Sobota, 5. december, 2020 | Meniny má OtoKrížovkyKrížovky

Tatar skóroval aj asistoval, Montreal však napokon na Floride prehral

Na gól prihral aj Sekera.

NEW YORK. Slovenský hokejista Tomáš Tatar zaznamenal v zámorskej NHL gól i asistenciu, ani jeho dva body ale neodvrátili prehru Montrealu na ľade Floridy 5:6. Hviezdou domácich bol Jonathan Huberdeau, ktorý si pripísal štyri body (2+2).

Tatar svojim 16. gólom v sezóne znížil v prvej tretine na 1:2, necelé dve minúty pred koncom sa potom pri hre bez brankára podieľal na kontaktnom zásahu na 5:6. Canadiens ale už nedokázali poslať duel do predĺženia.

Tatar sa do štatistík zapísal v treťom stretnutí za sebou, na konte má 35 bodov v 39 zápasoch. Odohral 18:52 min, pripísal si aj štyri strely na bránku a mínusový bod.

Dallas štyrmi gólmi v tretej tretine otočil duel na ľade Arizony z 0:2 na 4:2 vo svoj prospech. Jednou asistenciou k tomu prispel slovenský obranca Andrej Sekera, keď v 51. minúte zadovkou spoza bránky šikovne našiel Alexandra Radulova a ten vyrovnal na 2:2. Sekera bodoval po desiatich dueloch, na konte má v sezóne spolu štyri asistencie a žiadny gól.

Obranca Christián Jaroš si pripísal druhý štart v tomto ročníku profiligy, prvý od 22. novembra. Jeho Ottawa ale doma nestačila na New Jersey 3:4 po predĺžení.

Jaroš odohral 7:53 min, mal plusový bod, dve zblokované strely a dva "hity". V nadstavení rozhodol o triumfe hostí Jack Hughes.

Boston zdolal Buffalo 3:2, slovenský zadák Zdeno Chára strávil na ľade 22:55 min bez bodového zápisu. Pred Jaroslavom Halákom dostal v bránke domácich prednosť Fín Tuuka Rask, dvoma presilovkovými gólmi sa prezentoval v drese víťazov Jake DeBrusk.

Tampa Bay s Erikom Černákom v zostave si poradila s Detroitom 2:1. Černák strávil na ľade 17:22 min, na bránku súpera vyslal tri strelecké pokusy. Tampa vyhrala nad Detroitom už 16. duel v základnej časti za sebou.

NHL 2019/2020 - základná časť - 30. december:

St. Louis - Winnipeg 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)

Góly: 15. R. O'Reilly (Pietrangelo, Sundqvist), 36. Schwartz (Kyrou, B. Schenn), 48. Thomas (Dunn, Kyrou), 60. Schwartz – 26. N. Shore (L. Shaw, Harkins)

Columbus - Chicago 2:3 po s.n. (2:0, 0:0, 0:2 - 0:0)

Góly: 7. Riley Nash (Gavrikov, D. Savard), 19. Dubois (N. Foligno, Gerbe) – 48. D. Strome (E. Gustafsson, DeBrincat), 58. E. Gustafsson (Keith, D. Kubalík), rozh. náj. P. Kane

Ottawa - New Jersey 3:4 pp (0:1, 2:2, 1:0 - 0:1)

Góly: 29. N. Paul (Duclair, Goloubef), 34. Anisimov (Englund, White), 56. Chabot (Pageau) – 9. Hischier (Vatanen, Severson), 36. N. Gusev (Vatanen, J. Hughes), 38. Wood (Simmonds), 61. J. Hughes (Palmieri, Vatanen)

/Obranca Christián Jaroš (Ottawa) odohral takmer 8 minút, uštedril dva bodyčeky, zablokoval dve strely a pripísal si jeden plusový bod./

Minnesota - NY Islanders 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)

Góly: 16. Donato (Suter, J. Eriksson Ek) – 45. Pulock (Barzal, Pelech), 47. M. Martin (Komarov, Leddy), 58. Kühnhackl (B. Nelson)

Boston - Buffalo 3:2 (1:0, 0:1, 2:1)

Góly: 13. Pastrňák (Marchand, Bergeron), 43. DeBrusk (Kampfer, Pastrňák), 43. DeBrusk (Krejčí, Kampfer) – 27. Ristolainen (S. Reinhart, Ma. Johansson), 46. Lazar (Ristolainen, Eichel)

/Obranca Zdeno Chára (Boston) odohral takmer 23 minút, uštedril jeden bodyček, vyhral jedno vhadzovanie a zablokoval štyri strely./

Florida - Montreal 6:5 (2:1, 3:2, 1:2)

Góly: 5. Acciari (Connolly, Matheson), 7. Barkov (Huberdeau), 24. Barkov (Huberdeau, Dadonov), 34. Huberdeau (Dadonov, Matheson), 35. Huberdeau (Barkov, Strålman), 41. Matheson – 14. Tatar (Petry, Suzuki), 22. Petry (Suzuki), 23. Domi (Kulak, Suzuki), 45. Kotkaniemi (Weal, Domi), 59. S. Weber (Petry, Tatar)

/Útočník Tomáš Tatar (Montreal) odohral takmer 19 minút, strelil jeden gól, pridal aj jednu asistenciu, uštedril tri bodyčeky, prehral dve vhadzovania, štyrikrát vystrelil na bránu súpera a pripísal si jeden mínusový bod./

Tampa - Detroit 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 25. Palát (Shattenkirk), 46. B. Point (Hedman) – 38. Fabbri (Hronek)

/Obranca Erik Černák (Tampa) odohral 17 minút, zablokoval jednu strelu, uštedril dva bodyčeky a trikrát vystrelil na bránu súpera./

Arizona - Dallas 2:4 (2:0, 0:0, 0:4)

Góly: 9. Hall (Garland, Dvorak), 19. Garland (Schmaltz, Söderberg) – 43. Ja. Benn (Seguin, Lindell), 51. Radulov (Sekera, Ja. Benn), 56. Hintz (Gurianov, J. Klingberg), 59. Janmark

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 14 a pol minúty, asistoval pri jednom góle, prehral jedno vhadzovanie, zablokoval jednu strelu a pripísal si dva plusové body./

Anaheim - Philadelphia 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)

Góly: 1. Gudbranson (Henrique) – 10. Couturier (Voráček, Giroux), 64. K. Hayes (Voráček)

Calgary - Vancouver 2:5 (0:3, 1:0, 1:2)

Góly: 39. R. Andersson (Monahan, Tkachuk), 60. Hanifin (E. Lindholm, Tkachuk) – 4. T. Myers (Virtanen, Gaudette), 7. T. Myers (Boeser, Q. Hughes), 11. Virtanen (T. Myers, Pearson), 47. Pearson (Horvat, Eriksson), 60. Pearson (Horvat, Edler)