Nezahrá si dva zápasy. Kassian dostal trest za zákrok na súpera

Matthew Tkachuk (vpravo), na ktorého Kassian zaútočil - archívna snímka.
Matthew Tkachuk (vpravo), na ktorého Kassian zaútočil - archívna snímka. (Autor: AP/Mark Zaleski)
TASR|14. jan 2020 o 14:18

Priamo v zápase dostal Kassian trest 2+10 minút.

EDMONTON. Útočník tímu hokejovej NHL Zack Kassian dostal dištanc na dva zápasy. Dôvodom je jeho zákrok na útočníka Calgary Matthewa Tkachuka, ktorého chytil za golier, zhodil ho na ľad a niekoľkokrát udrel.

Počas absencie príde aj o plat vo výške 20.967,74 dolárov, peniaze poputujú do fondu na pomoc hráčom.

Incident sa udial v druhej tretine derby tímov z kanadskej provincie Alberta, v ktorom Calgary zdolalo Edmonton 4:3. Kassian dostal za faul dve minúty a osobný trest na 10 minút.

Kassian útokom reagoval na hit, ktorým ho Tkachuk tvrdým spôsobom poslal na mantinel. Hráč Calgary sa však následne odmietol biť, čo vyvolalo diskusie u hokejových analytikov.

"Nebol ten správny čas a nebol tam správny súper. Radšej som sa rozhodol byť na ľade, než na trestnej lavici ako on," povedal Tkachuk, ktorý by sa mal predstaviť na Zápase hviezd v jednej formácii s hráčmi Edmontonu Connorom McDavidom a Leonom Draisaitlom.