Lindvik vyhral aj v Innsbrucku, Turné štyroch mostíkov má nového lídra

Marius Lindvik po výhre v Innsbrucku v rámci Turné štyroch mostíkov 2019/2020.
Marius Lindvik po výhre v Innsbrucku v rámci Turné štyroch mostíkov 2019/2020. (Autor: Matthias Schrader - TASR/AP)
TASR|4. jan 2020 o 16:45

Kobajašiho vystriedal na čele Kubacki.

Turné štyroch mostíkov 2019/2020 - Innsbruck (Rakúsko)

1.Marius LindvikNórsko253,3 b (133,0 m/120,5 m)
2.Dawid KubackiPoľsko252,0 b (133,0 m/120,5 m)
3.Daniel-André TandeNórsko249,3 b (126,0 m/131,0 m)
4.Stefan KraftRakúsko245,0 b (123,0 m/127,5 m)
5.Stephan LeyheNemecko241,6 b (125,0 m/125,0 m)
6.Gregor SchlierenzauerRakúsko240,0 b (127,5 m/126,0 m)

INNSBRUCK. Nórsky skokan na lyžiach Marius Lindvik uspel aj v tretích pretekoch 68. ročníka Turné štyroch mostíkov v rakúskom Innsbrucku.

Získal 253,3 bodu, druhý skončil s odstupom 1,3 bodu Poliak Dawid Kubacki. Tretiu priečku obsadil Nór Daniel Andre Tande, ktorý strácal na víťaza presne štyri body.

Doterajšiemu lídrovi podujatia Rjojumu Kobajašimu z Japonska sa nedarilo, obsadil až 14. miesto a na čelo sa tak posunul Kubacki.

Lindvik viedol po prvom kole

Preteky na olympijskom mostíku Bergiesel, tak ako už mnohokrát, ovplyvnil nevyspytateľný vietor.

V 1. kole fúkal väčšinou pod lyže, no v čase, keď boli na rade štyria najlepší pretekári celkového poradia, ustal.

Líder poradia Kobajaši vďaka tomu figuroval až na 13. mieste, druhý Karl Geiger na 23. priečke, tretí Stefan Kraft na ôsmom a štvrtý Philipp Aschenwald až na 27. mieste.

Keď skákal víťaz kvalifikácie a novoročných pretekov v Garmisch Partenkirchene Lindvik, vietor mu prial a vďaka dĺžke 133 m a zisku 139,5 bodu viedol.

Priazeň počasia zažil aj Dawid Kubacki, ktorý bol druhý s rovnako dlhým skokom a stratou 1,3 bodu.

Vedúca dvojica dosiahla identický výkon

V druhom kole boli už stabilnejšie podmienky a prvá dvojica v ňom zaznamenala úplne identický výkon - 120,5 metra a 113,8 bodu.

Tande sa na tretiu priečku posunul z 12. miesta. Japonec ako jediný z favoritov nezvládol druhé kolo a v celkovom poradí Turné spadol až na štvrtú priečku.

Kraft sa po druhom skoku posunul na štvrtú priečku, Geiger na ôsmu a sú naďalej v hre o primát. Druhý je už Lindvik, ktorý na Kubackého stráca 9,1 bodu.

"Úžasný pocit. Verím, že takto mi to pôjde aj ďalej. Som spokojný s tým, ako sa mi podarili oba skoky. Nad celkovým umiestnením Turné nepremýšľam, hoci som snáď schopný zabojovať o kvalitné miesto," povedal po pretekoch Lindvik.

Nový priebežný líder Kubacki vie, že má ešte ďaleko k tomu, aby sa po Adamovi Malyszovi a Kamilovi Stochovi stal tretím Poliakom s triumfom na Turné.

"Prvý skok bol z mojej strany fantastický. Druhý mi veľmi nevyšiel, mám na čom pracovať. Celkovo som s dnešným druhým miestom spokojný.

Už dávnejšie som vyhlásil, že mám tento rok na to, aby som vyhral Turné, no sústredim sa vždy iba na každé ďalšie preteky," vyhlásil pre Eurosport Kubacki.

Priebežné poradie na Turné štyroch mostíkov 2019/2020 (po 3 zo 4 pretekov)

1.Dawid KubackiPoľsko830,7 b
2.Marius LindvikNórsko821,6 b
3.Karl GeigerNemecko817,4 b
4.Rjoju KobajašiJaponsko817,0 b
5.Stefan KraftRakúsko798,6 b
6.Stephan LeyheNemecko779,8 b

Priebežné poradie vo Svetovom pohári 2019/2020 (po 10 z 30 pretekov)

1.Rjoju KobajašiJaponsko608 b
2.Karl GeigerNemecko539 b b
3.Stefan KraftRakúsko489 b
4.Marius LindvikNórsko409 b
5.Dawid KubackiPoľsko344 b
6.Philipp AschenwaldRakúsko338 b

Domov»Zimné športy»Skoky na lyžiach»Lindvik vyhral aj v Innsbrucku, Turné štyroch mostíkov má nového lídra