Sportnet|7. jan 2020 o 17:20

Slováci odčinili prehru z prvého vzájomného duelu.

Prípravný zápas - Wiener Neustadte (Rakúsko)

Slovensko - Saudská Arábia 28:26 (17:8)

Zostava a góly Slovenska: T. Paul, Žernovič, Konečný - D. Kalafut, Slaninka 2, Š. Macháč 5, J. Briatka 2, Mišových 1, M. Straňovský, T. Urban, Potisk 3, Ľ. Ďuriš 1, Kancel, Kováčech 1, Hlinka, Rábek 3, L. Urban, Rečičár 2, Prokop 4, P. Hruščák 4/1

Rozhodovali: Satler a Pukšič (obaja Slovinsko). Pok. hody: 1/1 - 5/1, vylúčenia Slovensko: 5

BRATISLAVA. Hádzanári Slovenska zakončili sériu troch "novoročných" medzištátnych prípravných zápasoch víťazstvom, ktoré prišlo po dvoch prehrách.

Zverenci trénera Petra Kukučku zvíťazili v utorok v rakúskom Wiener Neustadte nad reprezentáciou Saudskej Arábie 28:26 (17:8) a revanšovali sa jej za pondelkovú tesnú prehru 25:26 (12:10).

Pre Slovákov to bola generálka pred turnajom I. fázy kvalifikácie o postup na MS 2021 v Egypte, ktorý ich čaká od piatka do nedele v Luxemburgu, kde budú ich súpermi výbery Litvy, Faerských ostrovov a domáceho Luxemburska.

"Takto chcem, aby sme hrali. Spolupráca s brankárom bola veľmi dobrá, taktiež prechod dopredu a organizácia útoku. Druhý polčas bol už trochu rozháraný.

Do predkvalifikácie si musíme preniesť hlavne formu z prvého polčasu," povedal tréner Peter Kukučka.

Domov»Halové športy»Hádzaná»Slovenskí hádzanári zvládli generálku pred kvalifikáciou, zdolali Saudskú Arábiu