sampo Ranta, ktorý sa z pravej strany natlačil pred Vyletelku. Ten jeho strelu síce vyrazil, ale na druhú dorážku v podaní AKU RÄTYHO však už bol prikrátky. Asistencie: Sampo Ranta, Aatu Räty.
13:02
Naši chlapci sú znovu v útoku, ale puk stratili krátko za modrou čiarou a dopredu idú znovu hokejisti Suomi.
12:21
Hra je znovu prerušená, preto si môžeme pozrieť štatistické okienko. Naši hokejisti do 20 rokov porazili Fínov na MS tejto vekovej kategórie naposledy v roku 2014. O výhru 2:1 sa postarali gólmi Peter Cehlárik a Matúš Holenda.
11:32
V týchto momentoch sa zdá hra opticky vyrovnanejšia ako v úvode zápasu, naši chlapci si jednoznačne musia dať pozor na zbytočné vylúčenia.
10:55
Maxim Čajkovič sa šikovne dostal do zakončenia, strelou spoza obrancu Hatakku však výborného fínskeho brankára neprekvapil.
10:32
V týchto momentoch sme v útočnom pásme, o puk sa vedie tvrdá bitka za bránkou Justusa Annunena.
10:01
Máme za sebou polovicu prvej tretiny, s Fínskom prehrávame zatiaľ 1:0.
09:44
Samuel Vyletelka musel opäť zasahovať. Pri ďalšej útočnej snahe Fínov je odpískané postavenie útočiaceho hráča v bránkovisku.
09:03
Snáď po prvý raz v zápase sme sa dostali na dlhší čas do útočného pásma, strelu Kňažka od modrej čiary však nemal kto pred Annunenom tečovať, prípadne dorážať.
08:33
Hostia v plnom počte.
08:13
Fíni sú dnes vedení ako domáci tím, pokračujú v obrovskom tlaku.
07:45
Puk je v týchto momentoch za bránkou Annunena a naša preťažená obrana si tak môže aspoň na chvíľočku vydýchnuť.
07:22
importantFíni znovu uspeli na vhadzovaní v našom obrannom pásme, okamžite po vyhratom buly pálil Heinola, ale Vyletelka sa stihol presunúť a skryl puk do svojej lapačky.
06:55
importantFíni znovu v nápore pred našou bránkou, po strele od modrej čiary nasledoval jemný teč puku v podaní fínskeho hráča, ale Vyletelka bol pozorný!
06:33
05:45
Fíni sú však bleskovo rýchli a čo je horšie, budeme hrať znovu v oslabení. Tak toto je skutočne nepríjemný začiatok zápasu.
05:13
importantObrovská šanca Slovenska! Kňažko sa dostal do výbornej šance, ale Justus Annunen osvedčil svoje kvality a podržal svoj tím! Na našu smolu sme sa nedostali k dorážke, ktorá by už mohla narobiť brankárovi Fínska väčšie starosti.
04:55
04:55
Tlak Fínov už bol skutočne obrovský, najskôr si po krížnej prihrávke Honka položil Vyletelku na ľad, ale nemieril presne, ale vzápätí už PATRIK PUISTOLA bez problémov otvoril skóre strelou do poloopustenej slovenskej bránky! Asistencia: Joonas Oden.
04:11
Fíni znovu v kombinácii v našom obrannom pásme, zatiaľ sa však dobre bránime.
03:46
Vylúčenie v tíme Slovensko (Oliver Turan – 2 min., podrazenie).
03:45
Veľmi dôležité prvé oslabenie sme zvládli, ale krátko po návrate Čajkoviča z trestnej lavice budeme opäť hrať v oslabení.
03:20
02:45
Obrovský tlak Fínov, tentoraz si však so strelou Honku poradil Vyletelka. Stále však trvá nápor nášho súpera.
02:23
Fíni opäť v nápore, delovka Heinolu od modrej čiary však minula priestor našej bránky.
01:55
Mrázik odvádza skvelú prácu pri napádaní Maccelliho, ten si však dokázal poradiť.
01:43
Fíni sa krátko po buly dostali do tlaku, napokon však chybujú na modrej čiare a strácajú útočné pásmo.
01:20
Vylúčenie v tíme Slovensko (Maxim Čajkovič – 2 min., podrazenie).
01:02
Druhá formácia Suomi si urobila priestor v našom obrannom pásme, Vyletelka síce zasahovať nemusel, ale budeme hrať v oslabení.
00:34
Prvá útočná akcia patrí Fínom, strela obrancu však letela tesne vedľa bránky Samuela Vyletelku.
00:01
Úvodné buly zápasu v prospech hokejistov Fínska.
00:01
Na ľade už máme rozhodcovskú trojicu a nastupujú i oba tímy.

Fínsko: Annunen (Piiroinen) – Nousiainen, Thomson (C), Hatakka, Heinola (A), Kokkonen, Utunen, Honka, Seppälä – Killinen, Maccelli, Saarela – Oden (A), Puistola, Tanus – Erholtz, Petman, Ranta – Aatu Räty, Aku Räty.

Slovensko: Vyletelka (Hlavaj) – Dlugoš, Bučko, Vitaloš, Kňažko (A), Mudrák, Česánek (C), Turan – Faško-Rudáš, Džugan (A), M. Minárik – Okuliar, Kováčik, Čajkovič – Paulíny, Mrázik, Tkáč – Jendek, J. Minárik, Ďurina.

Rozhodca: Fatejev (RUS), Hejduk (CZE) – Bowles (USA), Obwegeser (SUI).
Príjemný dobrý deň, vitajte pri sledovaní on-line prenosu z druhého vystúpenia reprezentácie Slovenska do 20 rokov na šampionáte tejto vekovej kategórie, dnešným súperom nášho tímu bude výber Fínska. Zápas sa začína o 15:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Slovensko v úvodnom zápase turnaja porazili po dobrom výkone Kazachstan 3:1 (góly SVK Okuliar, Tkáč, Džugan). Najlepším hráčom zápasu bol vyhlásený gólman Samuel Hlavaj.
Zostava Slovenska na turnaji:

Brankári:
Samuel Hlavaj (Sherbrooke, QMJHL), Samuel Vyletelka (Minnesota, NAHL), Jakub Lackovič (Žilina).

Obrancovia:
Martin Bučko (Košice), Boris Česánek (Poprad), Marcel Dlugoš (Žilina/L. Mikuláš), Oliver Turan (Detva), Samuel Kňažko, Dávid Mudrák (oba Turku, Finsko), Marko Stacha (Trenčín), Martin Vitaloš (Rögle, Švédsko).

Útočníci:
Maxim Čajkovič (Saint John, QMJHL), Viktor Ďurina (Trenčín/Dubnica), Róbert Džugan (Trenčín/Topolčany), Martin Faško-Rudáš (Everett, WHL), Nicolas Ferenyi (Trenčín/Pov. Bystrica), Dominik Jendek (Slovan Bratislava), Kristián Kováčik (Trenčín/Žilina), Jakub Minárik (Nitra), Marek Minárik (Žilina), Michal Mrázik (Linköping, ŠVédsko), Oliver Okuliar (Lethbridge, WHL), Adam Paulíny (Martin), Daniel Vladimír Tkáč (Merritt Centennials, BCHL).

Fínsko je tradičným súperom Slovenska na MS, no posledné víťazstvo našich chlapcov nad Suomi sa datuje do roku 2014, kedy zvíťazili 2:1 po góloch Petra Cehlárika a Matúša Holendu. Fíni už majú rovnako jeden zápas na šampionáte za sebou, Švédom podľahli 2:3 po predĺžení. Ešte väčšou stratou však pre Fínov je zranenie útočnej hviezdy Rasmusa Kupariho, ktorý na aktuálnom šampionáte už nemôže môcť hrať. Napriek tomu však majú Fíni tradične výborný tím, napr. brankár Justus Annunen chytá v najvyššej fínskej súťaži s úspešnosťou 94,7%.