Sekera skóroval vo Winter Classic. Dallas otočil proti Nashvillu

Blake Comeau (vľavo) a Austin Watson v súboji v zápase NHL Winter Classic 2020 Dallas Stars - Nashville Predators. (Autor: Jeffrey McWhorter - TASR/AP)
Sportnet|1. jan 2020 o 23:07

Duel pod holým nebom sledovalo 85.630 divákov.

DALLAS. Slovenský hokejový obranca Andrej Sekera strelil v novoročnom zápase NHL Winter Classic svoj premiérový gól v sezóne.

Pomohol ním k víťazstvu domáceho Dallasu Stars nad Nashvillom Predators 4:2.

Duel pod holým nebom na štadióne Cotton Bowl sledovalo 85.630 divákov, čo je druhá najvyššia návšteva v histórii na profiligovom stretnutí.

Winter Classic 2020: Momenty zo zápasu Dallas - Nashville: fotogaléria

4.1.2020

Dallas vyhral prvý duel na otvorenom štadióne

Stars ešte na konci druhej tretiny prehrávali 0:2, ale štyrmi gólmi za sebou dokázali skóre otočiť. Vybojovali tak svoj historicky prvý triumf v zápase na otvorenom štadióne.

Gólom a asistenciou prispel k víťazstvu Dallasu Mattias Janmark, obranca John Klingberg si pripísal dve asistencie. Na štadióne namerali 12,7 stupňov Celzia - najvyššiu teplotu vzduchu v rámci doterajších novoročných zimných klasík.

Dôležitý moment prišiel už v 3. minúte, keď Corey Perry nešetrným zákrokom zasiahol hlavu Ryana Ellisa a obranca Nashvillu zamieril s podozrením na otras mozgu do šatne. Predators tak museli dohrávať stretnutie s piatimi bekmi.

Útočník Stars dostal za faul lakťom 5 minút + DKZ a duel sa pre neho takisto skončil.

Krátko na to zamieril na trestnú lavicu aj Blake Comeau a Predators v následnej presilovke strelili dva góly, keď sa presadili Matt Duchene a Dante Fabbro.

V 9. minúte mohol Dallas znížiť, Matt Irwin fauloval unikajúceho Denisa Gurianova, ruský krídelník však trestné strieľanie nevyužil, keď pri svojom pokuse ani netrafil bránku.

Sekera strelil posledný gól

Na ľade sa stále viac "iskrilo", po zákroku Austina Watsona na Blakea Comeaua sa do seba pustili Radek Faksa s Colinom Blackwellom. Stars sa dostali do tempa až v druhej tretine.

V jej závere znížil na 1:2 Comeau a na začiatku tretieho dejstva vyrovnal Janmark, ktorý korčuľou tečoval strelu Klingberga. Vzápätí Tyler Seguin trafil žŕdku.

Tréner Predators Peter Laviolette zareagoval na nepriaznivý vývoj oddychovým časom, ale zabrzdiť gólovú sériu súpera sa mu už nepodarilo.

V 46. minúte Alexander Radulov v presilovke prepálil Pekku Rinneho a poslal svoj tím prvýkrát do vedenia. O minútu a pol neskôr pridal štvrtý gól Dallasu Sekera, ktorý po strele Janmarka pohotovo dorazil puk do odkrytej bránky.

Predators to v závere skúsili v power play so šiestimi korčuliarmi, ale nedokázali si už vynútiť predĺženie. Dallas slávil tretie víťazstvo za sebou, naopak Nashville v treťom zápase v rade vyšiel bodovo naprázdno.

V zimnej klasike hralo sedem Slovákov

Sekera sa stal siedmym slovenským hokejistom, ktorý si zahral v novoročnej zimnej klasike.

Na otvorenom štadióne v rámci NHL sa však predstavil už v roku 2016, keď v drese Edmontonu slávil v rámci Heritage Classic víťazstvo 3:0 nad domácim Winnipegom.

Proti Nashvillu odohral 17:28 minút, okrem gólu si pripísal aj plusku a prezentoval sa dvoma strelami.

Počas zápasu vedenie NHL oznámilo, že o rok bude Winter Classic hostiť Minnesota Wild na štadióne Target Field v Minneapolise, domovskom stánku bejzbalového tímu Minnesota Twins. Meno súpera Wild zverejnia neskôr.

NHL 2019/2020 - základná časť - Winter Classic:

Dallas - Nashville 4:2 (0:2, 1:0, 3:0)

Góly: 39. Comeau (Dickinson, Lindell), 41. Janmark (Klingberg, Hintz), 46. Radulov (Klingberg, Benn), 47. Sekera (Faksa, Janmark) - 6. Duchene (Forsberg, Josi), 8. Fabbro (Duchene, Josi)

Brankári: Bishop - Rinne, strely na bránku: 35:33

Divákov: 85.630

/Hralo sa na štadióne Cotton Bowl/

/Obranca Andrej Sekera (Dallas) odohral 17:28 minút, strelil gól, zaznamenal plusový bod, dvakrát vystrelil na bránku, rozdal dva bodyčeky a zablokoval dve strely/

Domov»Hokej»NHL»Sekera skóroval vo Winter Classic. Dallas otočil proti Nashvillu