Liverpool vyhral v šlágri nad Tottenhamom a má obrovský náskok na čele

Futbalisti Liverpool FC.
Futbalisti Liverpool FC. (Autor: TASR/AP)
TASR|11. jan 2020 o 15:53

Dúbravka vychytal remízu, Leicester doma prehral.

LONDÝN. Futbalisti Liverpoolu ovládli šláger sobotnej časti programu Premier League. Na ihrisku Tottenhamu zvíťazili po jedinej gólovej strele z kopačky Roberta Firminha z 37. minúty.

Liverpoolčania zvýšili svoj náskok v tabuľke pred Leicestrom už na 16 bodov.

V úvodnom sobotňajšom zápase v súboji tabuľkových susedov remizoval Crystal Palace s Arsenalom Londýn 1:1. V tabuľke tak zostal pred Arsenalom na 9. mieste.

Druhý tím tabuľky Leicester City nezískal doma ani bod a podľahol Southamptonu 1:2. Rozhodujúci gól strelil v 81. minúte Danny Ings, ktorý si zabehol za obranu domácich a skóroval z rýchleho protiútoku.

Slovenský reprezentant Martin Dúbravka opäť nechýbal v bráne Newcastlu United a prispel k remíze 1:1 na ihrisku Wolverhamptonu.

Hostia išli do vedenia v 7. minúte, keď presne pod brvno trafil paraguajský krídelník Miguel Almiron. Lenže onedlho Wolverhampton vyrovnal po rohovom kope vďaka Dendonckerovi a vo zvyšnom priebehu mal viac šancí.

Slovenský brankár sa zaskvel najmä v 34. minúte, keď reflexívne nohou vykopol z bránkovej čiary pokus Raula Jimeneza.

Premier League 2019/2020 - 22. kolo

• Tottenham Hotspur - FC Liverpool 0:1 (0:1)

Gól: 37. Firminho

• FC Everton - Brighton 1:0 (1:0)

Góly: 38. Richarlison

• Leicester City - FC Southampton 1:2 (1:1)

Góly: 14. Praet - 19. Armstrong, 81. Ings

• Manchester United - Norwich City 4:0 (1:0)

Góly: 27. a 52. Rashford (druhý z 11 m), 54. Martial, 76. Greenwood

• Chelsea Londýn - FC Burnley 3:0 (2:0)

Góly: 27. Jorginho (z 11 m), 38. Abraham, 49. Hudson-Odoi

• Wolverhamton Wanderers - Newcastle United 1:1 (1:1)

Góly: 14. Dendoncker - 7. Almirson

/M. Dúbravka (Newcastle) odchytal celý duel/

• Crystal Palace - Arsenal Londýn 1:1 (0:1)

Góly: 54. Ayew - 12. Aubameyang, ČK. 67. Aubameyang (Arsenal)

Domov»Futbal»Anglicko»Liverpool vyhral v šlágri nad Tottenhamom a má obrovský náskok na čele