Mladí Slováci nemali šancu ani proti Švédom a hladko prehrali

Tréner reprezentácie do 20 rokov Róbert Petrovický. (Autor: Ilustračné foto - TASR)
Športové prenosy SME, TASR|31. dec 2019 o 13:00

Postup do štvrťfinále majú istý.

MS do 20 rokov - A-skupina (Třinec):

Švédsko - Slovensko 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Góly: 9. Holtz (Söderström, Raymond), 10. Eriksson (Henriksson, Bäck), 14. Broberg (Nässén), 26. Bäck (Ginning, Berggren), 37. Holtz (Söderström, Berggren), 60. Fagemo (Höglander, Lundkvist) - 46. Kováčik (Okuliar, Stacha), 59. Džugan (Faško-Rudáš). Rozhodovali: Lawrence (Kan.), Schrader (Nem.) - Huseby (Kan.), Obwegeser (Švaj.), vylúčení: 7:10 na 2 min., presilovky: 2:1, oslabenia: 1:0, 4154 divákov.

Švédsko: Alnefelt - Sandin, Söderström, Ginning, Lundkvist, Björnfot, Broberg, Norlinder - Fagemo, D. Gustafsson, Höglander - Pašič, Bäck, Berggren - Holtz, Henriksson, Raymond - H. Gustafsson, Öberg, Nässén - Eriksson

Slovensko: Hlavaj - Vitaloš, Stacha, Mudrák, Kňažko, Dlugoš, Bučko, Česánek, Turan - Faško-Rudáš, M. Minárik, Okuliar - Džugan, Kováčik, Čajkovič - Tkáč, Paulíny, Jendek - Ďurina, J. Minárik, Mrázik

TŘINEC. Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom štvrtom zápase na MS tejto vekovej kategórie so Švédmi 2:6.

Už pred silvestrovským súbojom bolo jasné, že v třineckej A-skupine obsadia štvrté miesto. Vo štvrtkovom štvrťfinále narazia na jedného z dvojice USA - Kanada, meno súpera sa dozvedia až po utorkovom večernom dueli ostravskej B-skupiny Kanada - Česko.

Slovenskí hokejoví reprezentanti do 20 rokov prehrali vo svojom štvrtom zápase na MS tejto vekovej kategórie so Švédmi 2:6. Už pred silvestrovským súbojom bolo jasné, že v třineckej A-skupine obsadia štvrté miesto.

Vo štvrtkovom štvrťfinále narazia na jedného z dvojice USA - Kanada, meno súpera sa dozvedia až po utorkovom večernom dueli ostravskej B-skupiny Kanada - Česko.

Mladí Slováci zaostávali proti Švédom vo všetkých herných činnostiach, gólovo sa dokázali presadiť až v tretej tretine za stavu 0:5. V 46. minúte využil presilovku Kristián Kováčik a necelé dve minúty pred koncom dal gól Róbert Džugan, ktorý tak skóroval aj vo štvrtom vystúpení na MS.

O dominancii severanov svedčí aj pomer striel 42:18 v ich prospech. Švédi vyhrali A-skupinu so ziskom 11 bodov. V základnej skupine juniorských MS neprehrali viac ako desať rokov, sériu víťazstiev natiahli už na 52 zápasov.

Zverenci trénera Róberta Petrovického dokázali v štyroch stretnutiach v A-skupine získať tri body za úvodné víťazstvo 3:1 nad Kazachstanom, vďaka ktorému sa vyhli bojom o záchranu a zabezpečili si účasť vo štvrťfinále.Švédsko - Slovensko 6:2 (3:0, 2:0, 1:2)

Tabuľka A-skupiny:

1.Švédsko4310020:811
2.Fínsko3201017:57
3.Švajčiarsko3200114:106
4.Slovensko410038:223
5.Kazachstan400047:210

ONLINE PRENOS: Slovensko - Švédsko (hokej, MS v hokeji do 20 rokov 2020, MS hokej U20 2020, A-skupina, NAŽIVO, LIVE, dnes)

Majstrovstvá sveta do 20 rokov Skupina A 2019/2020
31.12.2019 o 15:10
Švédsko
6:2
(3:0, 2:0, 1:2)
60' minúta
Slovensko
Góly a asistencie: 9. Holtz (Söderström, Raymond), 10. Eriksson (Henriksson), 14. Broberg (Nässén), 26. Bäck (Ginning, Öberg), 37. Holtz (Söderström, Berggren), 60. Fagemo (Lundkvist, Höglander) – 46. Kováčik (Okuliar, Stacha), 59. Džugan (Faško-Rudáš). Rozhodca: Lawrence, Schrader – Huseby, Obwegeser. Diváci: 4154.
S konštatovaním, že v poslednom zápase základnej skupiny prehrali naši reprezentanti do 20 rokov s rovesníkmi so Švédska 6:2 sa s vami lúčim, ďakujem za pozornosť, želám krásny Silvester a šťastný rok 2020! Dočítania priatelia!
Najlepší hráč Švédska: Alexander Holtz.
Najlepší hráč Slovenska: Marko Stacha.
59:45
59:45
goalŠvédsko dalo gól!
Tre Kronor využívajú presilovú hru, pretože na ľavej strane si SAMUEL FAGEMO pripravil streleckú pozíciu, počkal si na pohyb nášho brankára a polovysokou strelou zápästím dáva šiesty gól svojho tímu! Asistencie: Nils Lundkvist, Nils Höglander.
59:17
Vylúčenie v tíme Slovensko (Maxim Čajkovič – 2 min., nedovolené bránenie).
59:01
Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.
58:30
Výsledkovo teda dnešný zápas nie je pre nás až tak hrôzostrašný ako to vyzeralo v polovici zápasu, napriek tomu však v ďalšom zápase o postup do boja o medaily budeme potrebovať diametrálne iný výkon.
58:03
Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Faško-Rudáš – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Švédsko (Adam Ginning – 2 min., hrubosť).
58:03
58:03
goalSlovensko dalo gól! Krásna akcia nášho tímu, RÓBERT DŽUGAN si našiel priestor na pravej strane a strelou švihom prekonal Alnefelta! Asistencia: Martin Faško-Rudáš.
57:44
Nešťastne tečovaný puk končí na švédskej striedačke.
57:11
Švédi sa už príliš do zakončenia netlačia, v súboji pri zadnom mantineli získal puk náš kapitán Vitaloš.
56:30
Dnešné stretnutie sleduje 4154 divákov.
56:07
Slovensko v plnom počte.
55:40
Holtz sa oprel do strely, Mudrák tentoraz zblokoval jeho strelu.
55:37
Slovensko so štyrmi hráčmi.
55:13
Mudrák vyhodil puk cez všetky čiary a získal cenné sekundy pre náš tím.
55:01
Začalo sa posledných 5 minút riadneho hracieho času.
54:35
Ďalší útok musia Švédi začínať až od vlastného brankára.
54:07
Oddychový čas domácich.
54:07
Vylúčenie v tíme Slovensko (Jakub Minárik – 2 min., sekanie).
53:37
Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Faško-Rudáš – 2 min., sekanie).
53:30
Fantastická krížna prihrávka na Sandina, ktorý bol však v zakončení faulovaný! Zdá sa, že je aj zranený, pretože okamžite mieri do šatne svojho tímu.
53:18
Slovensko s plným počtom hráčov.
52:27
Vylúčenie v tíme Švédsko (Jonatan Berggren – 2 min., faul lakťom).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Martin Bučko – 2 min., hrubosť).
51:27
importantŠvédi znovu v obrovskom nápore počas presilovej hry, pomer hráčov na ľadovej ploche sa však vyrovná! Tak napokon nie, pretože na lavicu hanby smeruje aj slovenský hokejista!
51:18
Vylúčenie v tíme Slovensko (Boris Česánek – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Švédsko (David Gustafsson – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme Slovensko (Oliver Turan – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
50:59
Tre Kronor opäť v kombinácii pred našou bránkou, puk končí v moci Samuela Hlavaja a následne vzniká ešte menšia šarvátka.
50:33
V Třinci máme ďalšiu komerčnú prestávku.
50:01
Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Slovensko stále prehráva so Švédskom 5:1.
49:39
Kňažkova dlhá prihrávka našla adresáta, následná prihrávka pred bránku Švédska však nebola presná.
49:03
Fagemo sa v dobrej pozícii oprel do puku, jeho strela do protipohybu Samuela Hlavaja ale nebola dostatočne presná.
48:22
Tretia tretina je opticky asi najlepšia naša v tomto zápase, stále však prehrávame 5:1.
47:51
Tvrdé boje o puk v našom útočnom pásme, Ďurina v súboji padol na ľadovú plochu, ale vylučovať sa nebude.
46:59
Severania opäť poriadne zamotali hlavy našej obrane, napokon však sami stiahli puk za Alnefelta a striedajú počas hry.
46:02
Švédi znovu kombinujú v našom obrannom pásme, našim chlapcom sa zatiaľ nedarí získať puk.
45:17
importantRozhodcovia si ešte prezerali videozáznam, ale gól ostáva v platnosti!
45:17
45:17
goalSlovensko dalo gól! Tak konečne to padlo aj nám! Okuliar z pravého kruhu delovkou trafil KRISTIÁNA KOVÁČIKA, od ktorého sa puk odrazil a ponad brankára Alnefelta prepadol do švédskej siete! Asistencie: Oliver Okuliar, Marko Stacha.
45:05
Strela Mudráka smerovala do stredu bránky, Alnefelt s pukom nemal vážnejší problém.
45:01
Máme za sebou úvodných 5 minút tretej tretiny, so Švédskom stále prehrávame 5:0.
44:31
Vylúčenie v tíme Švédsko (Nils Höglander – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).
44:10
Kňažka sa snažil zaujímavou prihrávkou vysunúť so šance Čajkoviča. Realizácia nebola úplne optimálna, ale myšlienka to bola fantastická.
43:35
Naši hokejisti konečne aspoň v náznaku náporu, strela Marka Stachu si však cestu do siete nenašla.
43:03
Oliver Turan skúsil strelu švihom od modrej čiary, s pukom však Alnefelt nemal absolútne žiadny problém.
42:34
Švédi už si veľké starosti so zápasom nerobia, je vidieť, že sa hokejom doslova bavia.
41:57
Švédskom s plným počtom hráčov.
41:01
Nuž, veríme, že i na tento zápas dokážu naši chlapci čo najskôr zabudnúť a 2.1. sa budú prezentovať diametrálne iným výkonom než v posledných troch zápasoch.
40:28
importantObrovská šanca Švédska, po strele Oskara Bäcka zvoní tyč Hlavajovej bránky! A to napriek tomu, že hráme presilovú hru!
40:01
Úvodné buly tretej tretiny v prospech Švédska.
40:01
Začala sa tretia tretina.
Po druhej tretine teda prehrávame so Švédskom 5:0. Tretia tretina sa začne približne o 16:56.
40:00
Druhá tretina sa skončila.
39:57
Vylúčenie v tíme Švédsko (Victor Söderström – 2 min., držanie).
39:31
Ďurina nahodil puk do útočného pásme, Jakubovi Minárikovi sa ho však nepodarilo vybojovať.
39:01
Začala sa posledná minúta druhej tretiny.
38:32
Naši chlapci sa mohli dostať do zaujímavej šance, pred Paulínym však výborne čítal hru švédsky brankár Alnefelt a puk však rozohral.
38:01
Začali sa posledné dve minúty druhej tretiny.
37:37
Švédi opäť kombinujú v útočnom pásme, naši chlapci sa bránia zubami nechtami. Strelu Švédov tentoraz obetavo zblokoval kapitán Vitaloš.
36:55
Švédi hrajú vo veľkej pohode a je to vidieť, na našich chlapcoch badať obrovskú psychickú deku.
36:10
36:10
Parádna kombinácia Tre Kronor, z medzikružia sa do strely oprel ALEXANDER HOLTZ a parádne vymietol ľavý horný roh Hlavajovej bránky! Asistencie: Victor Söderström, Jonatan Berggren.
35:59
Švédi znovu v kombinácii v našom pásme.
35:31
Švédi kombinovali v útočnom pásme, po vlastnej chybe na modrej čiary ale pásmo strácajú.
35:00
Vylúčenie v tíme Slovensko (Viktor Ďurina – 2 min., hákovanie).
34:32
Švédi znovu kombinujú v našom pásme a navyše budú hrať presilovú hru.
33:59
Ďalšia strela Švédov v podaní Fagema, puk ale končí v lapačke pozorného Samuela Hlavaja.
33:24
Nahodený puk do útočného pásma v podaní našich hráčov, vo vlastnom pásme ho však následne získavajú Švédi.
32:39
Chyby v kombinácii však v týchto momentoch robia aj Švédi, na našu smolu ich zatiaľ nedokážeme zužitkovať.
32:01
Okuliar našiel prihrávkou Kňažka, ten však strelou švihom mieril mimoriadne nepresne.
31:22
Znovu sa po dlhšom čase dostávame do útoku, Alnefelt však zasahovať nemusel.
30:47
Slovenskom s plným počtom hráčov.
30:33
Švédi ostreľujú bránku Samuela Hlavaja, zatiaľ však v tejto presilovke nemieria presne.
30:01
Máme za sebou polovicu zápasu, so Švédskom prehrávame 4:0.
29:44
Švédi kombinujú vo veľkom štýle, ďalší gól v našej sieti doslova visí vo vzduchu.
29:22
Buly po pravej ruke Samuela Hlavaja, tradične v prospech Švédov.
28:47
Vylúčenie v tíme Slovensko (Samuel Kňažko – 2 min., podrazenie).
28:22
Samuel Hlavaj si na svoje konto pripisuje ďalší úspešný zákrok.
27:57
Oliver Okuliar si pripravil streleckú pozíciu medzi kruhmi, Alnefelt však opäť nemusel zasahovať, pretože puk bol zblokovaný.
27:31
Máme tu prvú komerčnú pauzu v druhej tretine, čo však za takéhoto stavu môže Petrovický svojim hráčom povedať...
27:02
Švédi pokračujú v nápore, naša preťažená obrana si nemá kedy vydýchnuť.
26:30
Sú chvíle, kedy mi je Samuela Hlavaja v našej bránke priam ľúto, na opačnej strane už má Alnefelt minimálne jeden zimný sveter z nudy uštrikovaný.
25:39
importantĎalšia obrovská šanca Švédov! Oskar Bäck ostal úplne osamotený pred Samuelom Hlavajom, ktorý však tentoraz výborným zákrokom podržal náš tím!
25:09
25:09
Kňažko v ťažkej pozícii chyboval, Ginning skvele načasoval prihrávku na OSKARA BÄCKA, ktorému stačilo len nastaviť hokejku a je to 4:0! Asistencia: Adam Ginning, Linus Öberg.
24:23
Okuliar poslal po ľavej strane dopredu Vitaloša, ktorý sa snažil predrať pred Alnefelta, brankár Švédov ale napokon nemusel vôbec zasahovať.
23:52
importantĎalší závar pred našou bránkou, Gustaffson skvelou prihrávkou našiel na modrej čiary svojho obrancu, následnú strelu i dorážku však kryl pozorný Samuel Hlavaj.
23:22
Švédi znovu pokračujú v ofenzívnom ťažení, tentoraz však hráči zo severu Európy neboli úspešní.
22:42
importantTrénerská výzva Róberta Petrovického bola úspešná, gól neplatí!
22:42
importantŠvédsko dalo gól! Chyba našich hráčov pri striedaní, kompletne sme otvorili ľavú stranu klziska a tvrdo za to pykáme! Výbornú prihrávku na útočnú modrú čiaru dostal Linus Öberg, ktorý si zbehol do pásma a strelou švihom pridáva štvrtý gól Švédov! Lenže ten zrejme nebude platiť, pretože Öberg si puk prebral už v postavení mimo hru!
22:13
Švédi znovu kombinujú v našom obrannom pásme, Paulíny o puk bojoval pri ľavom mantineli, ale nezískal ho.
21:34
Marcel Dlugoš tečoval strelu jedného zo Švédov, puk napokon končí v lapačke Samuela Hlavaja a pred našou bránkou ešte pokračuje menšia výmena názorov.
20:55
Čajkovič si nerozumel v kombinácii s Mudrákom, strácame útočné pásmo.
20:33
Náznak šance pre Maxima Čajkovičova, jeho strela švihom však bola tečovaná na ochrannú sieť.
20:01
Úvodné buly druhej tretiny v prospech Švédov.

Slovensko: 78,57 %
Po prvej tretine prehrávame teda v Třinci so Švédskom 3:0. Druhá tretina sa začne približne o 16:00.
20:00
Prvá tretina sa skončila.
19:55
importantVeľká šanca Slovenska! Maxim Čajkovič krížnou prihrávkou našiel v ľavom kruhu Mudráka, ten však z prvej napálil puk len do Alnefelta!
19:34
Ďalšia strela nášho súpera bola zblokovaná na ochrannú sieť, nasledovať bude buly po pravej ruke Samuela Hlavaja.
19:23
importantFagemo sa dostal ku strele spoza nášho obrancu, Hlavaj bol pozorný!
19:01
Začala sa posledná minúta prvej tretiny.
18:23
Švédi sa v závere prvej časti hry ešte snažia navýšiť svoje vedenie, Samuel Hlavaj sa na nudu rozhodne nemôže sťažovať.
18:01
Začali sa posledné dve minúty prvej tretiny.
17:29
importantObranca Martin Bučko sa konečne dostal ku strele od modrej čiary, Hugo Alnefelt puk len vyrazil pred seba, lenže tam sme sa ku dorážke nedostali a Švédi si tak mohli vydýchnuť.
16:54
Po dlhšom čase sa v útočnom pásme ukázali aj naši hokejisti, pri mantineli však zvádzajú tvrdé súboje vo švédskymi zadákmi.
16:25
Máme tu znovu komerčnú prestávku, Róbert Petrovický je zrejme poriadne nasrdený na svojich zverencov.
15:43
Prvý útok Slovenska trošku vytrhol gólmana Švédov z letargie, strela Faška-Rudáša bola tečovaná, ale Alnefeltovi veru vrásky na tvári nenarobila.
15:01
Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, Švédsko vedie nad Slovenskom bez väčších problémov 3:0.
14:37
Ďurina za švédskou bránkou bojoval s Brobergom o puk, Alnefelta však Slováci ani tentoraz z pohody nevyrušili, švédsky brankár sa zatiaľ v prvej tretine musí skutočne nudiť.
14:10
Domáci v plnom počte.
13:30
Tak toto sú veľmi ťažké minúty nielen pre našich hokejistov, ale aj pre všetkých fanúšikov slovenského hokeja.
13:16
13:16
Čo k tomuto povedať, alebo teda napísať... Prehratý súboj v rohu ihriska, následne prišla prihrávka do medzikružia na PHILIPA BROBERGA a ten sa nemýlil – 3:0! Asistencie: Linus Nässén.
13:08
Znovu kombinujeme v útočnom pásme, ale po chybe v rozohrávke oň prichádzame.
12:34
Slováci sú v útočnom pásme, prvá strela však Faškovi-Rudášovi nesadla na čepeľ hokejky a Alnefelt vôbec nemusel zasahovať.
12:10
Vylúčenie v tíme Švédsko (Samuel Fagemo – 2 min., nedovolené bránenie).
11:27
11:02
Naši chlapci sa tentoraz snažia v útočnom pásme niečo vymyslieť, ale zatiaľ to nemá potrebnú kvalitu.
10:34
importantObrovská chyba našich chlapcov, dvaja Švédi sa pri vlastnom oslabení rútili na Hlavaja, Albin Eriksson však tentoraz v zakončení recept na nášho brankára nenašiel!
10:01
Polovica prvej tretiny je za nami, so Švédskom už prehrávame 2:0.
09:27
Vylúčenie v tíme Švédsko (Linus Nässén – 2 min., nedovolené bránenie).
09:14
09:14
Nuž a toto je veľmi nepríjemné! Krátko po prvom góle dostal ideálnu prihrávku medzi kruhy ALBIN ERIKSSON a napriek tomu, že bol v obkľúčení troch našich hráčov dokázal bez problémov pridať druhý gól Švédska! Asistencia: Karl Henriksson.
09:00
09:00
Tak toto je veľká škoda! Krátko po návrate Jendeka z trestnej lavice sa ku strele z ľavého kruhu dostal ALEXANDER HOLTZ a spoza obrancu prekvapil Samuela Hlavaja! Asistencie: Victor Söderström, Lucas Raymond.
08:49
Hostia v plnom počte.
08:03
Skvelý a najmä obetavý zákrok obrancu Marka Stachu, ktorý sa hodil do strely, zblokoval puk a získal tak cenné sekundy v oslabení pre náš tím.
07:30
Švédi kombinujú v našom obrannom pásme, zatiaľ sa im však nepodarilo Hlavaja strelecky ohroziť.
06:49
Vylúčenie v tíme Slovensko (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Dominik Jendek.
06:45
Öbergova strela od modrej čiary bola zblokovaná jedným z našich hráčov, Hlavaj teda tentoraz nemusel zasahovať.
06:23
V Třinci máme prvú reklamnú prestávku v dnešnom zápase, Róbert Petrovický bude mať určite čo povedať svojim zverencom.
05:45
Hra sa prelieva zo strany na stranu, Švédi napokon sťahujú puk za svoju bránku a striedajú svoju formáciu na ľadovej ploche.
05:01
Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, stav zápasu je stále 0:0.
04:39
Po buly v našom obrannom pásme menší zmätok, Švédom sa ale túto situáciu nepodarilo využiť.
04:05
Vzápätí závar pred našou bránkou, najmä Gustaffson bol aktívny pri dorážke, Hlavaj bol však znovu pozorný.
03:37
Faško-Rudáš s Okuliarom výborne napádali rozohrávku súpera, získali puk v útočnom pásme, ale vzápätí prvá naša strela mierila vedľa Alnefeltovej bránky.
03:03
Oba tímy tvrdo bojujú o puk, Ďurina v strednom pásme výborným zákrokom zastavil rodiaci sa útok Severanov.
02:20
V Třinci sa opäť môžeme spoľahnúť na skvelú podporu slovenských fanúšikov, tí by si však už zaslúžili aj dobrý výsledok chlapcov na ľadovej ploche.
01:46
Útočná snaha Troch koruniek bola tentoraz zastavená pre postavenie mimo hru, vhadzovať sa bude v strednom pásme.
01:11
Naši chlapci stiahli puk za svoju bránku, útočnú snahu napokon začína obranca Kňažko.
00:33
importantHneď v úvode obrovská šanca Švédov, Fagemo ostal sám pred našou bránkou, ale Hlavaj skvelým zákrokom vyrážačkou podržal náš tím!
00:01
Úvodné buly zápasu v prospech Švédov.
00:01

Švédsko: Alnefelt (Portillo) – Sandin (A), Söderström, Ginning (C), Lundkvist, Björnfot, Broberg, Norlinder – Fagemo, D. Gustafsson (A), Höglander – Bäck, Pašić, Berggren – Holtz, Raymond, Henriksson – H. Gustafsson, Öberg, Nässén.

Slovensko: Hlavaj (Vyletelka) – Stacha, Vitaloš (C), Mudrák, Kňažko, Dlugoš, Bučko, Česánek – Faško-Rudáš, Okuliar, M. Minárik – Kováčik (A), Džugan (A), Čajkovič – Paulíny, Jendek, Tkáč – J. Minárik, Ďurina, Mrázik.

Rozhodca: Lawrence, Schrader – Huseby, Obwegeser.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 15:00.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Mladí Slováci nemali šancu ani proti Švédom a hladko prehrali