Vlhovej otec hovoril o veľkých cieľoch: Máme novú métu

Igor Vlha (celkom vpravo) sa raduje z víťazstva svojej dcéry.
Igor Vlha (celkom vpravo) sa raduje z víťazstva svojej dcéry. (Autor: TASR)
Juraj Berzedi|15. jan 2020 o 06:13

Slovenka konečne zvláda prvé kolá.

FLACHAU. V minulosti sa zdalo, že slalom vo Flachau Petre Vlhovej priveľmi nevyhovuje. V rokoch 2017 a 2018 tam vždy vypadla v prvom kole.

Po utorku sú to však jediné preteky Svetového pohára, v ktorých dvakrát zvíťazila. Slovenská lyžiarka v rakúskom stredisku obhájila prvenstvo z vlaňajška.

A druhýkrát za sebou zdolala Mikaelu Shiffrinovú v jej najsilnejšej disciplíne.

Petra Vlhová a slalom vo Flachau 2020: fotogaléria

11.3.2020

Fenomenálna Američanka dokonca skončila až tretia, keď sa pred ňu dostala aj Švédka Anna Swennová Larssonová.

„Aj Mikaela je len človek z mäsa a kostí, ktorý robí chyby. Nikto sa na mňa nesmie hnevať, ale každá séria sa raz musí skončiť,“ naznačil Vlhovej otec Igor.

S Magonim majú novú métu

Jeho dcéra zvládla dôležitý slalom, ktorý mal naznačiť, či jej víťazstvo v Záhrebe bolo ojedinelé, alebo už je pripravená pravidelne víťaziť a zdolávať Shiffrinovú.

„Petre verím vždy. Je to môj žolík, moje dieťa a toto je môj tím. Milujem slovenských fanúšikov a všetkým, ktorí sem prišli, ďakujem,“ opisoval emotívne Igor Vlha.

V tom momente sa pozrel na tribúny a zatlieskal slovenským fanúšikom.

Ich spätná väzba bola rýchla a ihneď začali kričať jeho meno. To akoby Vlhu ešte viac povzbudilo a začal rozprávať o veľkých cieľoch.

Domov»Zimné športy»Zjazdové lyžovanie»Vlhovej otec hovoril o veľkých cieľoch: Máme novú métu