Slovenky do 18 rokov nezvládli baráž a vypadli z elitnej kategórie

Kristína Slováková (vľavo), Ladina Staubová (v strede) a Nikola Nemčeková v zápase Slovensko - Švajčiarsko na MS v hokeji žien do 18 rokov 2020.
TASR|1. jan 2020 o 18:33

Prehrali dva zápasy so Švajčiarskom.

MS v hokeji žien do 18 rokov 2020 - Bratislava

Baráž o udržanie v elitnej kategórii - 2. zápas /na dve víťazstvá/:

Slovensko - Švajčiarsko 1:2 (1:0, 0:2, 0:0)

Góly: 5. Dobošová (Lahová) - 25. Martiová, 37. Zimmermannová (Surdezová)

Rozhodovali: Ambrosimovová (Rus.), Malá (ČR) - Lacková (V. Brit.), Wang Chuej (Čína), vylúčené: 3:3 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0

Slovensko: Zimková - Sternová, Vysokajová, Slováková, Leskovjanská, Štetiarová, Jašková, Kušmireková, Giertlová - Kapičáková, Halušková, Matejková - Fančovičová, Schredlová, Klimantová - Vrbinská, Dobošová, Lahová - Hudáková, Kučerová

Švajčiarsko: Spiesová - Bessonová, Leemannová, Christenová, Martiová, Bächlerová, Gianolová, Messerliová, N. Bachmannová - Merzová, Salzgeberová, Freyová - Staubová, Ingoldová, Surdezová - Thalmannová, S. Bachmannová, Büchiová - Zimermannová, Harjuová, Zoggová

BRATISLAVA. Slovenské hokejistky do 18 rokov sa neudržali v elitnej kategórii MS. V stredajšom druhom barážovom stretnutí podľahli v Bratislave Švajčiarkam 1:2 a vypadli do A-skupiny I. divízie MS. V prvom zápase prehrali v pondelok 1:4.

Zverenky trénera Petra Kúdelku pri premiére v najvyššej kategórii získali v troch dueloch v základnej B-skupine dva body za víťazstvo práve nad Švajčiarkami 3:2 po predĺžení.

V bránke SR dostala prednosť Zimková a svoje spoluhráčky podržala pri dvoch úvodných príležitostiach súperiek.

Švajčiarky nakoniec zápas otočili

V 5. minúte sa Slovenky, vedomé si víťazného imperatívu, dočkali, keď Dobošová z dorážky otvorila skóre. Švajčiarky potom zvýšili tempo, ale Zimková si držala čisté konto.

Stopercentnú bilanciu jej však Švajčiarky pokazili v druhej tretine. V 25. minúte využila presilovú hru Martiová, potom sa opäť blysla Zimková pri nájazde jednej zo švajčiarskych hráčok.

Napokon však inkasovala aj druhýkrát, v 37. minúte poslal do vedenia Helvétky Zimmermannová.

V záverečnom dejstve sa Slovenky nedostali do výraznejšieho tlaku, naopak, viackrát ich podržala Zimková. Ku gólu im nepomohla ani záverečná dva a pol minútová hra bez brankárky.

Hlasy po zápase /zdroj: SZĽH/

Peter Kúdelka, tréner SR 18: "Najmä úvod zápasu nám vyšiel, dominovali sme a mohli sme ho zlomiť. Mali sme tri-štyri gólové šance, ak by sme ich premenili, dopadlo by to inak. V druhej tretine sme váhali v dôležitých momentoch, potom tam boli také dve čudné vylúčenia, súper strelil dva góly a bol na koni.

My sme si dokázali vytvoriť nejaké šance až na konci zápasu. Konfrontácia s najlepšími nám ukázala, že máme úzky káder, mali sme pomaly najmladší tím s vekovým priemerom 15,7 roka. Ukázali sme však, že vieme hrať hokej s každým, aj keď nie vždy to vyjde."

Sofia Vysokajová, obrankyňa SR: "Bohužiaľ, dostali sme góly a nedokázali sme vyrovnať. Veľmi sme sa snažili, ale nepodarilo sa to. Keď nedáte góly, nemôžete vyhrať. Nevyšlo nám to.

Možno Švajčiarky chceli viac ako my a nedokázali sme si úplne uvedomiť o čo hráme. Boli sme pod veľkým tlakom, ale nechceme sa vyhovárať. Máme mladé baby, ktoré sa stále učia a dúfam, že o pár rokov sa vrátime do elitnej kategórie."

Romana Halušková, útočníčka SR: "Bol to vyrovnaný zápas, mali sme na ne. Určite sme mohli využiť naše šance, nepodarilo sa a mrzí nás to. Niektoré situácie sme mali riešiť inak.

Švajčiarky možno chceli viac. Do zápasu sme išli naplno, vedeli sme, že ak prehráme, vypadneme. Prvú tretinu sme mali dobrú, potom sme asi poľavili, v závere sme mali príležitosti, ale nevyužili sme ich a tak to dopadlo."

Diváci uvidia zámorské finále

Turnaj na bratislavskom Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu vyvrcholí vo štvrtok 2. januára.

Vo finále sa stretnú zámorské družstvá Kanady a USA, ktoré v stredajších semifinálových zápasoch triumfovali nad Fínskom, resp. Ruskom.

Piate miesto na šampionáte obsadili švédske reprezentantky, ktoré zvíťazili nad Češkami tesne 1:0.

Finále na Zimnom štadióne Vladimíra Dzurillu v Ružinove je na programe vo štvrtok o 20.30 h, Rusky zabojujú s Fínkami o bronz od 12.30.

MS v hokeji žien do 18 rokov 2020 - semifinále

• Kanada - Fínsko 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Góly: 7. Picardová (Messierová), 8. Buglioniová (Legrosová), 20. Bochnová (Messierová, Buglioniová), 50. Cooperová - 45. Laitinenová (Sundelinová, Rantalová)

• USA - Rusko 3:0 (2:0, 1:0, 0:0)

Góly: 8. Lobdellová (Simmsová, Biottiová), 11. Edenová (Burgenová), 23. Gentryová (Simmsová)

Zápas o 5. miesto

• Česko - Švédsko 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Gól: 49. Blomová

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slovenky do 18 rokov nezvládli baráž a vypadli z elitnej kategórie