Real postúpil do finále superpohára, Kroos strelil gól priamo z rohu

Zápas Valencia - Real Madrid. (Autor: AP/Amr Nabil)
Športové prenosy SME, TASR|8. jan 2020 o 20:00

Favorit strelil tri góly.

Španielsky Superpohár 2020

FC Valencia - Real Madrid 1:3 (0:2)

Góly: 90.+2 Parejo (z 11 m) - 15. Kroos, 39. Isco, 65. Modrič

JEDDAH. Futbalisti Realu Madrid postúpili v stredu do finále španielskeho Superpohára.

V prvom semifinále v saudskoarabskom meste Džidda zvíťazili nad FC Valencia 3:1. V boji o trofej sa stretnú s úspešnejším z dvojice FC Barcelona - Atletico Madrid.

Skóre zápasu otvoril v 15. minúte priamo z rohu Toni Kroos, ktorý šikovne nachytal brankára Valencie.

Na 2:0 zvýšil Isco v 39. minúte, keď dostal v šestnástke príliš priestoru a tretí gól dal Luka Modrič utešenou technickou strelou zvnútra pokutového územia v 65. minúte. V nadstavenom čase z penalty za ruku v šestnástke uzavrel skóre Daniel Parejo z Valencie.

ONLINE PRENOS: FC Valencia - Real Madrid (futbal, Španielsky superpohár 2020, LIVE)

Španielský Superpohár Semifinále 2019/2020
08.01.2020 o 20:00
Valencia
1:3
(0:2, 1:1)
90+3 minúta
Real Madrid
Góly: 90+2. Parejo (pen.) – 15. Kroos, 39. Isco, 66. Modrić. ŽK: 88. Casemiro (REA). Rozhodca: Gil – Nevado, Martínez.
Ode mě je to pro dnešek vše, přeji vám hezký zbytek večera a někdy zase u onlajnu na počtenou!
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:11. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 7:12.
Je konec! Prvním finalistou Španělského superpoháru se stává Real Madrid! Ten na svou účast ve finálovém klání zadělal už po první půli, kdy vedl o dvě branky. Naprostou jistotu dodal svému týmu ještě Luka Modrič, jenž se prosadil krásnou střelou šajtlí ke vzdálenější tyči. Valencia toho směrem dopředu moc nepředvedla, přesto zapsala alespoň čestný úspěch po ruce Ramose v šestnáctce. K penaltě se postavil Dani Parejo, jenž nekompromisní ranou poslal míč do sítě. To ale bylo vše, co se v utkání stalo, a tak vyhrál Real 3:1.
90+3
Konec zápasu.
90+2
90+2
goalValencia právě vstřelila branku!
Tak přece jen Netopýři střílejí čestnou branku, a to z penaltového puntíku. DANI PAREJO se na značku penalty postavil jako kapitán a nekompromisně rozvlnil síť za Courtoisem.
90+1
90+1
importantPenalta pro Valencii!
90+1
importantRozhodčí se však jde podívat, jestli ještě jeden z hráčů nezahrál rukou ve vápně!
90
V závěrečné minutě mohla Valencia vstřelit alespoň čestnou branku! Míč se odrazil na nohu hráče Valencie, kterému rána sice nesedla, ale míč ještě tečoval Gómez. Vše se ale ukázalo jako předčasné, jelikož právě Gómezovi byl odpískán zřetelný ofsajd.
89
Netopýři měli k dispozici standardní situaci z celkem zajímavé pozice. Ta nebyla špatně kopnutá, ale Madrid ji odvrátil na roh. Z toho větší nebezpečí nevzniklo.
88
yellowCardŽlutou kartu dostává Casemiro (Real Madrid CF).
87
Marcelo nyní posunul balón na Isca, který si naběhl až do šestnáctky. Následně hledal Díaze, ale centr na něj byl o něco vyšší, než by potřeboval.
86
Valencia se sice dostala na útočnou polovinu, ale zase z toho nebylo nic většího. Na druhé straně už to Madrid hraje hlavně na krásu a přichází o balóny.
85
Do konce základní hrací doby nám chybí posledních pět minut! Rodríguez se dostal sám ke střele, ale tu trefil jen do boční sítě. Dnes se chtějí všichni ukázat.
84
Škoda pro Real! Jeden z jeho hráčů chtěl totiž přiťuknout míč na Toniho Kroose, avšak ten to nečekal a přihrávka na něj byla velmi pomalá, takže ji nestihl.
83
changeStřídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Coquelin, přichází Sobrino.
82
changeStřídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Jović, přichází Díaz.
81
Denis Čeryšev toho za krátkou dobu stihl na hřišti více než spoluhráči, kteří hrají celý zápas. Napřáhl ze střední vzdálenosti, ale mířil přesně doprostřed brány.
80
importantValencia přece jen už má své šance! Ferrán Torres byl v dobré pozici, ale na poslední chvíli do jeho rány vpadl Casemiro, jenž ji srazil na roh.
79
Courtois musel předvést další těžší zákrok, kdy míč vyrazil jen do šestnáctky. Tam ho sebral Čeryšev, který si ale zle nerozuměl se spoluhráčem. Posílal mu pas na penaltu, zatímco on odběhl.
78
Fotbalisté v zeleném drží míč na svých kopačkách na polovině hřiště. Předvedli však zbytečnou chybu, a tak se musí rychle vracet do obrany.
77
changeStřídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Modrić, přichází Rodríguez.
76
Netopýři se přece jen dostávají už mnohem více na útočnou polovinu a vypadá to, že Real trochu zvolnil. Proto si pro balón musel dojít brankář Madridu.
75
Gayá vymýšlel přihrávku na penaltový puntík, kde byl jeho spoluhráč. Courtois však ukázal velmi dobré čtení hry, díky kterému se k míči dostal dříve.
73
Valencia měla k dispozici rohový kop, který si vzal na starost Parejo. Ferrán Torres se dostal v tísni k hlavičce, ale neměl prostor, tak mířil hodně vedle.
72
Čeryšev se ihned po svém střídání dostal k balónu. Chvilku se s ním proběhl, zkusil si nějakou kličku, načež poslal přihrávku zpět na polovinu hřiště.
71
changeStřídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Mendy, přichází Marcelo.
70
changeStřídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Gameiro, přichází Čeryšev.
70
Do konce zápasu nám zbývá nějakých dvacet minut plus nějaké nastavení. Madrid vede o tři branky a je téměř jistým účastníkem finálových bojů.
69
Sergio Ramos se hnal do zakončení, ale to mu bylo znemožněno. Proto zvolil centr, ale ten nebyl přesný. Přesto byla znovu Valencia pod tlakem.
68
Madrid měl k dispozici další standardní situaci, kterou si vzal na starost samozřejmě Toni Kroos. Ten centroval na zadní tyč, ale obrana si to pohlídala.
66
66
goalReal Madrid právě vstřelil branku!
Tak tohle byla naprosto parádní střela, po které jde madridský tým do vedení o tři góly! Real zachytil špatnou rozehrávku, kdy se míč po pasu Joviće dostal na kopačku LUKY MODRIĆE. Ten si došel do trochu lepší pozice, načež parádní šajtlí trefil místo u vzdálenější tyče.
65
importantStřely na branku: 0 – 6
64
Luka Modrić je dnes hodně nebezpečným rozdavačem přihrávek. Nyní vymýšlel pěkný centr ze strany šestnáctky, ale ten obrana odvrátila.
63
Jenže Valencii to dnes směrem dopředu zatím vůbec nejde. Courtois nemá za sebou ani jeden těžší zákrok. Netopýři měli jednu velkou šanci, která šla nad.
62
Po delší době se zase fotbalisté v bílém dostali s míčem na kopačkách přes polovinu hřiště. Zde se snaží o postupnou kombinaci, ale Real aktivně napadá.
61
Navíc to tu nijak nevypadá, že by Netopýři měli ještě nějak zdramatizovat tento zápas. Madrid je dnes evidentně na jiné úrovni a vládne na hřišti.
60
60
importantAvšak toto už byla velká šance, která však nekončí v síti! Luka Modrić vymyslel parádní zpětnou přihrávku na penaltový puntík, odkud jeho spoluhráč vypálil z první, ale balón se dorazil od boční sítě. To by bylo pro Valencii smrtící.
59
Isco nyní táhl přečíslení dva na dva, kdy to provedl parádně. Nakonec byl ale zpomalen, tak jeho tým dostal výhodu. Isco to vzal na sebe, ale přestřelil.
59
Jenže z toho nic moc zajímavého nebylo. Courtois si totiž pro centr vyskočil nejvýše a sebral ho do své moci. Přesto se Netopýři zase dostali k balónu.
58
Hráčům Madridu se nyní ani trochu nelíbil zákrok na jejich spoluhráče, ale to jim k ničemu není. Faul se nepíská a Valencia se konečně dostane za polovinu.
57
changeStřídání v týmu Valencia CF: ze hřiště odchází Kondogbia, přichází Gómez.
56
Luka Modrić chtěl v tísni přesunout hru do strany, což se mu nepovedlo. Přesto se Netopýři nedostali s balónem znovu ani za polovinu hřiště.
54
Valverde je hodně aktivní na své straně, avšak nyní se postaral jen o ztrátu balónu. Jeho přihrávka na střed hřiště byla zpomalena a sebrali ji obránci.
53
Fotbalisté v zelených dresech jsou navíc nadále aktivní. Jović se hnal do zakončení, ale to stihl zastavit jeden z obránců. Doménech tak nemusel zasahovat.
52
Valencia by potřebovala útočit, ale jestli se ve druhé půli dostal a míčem za polovinu hřiště jednou? Real zatím naprosto kontroluje dnešní utkání.
51
importantIsco se snažil prosadit proti přesile v šestnáctce. Nakonec vymyslel přihrávku na Kroose, někam na penaltový puntík. Madridská osmička upadla, ale penalta se pískat nebude!
50
Valverde se chtěl znovu pustit do sprintového souboje, ale nyní byla jeho klička přečtena. Přesto mladičký záložník získal pro svůj tým autové vhazování.
49
Valverde ukázal, že je hodně rychlým fotbalistou, když pláchl svému pronásledovateli. Míč se nakonec odrazil na nohu Kroose, který hodně minul.
48
Jenže fotbalisté Madridu evidentně nechtějí připustit nějaké zdramatizování. Přesto se Carvajal provinil faulem na útočné polovině a daroval tím soupeři míč.
47
Je před námi druhá půle, ve které má Valencia rozhodně co napravovat. Do druhého poločasu vstoupily oba týmy s původními a začínajícími jedenáctkami.
46
Začal druhý poločas.
importantDalší poločas začne přibližně ve 21:01.
V prvním poločase se nakonec nebude nastavovat ani jedna minuta, a tak po prvních pětačtyřiceti minutách vede madridský tým o dvě branky. Jako první se trefil Toni Kroos, který nachytal tzv na švestkách Doménecha, kterému dal branku přímo z rohu. Dá se říct, že Bílý balet kontroloval hru, což vedlo k navýšení jeho náskoku. Odražený míč si sebral v šestnáctce Isco, který ranou z voleje nedal gólmanovi šanci.
45
První poločas skončil.
44
Ferrán Torres se ocitl po souboji ve vápně na zemi, avšak ani toto nebyl úplně zákrok na penaltu. Tuto situaci si ani rozhodčí nenechal zkontrolovat u VARu.
43
Viděli jsme rohový kop i na druhé straně, jenže Valencia zatím není ve standardních situacích tak silná jako Madrid. Přesto vybojovala další roh.
42
importantNavíc to mohlo být o tři branky, to je pro Madrid obrovská škoda! Isco vyslal krásnou hlavičku z rohu, kterou Doménech vyrazil jen před sebe. Tam se ještě snažil jeden z hráčů Madridu dorážet, ale nebyl úspěšný!
41
Před námi je možná nějakých pět minut do konce prvního poločasu s malým nastavením. Valencia zatím nepředvedla téměř nic a zaslouženě prohrává.
39
39
Madrid je odměněn za svou aktivitu další brankou a dělá velký krok za postupem do finále Španělského superpoháru! Luka Modrić sice ještě obranu nepropálil, nicméně se míč odrazil přesně k ISCOVI, jenž si balón zpracoval a ranou z voleje poslal míč nekompromisně do sítě.
38
Valverde dostal balón do strany, ale nebyl v pohybu, tak se nemohl vrhnout vstříc do útoku. Proto je poslal balón zpátky a další obléhání začíná.
37
Hra se v posledních několika okamžicích odehrávala hlavně na polovině hřiště, kde se však na míči drží Madrid. Valencia ani nijak vysoko nenapadá.
36
Střely na branku – 0:3
35
První poločas nadále pokračuje a vládcem na hřišti je i nyní jeden tým. Tím je celek z hlavního španělského města, které o jednu branku vede.
34
Trošku to vypadá, že Madrid se to snaží dohrát až do prázdné branky, na což je poměrně brzy. Nakonec přišel další centr, který obrana Valencie odvrátila.
33
Jenže madridští fotbalisté si nerozuměli, a tak se budou muset k balónu zase dostávat. Po nepřesném centru může Doménech odkopávat.
32
Real si sice přidělal menší starosti okolo své šestnáctky, ale nakonec to ustál. Nyní se navíc řítí do hodně rozhozené obrany celku Netopýrů.
31
Tentokrát z toho další branka nebude. Mendy se totiž provinil přistrčením, čehož si rozhodčí všiml a odpískal. Gil dnes předvádí dobrý rozhodcovský výkon.
30
A už je za námi první třicet minut dnešního zápasu. Madridští fotbalisté vybojovali standardní situaci, ze které už dnes jednu branku vstřelili.
29
29
importantMohla z toho být vyrovnávací branka, ale není! Gameiro se dostal k doraženému míči, který napálil vší silou, jenže přestřelil!
28
Real Madrid je nadále ale aktivnějším týmem na míči, což Valencii zrovna nevyhovuje. Nyní však předvedl Real chybu a Netopýři se ženou dopředu.
26
Hráč Valencie si naskakoval na přihrávku soupeře, když se dostal do souboje. Chtěl si vymodlit penaltu, ale tohle zákrok na penaltu rozhodně nebyl.
25
Jenže z tohoto rohového kopu žádné větší nebezpečí nevzniklo. Obrana Madridu balón v pohodě odvrátila, ale nemůže se dostat od své šestnáctky.
24
Valencia začala hrát přece jen o něco aktivněji, díky čemuž se jí povedlo vybojovat roh.
23
Tým, který je dnes zapsán jako domácí, se snažil aktivně napadat, což se mu nakonec vyplatilo. Získal totiž míč na polovině hřiště a může zaútočit.
21
Courtois ukázal, že se mu v posledních týdnech daří, což zvyšuje i jeho sebevědomí. Gólman Realu totiž vyběhl daleko od své branky, ale stihl být u míče dřív a zastavit ho. Velmi dobré čtení hry.
20
Je za námi prvních dvacet minut v rámci prvního semifinále Španělského superpoháru, ve kterém vede tým z Madridu o jednu branku, navíc je lepším týmem.
19
Fotbalisté v zeleném ale vypadají, že budou chtít pokračovat v hodně aktivní hře. Netopýři zatím nemohou najít na svého soupeře žádný recept.
18
Netopýři by měli hodně zabrat, jelikož dosud byli pod obrovským tlakem. Je otázkou, jestli Real bude pokračovat v aktivní hře nebo nechá hrát soupeře.
15
15
Bílý balet měl k dispozici rohový kop, po kterém střílí první branku dnešního zápasu! TONI KROOS totiž nachytal gólmana Valencie, když vypálil z rohu rovnou na branku, což Doménech nečekal, a tak dostává branku, která jde na jeho vrub.
15
Valencia se hnala po delší době dopředu, ale její útoku znovu neskončil ani střelou. Obránce Realu totiž srazil centr, který už mířil do šestnáctky.
14
Madrid je znovu na dostřel šestnáctky, ale zatím se nemůže dostat do větší šance. Tu měl zatím jedinou, ale Doménech předvedl parádní reflexivní zákrok.
13
Mendy evidentně nesouhlasil s tím, že vhazování získali fotbalisté Valencie. Je pravdou, že se mu asi nepodařilo míč trefit, ale jeho tým jej znovu získal.
12
Fotbalisté v zeleném pokračují v aktivní hře a vybojovali rohový kop. S tím si však obrana Netopýrů poradila, a tak Madrid bude znovu dobývat vápno.
11
Toni Kroos faulem přerušil útočnou akci soupeřícího celku, čehož si rozhodčí všiml a faul mu odpískal. Real už je ale zase na míči, který získal.
10
Z úvodního aktivního pojetí hry trochu sešlo, a tak se míč přesouvá z jedné strany na druhou. Nyní je však balón hlavně okolo poloviny hřiště.
9
Avšak to se jí moc nepovedlo. Vymýšlela znovu dalekou přihrávku na útočníka, ale ta nebyla ani trochu přesná, a tak Mendy může zahrávat aut.
8
Fotbalisté v zeleném znovu okupovali šestnáctku soupeře, ale nyní se o balón sami připravili nepřesným pasem. Valencia se naopak snaží uklidnit hru.
7
A další střelu, který však nebyla přesná. Valverde napřáhl z větší vzdálenosti, avšak jeho rána po zemi šla hodně levé tyče z pohledu střelce.
6
Bílý balet je zatím jednoznačně aktivnějším týmem na hřišti, který značně mačká svého soupeře. Valencia si zatím vůbec neví rady směrem dopředu.
5
importantMadridští fotbalisté měli k dispozici standardní situaci, kterou rozehrával Kroos. Tu sice Valencia odvrátila, ale následně přišlo hodně nebezpečné zakončení Madridu, které fantasticky vyrazil Doménech!
4
Tak už za sebou máme první střelu, která však nešla na branku. Casemiro napřáhl na nějakých dvaceti metrech, ale branku značně netrefil.
3
Valencia se dostala k míči a zkusila to dlouhým pasem až nedaleko šestnáctky, Tam sice zasáhl obránce Realu, ale "domácí" vybojovali aut.
2
Úvodní minutka je za námi a vlastně jsme neviděli vůbec nic zajímavějšího. Balón drží na svých kopačkách Madrid, ale hlavně okolo poloviny hřiště.
1
První semifinálové utkání v rámci Španělského superpoháru mezi Valencií a Realem právě začalo! Netopýři nastupují v bílých dresech, Real v zelených.
1
Utkání právě začalo.
Úvodní sestavy:

Valencia CF: Doménech – Wass, Garay, Gabriel, J. Gayá – Coquelin, Kondogbia, Parejo, Soler – Gameiro, Torres.
Náhradníci: Esquerdo, Diakhaby, Gómez, Cillessen, Sobrino, Costa, Čeryšev.

Real Madrid CF: Courtois – Carvajal, Varane, Ramos, Mendy – Valverde, Casemiro, Kroos – Isco, Modrić – Jović.
Náhradníci: Areola, Militão, Rodríguez, Marcelo, Vinícius, Díaz, Rodrygo.

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Real Madrid

Real loni skončil v LaLize o jedno místo lépe než jeho dnešní soupeř, což mu taktéž zajistilo účast v novém formátu Španělského superpoháru. Letos je na tom však Bílý balet o něco lépe. Po devatenácti utkáních mají totiž na svém kontě rovných čtyřicet bodů, které ho řadí na druhou pozici. Na ní mají stejný počet bodů jako Barcelona, ale o něco málo horší skóre. Taktéž Madrid se letos účastní Ligy mistrů, kde si vybojoval postup do jarní fáze. Ve skupině A mu jedenáct bodů stačilo na druhou pozici. Vítězem se stalo suverénní PSG, které získalo bodů šestnáct. Jako další ve skupině byly ještě Bruggy a Galatasaray.
Valencia CF

Valencia si loni zajistila čtvrtou příčku v rámci LaLigy, proto si může zahrát o trofej v podobě Španělského superpoháru. Letos je na tom však celek tzv. Netopýrů o něco hůře. Po devatenácti zápasech má sice na svém kontě solidní třicet jedna bodů, avšak ty jim stačí až na šestou pozici. Kromě španělské nejvyšší soutěže hraje Valencia také Ligu mistrů, ve které se jí navíc vedlo na výbornou. S jedenácti body totiž skončila na první místě skupiny H, kde mimo ní byly týmy jako Chelsea, Ajax nebo francouzské Lille.
Dobrý den, chtěla bych Vás přivítat u semifinálového utkání v rámci Španělského superpoháru, ve kterém se spolu střetnou Valencia CF a Real Madrid. Výkop je naplánován na 20:00 a my u toho nebudeme chybět.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Domov»Futbal»Španielsko»La Liga»Real postúpil do finále superpohára, Kroos strelil gól priamo z rohu