Dúbravka dostal dva góly, Newcastle podľahol Evertonu

Dominic Calvert-Lewin z Evertonu prekonáva Martina Dúbravku.
Dominic Calvert-Lewin z Evertonu prekonáva Martina Dúbravku. (Autor: SITA/AP)
TASR|28. dec 2019 o 16:18

Brighton tak získal pred týmto súperom náskok troch bodov a je v tabuľke 14. s 23 bodmi.

LONDÝN. Newcastle United odštartoval druhú polovicu sezóny najvyššej anglickej futbalovej ligy prehrou, keď v 20. kole na domácom štadióne St. James Park podľahol Evertonu 1:2.

Už v 10. minúte odcentroval do pokutového územia islandský stredopoliar Gylfi Sigurdsson a zmätok využil Mason Holgate.

Ten síce prekonal slovenského brankára Martina Dúbravku, no loptu pred bránkovou čiarou zastavil jeden z obrancov domácich.

Už o tri minúty zahrávali hostia priamy kop po faule na Michaela Keana. Sigurdssonovu strelu síce zastavil múr, no na druhý pokus poslal loptu do pokutového územia a Dominic Calvert-Lewin nezaváhal.

V prvom dejstve mali "straky" množstvo šancí, no ani jednu z nich nevyužili. Vyrovnanie prišlo v 56. minúte zásluhou švajčiarskeho obrancu Fabiana Schära.

Neprešlo ani desať minút a po presnom centri poslal loptu za chrbát slovenského gólmana opäť autor prvého gólu Calvert-Lewin.

FC Brighton & Hove Albion zvíťazil v sobotňajšom domácom stretnutí nad AFC Bournemouth 2:0. Southampton sa rozišiel s Crystal Palace remízou 1:1, predposledný Watford zdolal 18. Aston Villu 3:0.

Zverencov portugalského trénera Joseho Mourinha zaskočil posledný Norwich, ktorý v stretnutí s Tottenhamom dvakrát viedol a meranie síl sa napokon skončilo remízou 2:2.

Druhý Leicester zvíťazil na London Stadium nad West Hamom 2:1.

Manchester United vyhral vo večernom zápase na pôde Burnley 2:0 a poskočil na piatu priečku.