Luis Suarez (vľavo) a Martin Valjent.
Luis Suarez (vľavo) a Martin Valjent. (Autor: Joan Monfort TASR/AP)
SITA|7. jan 2020 o 17:45

V španielskej najvyššej súťaži majú za sebou polovicu sezóny.

BRATISLAVA. Španielska La Liga má za sebou 19 kôl, čiže polovicu sezóny a iba štyria futbalisti hrajúci v poli v nej odohrali kompletný počet 1710 minút (neráta sa nadstavený čas).

A jedným z nich je slovenský obranca vo farbách RCD Mallorca Martin Valjent. Ďalšími tromi hráčmi s plným počtom minút v La Lige 2019/2020 sú Dani García (Athletic Bilbao), Kiko Olivas (Real Valladolid) a Pau Torres (Villarreal CF).

Informáciu priniesla La Liga Santander na svojej twitterovej prezentácii.

Dvadsaťštyriročný Valjent je stopérskym pilierom nováčika La Ligy RCD Mallorca, v 19 zápasoch sezóny s plnou minutážou zatiaľ nestrelil gól a dostal tri žlté karty.

Jednoznačne najväčším zápasom, ktorý Valjent odohral v tejto sezóne, je októbrový domáci triumf nad Realom Madrid (1:0).

Napriek tomu nováčikovi patrí v tabuľke aktuálne osemnásta, čiže prvá zostupová pozícia. Mallorca má na konte 15 bodov za 4 víťazstvá, 3 remízy a 12 prehier.

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Valjent odohral plný počet minút v La Lige. Okrem Slováka sa to podarilo len trom hráčom