Zreľák proti Bayernu Mníchov exceloval, strelil gól a na ďalší prihral

Adam Zreľák v drese Norimbergu.
Adam Zreľák v drese Norimbergu. (Autor: TASR/AP)
SITA|12. jan 2020 o 10:14

Slovák sa vracia po zranení.

BRATISLAVA. Slovenský futbalový útočník Adam Zreľák na seba upútal pozornosť v sobotňajšom prípravnom zápase, v ktorom 1. FC Norimberg zdolal Bayern Mníchov 5:2.

Rodák zo Starej Ľubovne sa dostal na trávnik iba v druhom polčase, ale bol jednou z ústredných postáv duelu. V rámci svojho 37-minútového pobytu na hracej ploche skóroval a ďalší gól pripravil spoluhráčovi.

Zreľák sa dostal do hry v úvode druhého polčasu za stavu 1:1. V 57. minúte bol na konci rýchleho protiútoku Norimbergu, ktorý zakončil nekompromisnou strelou z tesnej blízkosti.

O necelých dvadsať minút neskôr sa prezentoval v úlohe prihrávajúceho hráča. V pokutovom území sa neulakomil na zakončenie, presným pasom našiel úplne voľného Robina Hacka a ten do prázdnej bránky zvyšoval na priebežných 5:1.

Slovenský zakončovateľ krátko po piatom góle svojho mužstva zišiel z trávnika a hráči Bayernu ešte skorigovali nepriaznivé skóre.

Zreľák sa vracia do zápasového diania po dlhšej pauze zavinenej vážnym zranením kolena. Pôvodne sa mal objaviť v súťažných stretnutiach ešte v septembri, ale v II. bundeslige nastúpil až v polovici decembra, keď odohral šesť minút proti Kielu.

Domov»Futbal»Nemecko»Zreľák proti Bayernu Mníchov exceloval, strelil gól a na ďalší prihral